Google překladač: English Deutsch

Světoznámý výrobce nápojů překonal opakované problémy s předčasným selháváním vložek ložiskových jednotek pohonného systému čtyř životně důležitých třídicích dopravníků výměnou stávajících za ložiskové jednotky NSK Molded Oil. Změna výrazně prodloužila životnost a vedla k úsporám 5 000 EUR ročně.

nsk 01

V závodě na výrobu nápojů se výrobní linky čistí vodou s čisticími chemikáliemi, které u stávajících montážních jednotek ničily těsnění ložisek a vymývaly z nich mazivo. V důsledku toho musela být celá vložka v montážní jednotce vyměňována každých pět až šest měsíců a ložiska musela být domazávána každé tři týdny. K řešení tohoto problému byla pozvána společnost NSK. Jejím úkolem bylo prodloužit životnost a omezit náklady na servis.Po důkladné analýze úlohy vydal tým odborníků NSK závěrečné doporučení, že by situaci měl vyřešit přechod na ložiska s pevným mazivem Molded-Oil.

Montážní jednotky NSK se skládají ze dvou základních částí: vložky a tělesa. Každá jednotka se skládá ze zakrytovaného jednořadého kuličkového ložiska s kulovou plochou na vnějším povrchu vnějšího kroužku a prodlouženým vnitřním kroužkem, který je namontován v stojatém domečku nebo přírubovém tělese. Kulová plocha vyrovnává jakékoliv počáteční montážní odchylky.

Důležité je, že mazivo ložisek Molded-Oil je trvale obsaženo uvnitř stabilního nosného média, konkrétně v olejem nasycené polyolefinové pryskyřici. Tento typ lubrikantu nelze vymýt párou ani kapalinou, a současně zabraňuje pronikání znečištění do ložiska. Nosič navíc uvolňuje lubrikant jen pomalu, a zajišťuje tak dostatečné mazání po dlouhou dobu provozu. Dalším přínosem je to, že provozní prostředí zůstane čisté, protože nedochází k žádným únikům maziva, a není třeba ani žádné domazávání.Ložiska Molded-Oil vyrobená z martenzitické korozivzdorné oceli jsou ideální pro úlohy, kde jsou často vystavena velkému množství vody.Jeden rok po instalaci vložek montážních jednotek s ložisky Molded-Oil nedošlo u výrobce nápojů k žádné poruše a navíc byla zcela odstraněna potřeba domazávání. Výsledkem jsou úspory vyčíslené na 5 080 EUR ročně.

nsk 02

nsk 03Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..