Google překladač: English Deutsch

Řada vysoce přesných ložisek s kosoúhlým stykem ROBUSTSHOT je navržena tak, aby vyhověla náročným požadavkům vřeten s integrovaným elektromotorem. Zajištuje klidný a spolehlivý chod vřetene, prudké zrychlení a zpomalení, vyšší otáčky (přes 3 miliony dmn) a delší životnost. Řada ROBUSTSHOT splňuje neustálý požadavek světových výrobců obraběcích na zvyšování otáček vřeten, aby bylo možno provádět co nejvíce operací v rámci jediného stroje. Vysokorychlostní provoz s co nejkratšími časy rozběhu a doběhu vřeten jsou nutnými podmínkami k dosažení tohoto cíle. Spolehlivé a nepřetržité mazání oběžných drah je proto pro výrobce ložisek mimořádnou výzvou; bez vhodného systému mazání je provoz ložisek za takto náročných podmínek zcela nemožný.

nsk1

Společnost NSK vyvinula řadu ložisek ROBUSTSHOT tak, aby řešila problémy spojené s konveční metodou mazání olej-vzduch, při které je mazivo do ložiska vstřikováno ze strany pomocí trysky. Technologie ROBUSTSHOT zajišťuje přívod mazacího oleje přímo na oběžné dráhy ložiska prostřednictvím mazací drážky a otvorů ve vnějším kroužku. Tento způsob zajišťuje spolehlivou a konstantní dodávku maziva umožňující otáčky přes 3 miliony dmn.

Díky skutečnosti, že odpadá použití vstřikovacích trysek, systém mazání ložisek řady ROBUSTSHOT umožňuje konstruovat vysoce kompaktní vřetena. Navíc, rozměry ložisek řady ROBUSTSHOT jsou shodné s rozměry standarních tukem mazaných přesných ložisek, což napomáhá modulovému použití jednotlivých komponent napříč různými produktovými řadami vřeten. To je jeden z hlavních faktorů mající vliv na cenovou konkurenceschopnost výrobce vřeten.

Řada ROBUSTSHOT je dostupná od průměru díry 30 mm do 110 mm a je dodávána v široké škále uspořádání: SU univerzálně párovatelné ložisko, DU univerzálně sestavitelný pár ložisek, DB pár ložisek (zády k sobě), DF pár ložisek (čely k sobě), DT pár ložisek (tandem), dále pak trojice a čtveřice ložisek.

NSK je mnohaletým předním světovým výrobcem vysoce přesných vřetenových ložisek. Není proto náhodou, že si značná část německých ale i dalších evropských výrobců obráběcích strojů volí NSK nejen jako dodavatele, ale i jako partnera pro vývoj nových produktů a řešení. S řadou ložisek s kosoúhlým stykem ROBUSTSHOT společnost dále rozšiřuje svoji výrobní řadu ložisek určených pro sektor obráběcích strojů.

O společnosti
Společnost NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) zahájila svou činnost v roce 1916 a vyrobila první kuličková ložiska na území Japonska. Za dobu své existence společnost NSK Ltd. vyvinula kompletní sortiment ložisek, která se prodávají po celém světě, a velkou měrou přispěla k vývoji v různých odvětvích ekonomiky a k pokroku v oblasti techniky.

NSK využila svoji odbornost a zkušenost rovněž při výrobě přesné lineární techniky, komponent pro automobilový průmysl a výrobků z oblasti mechatroniky. Od roku 1960 společnost NSK aktivně proniká na zahraniční trhy. V současné době má NSK více než 26 tisíc zaměstnanců v 29 zemích a své produkty vyrábí ve více než 30 závodech po celém světě.

V roce 1963 byla otevřena první evropská pobočka NSK v německém Düsseldorfu, v roce 1976 společnost zahajuje výrobu v prvním evropském výrobním závodě v Peterlee (UK). V současné době jsou evropské prodejní aktivity NSK podporovány výrobními závody v Anglii, Polsku a Německu, logistickými centry v Holandsku, Německu a Anglii a technologickými centry v Německu, Anglii, Francii a Polsku. Společnost rovněž disponuje rozsáhlou sítí autorizovaných distributorů.

nsk2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news