Google překladač: English Deutsch

Uživatelům lineárních vedení, kteří chtějí zajistit jejich dlouhodobý provoz bez údržby, nabízí NSK nově vyvinutou mazací jednotku K1-L. Mazací jednotky nové generace K1-L zajišťují dokonalejší mazání než jejich předchůdkyně K1 (uvedené na trh v roce 1996), a tak přispívají k ochraně životního prostředí snižováním spotřeby zdrojů a energie, neboť prodlužují životnost vedení, snižují tření a omezují spotřebu oleje. Jednotky již byly uvedeny na trh a je možné je objednat.

nsk-23257 P LG K1-L

Chytré továrny a moderní automatizační technika zrychlují vývoj průmyslu a pobízejí výrobce strojů i jejich provozovatele, aby se snažili zajistit bezúdržbový provoz, který omezuje režijní náklady a pomáhá jim zajistit konkurenční výhodu. Mazací jednotky NSK K1-L proto byly navrženy tak, aby dosahovaly nové úrovně dlouhodobého mazání.

Účinné mazání je důležité pro trvalé udržování výkonnosti lineárního vedení. Ovšem pravidelná údržba, která zajišťuje dostatek maziva, je časově náročná a nákladná, zvláště když je třeba kvůli ní stroj zastavit. Mazací jednotky NSK K1-L překonávají tento problém tím, že zvyšují kapacitu dodávky maziva, a tak prodlužují intervaly údržby. Výsledkem je prodloužení provozuschopnosti, zvýšení produktivity a snížení nákladů na údržbu.

Mazací jednotky K1-L navazují na úspěch předchozí jednotky od NSK, ale mají výrazně větší kapacitu maziva. Je to díky použití nově vyvinuté polymerní pryskyřici, z níž se obsažené mazivo postupně uvolňuje po téměř dvojnásobnou dobu než u původní jednotky K1.

Další pozoruhodné výhody zahrnují speciální tvar mazací jednotky K1-L, který omezuje dynamickou třecí sílu působící při pohybu vozíku podél saní lineárního vedení, o přibližně 20 %, a nově vyvinutý ochranný kryt, který pomáhá udržovat celistvost konstrukce a zabraňuje pronikání prachu a jiných znečišťujících částic do jednotky i jejich uvolňování z ní.

Nová mazací jednotka NSK K1-L má téměř dvojnásobnou dobu provozu ve srovnání s předcházející jednotkou K1Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..