Google překladač: English Deutsch

Když výrobce MDF desek přešel u pracovního válce brusky na speciální soudečková ložiska NSK, došlo k prodloužení životnosti ložisek z dvou až tří měsíců na více než rok, a to přineslo úspory v nákladech na odstávky i na náhradní ložiska 13 400 EUR.

nsk1

V dřevozpracujícím průmyslu se často vyskytují vibrace a rázy, které mají nepříznivý vliv na stav ložisek. Výrobce MFD desek, jenž čelil každé dva až tři měsíce předčasnému selhávání ložisek, požádal o radu odborníky firmy NSK v rámci její služby AIP Added Value Programme. Cílem závodu bylo prodloužit životnost ložisek nejméně na jeden rok, protože to by dovolilo vykonávat údržbu jen při plánovaných odstávkách.

Odborníci NSK kompletně analyzovali celou úlohu, pečlivě prostudovali konstrukci brusky a její pracovní podmínky. Výsledkem bylo zjištění, že příčinou selhávání ložisek jsou rázy a vibrace, a NSK proto doporučila instalovat zde speciální soudečková ložiska se zvýšenou odolností proti vibracím, která také poskytla pro testování.

Závěrem zkoušek bylo zjištění, že došlo k prodloužení životnosti ložisek na 10 000 hodin, což splnilo očekávání klienta. Tím byly odstraněny dřívější náklady 13 400 EUR spojené s odstávkami a pořízením náhradních ložisek.

Po čtrnácti měsících provozu byla ložiska NSK vyměněna v rámci plánované údržby.

Soudečková ložiska NSK se zvýšenou odolností proti vibracím, původně určená pro vibrační síta, jsou navržená tak, aby odolávala nepříznivým pracovním podmínkám, zvláště opakujícím se silným vibracím. Ložiska jsou vybavena jednodílnou přesně obrobenou tuhou mosaznou klecí. Dalším speciálním rysem je vysoce kvalitní povrchová úprava soudečků i obou kroužků, vnitřního a vnějšího, a tepelné zpracování soudečků, které zvyšuje odolnost proti prasklinám způsobeným vibracemi a rázy.

Výsledkem je to, že tato soudečková ložiska NSK mají minimálně dvojnásobnou trvanlivost než běžná ložiska a dynamické i statické zatížení vyšší 1,25krát. Ložiska se dodávají s průměrem díry od 40 do 200 mm.

nsk2Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..