Google překladač: English Deutsch

Společnost NSK uvádí na trh vysokozátěžové kuličkové šrouby s rychlostí posuvu až 3 m/s (dvakrát vyšší, než dosahují konvenční kuličkové šrouby v tomto typu aplikací). Nejnovější přírůstky v řadách HTF-SRE a HTF-SRD umožňují, aby uzavírací a dynamické osy všech elektrických vstřikovacích lisů v plastikářské výrobě využívaly výhod většího zrychlení a vyšší konečné rychlosti.

nsk obr2

V roce 1996, společnost NSK vyvinula svou úspěšnou řadu vysokozátěžových kuličkových šroubů HTF, která se od té doby kontinuálně rozšiřuje na straně nízkých i vysokých výkonnostních parametrů. Pro uspokojení požadavků trhu na dosažení kratších dob cyklu při výrobě takových dílů, jako jsou rámečky pro displeje chytrých telefonů a tabletů, musí být lineární pohony nejnovějších vstřikovacích lisů schopné pracovat s větším zrychlením a vyšší rychlostí posuvu. S ohledem na to byly dvě řady vysokozátěžových kuličkových šroubů od NSK doplněny o výrobky splňující nejnovější požadavky trhu.

V řadě HTF-SRE byly dříve nabízeny jen šrouby s relativně velkým průměrem, a to 140 až 200 mm. Nyní, pro moderní vstřikovací lisy s požadavky na velký dynamický výkon, byly do sortimentu doplněny i šrouby s malým a středním průměrem (od 50 mm). Navíc jsou v nabídce nyní i provedení s kompaktnější maticí, jejíž vnější rozměry jsou srovnatelné se šrouby řady HTF-SRC, které se již používají v mnoha vstřikovacích lisech po celém světě.

V rámci dalšího vývoje rozšířila společnost NSK také řadu šroubů HTF-SRD, které jsou ideální pro uzavírací jednotky forem vstřikovacích lisů, o verze s větším stoupáním. Strojní konstruktéři tak nyní mohou využívat kuličkové šrouby určené pro velká zatížení s rychlostí posuvu od 2 do 3 m/s, které umožňují koncovým uživatelům dosáhnout zkrácení doby pracovních cyklů a zvýšení produktivity. Dalším pozitivním efektem je zřetelně snížená hlučnost. Díky optimalizovanému (hladkému) oběhu kuliček byla hlučnost snížena ve srovnání s konvenčními systémy na polovinu.

www.nsk.com

nsk obr1