Google překladač: English Deutsch

Firma Automationware, přední italský specialista na řídicí a pohonnou techniku, převzala dodávku dvou velkých kuličkových šroubů od firmy NSK, které poslouží pro automatický posun velkých forem používaných u vstřikovacích lisů. Firma NSK vyvinula speciální kuličkové šrouby založené na špičkové technice HTF, které se staly populárním řešením pro vstřikovací lisy po celém světě.

CON Electro-cylinders-with-

Společnost Automationware, sídlící nedaleko Benátek, byla založena v roce 2002 a její inženýrské kompetence zahrnují automatizační a pohonnou techniku implementovanou v pokročilých mechatronických aplikacích. Lineární pohony a elektrické válce, které firma dodává, jsou vhodnou alternativou hydraulických a pneumatických mechanismů. Pokroková firma, velmi aktivní na trhu, která silně investuje do vývoje nových řešení, se nedávno obrátila na společnost NSK, aby jí pomohla se speciálním projektem.

Automatioware vyvíjela velké elektrické akční členy (tzv. elektrické válce) pro posun těžkých forem ve vstřikovacích lisech. Pohony určené pro stroje o výšce více než 6 m vyvíjejí sílu až 80 kN a břemeno posunují rychlostí až 1 m/s.

Základním cílem bylo zaručit, aby bylo možné požadovanou sílu vyvíjet kdykoliv, 24 hodin každého pracovního dne po dobu nejméně dvou let. S ohledem na to začala společnost NSK v březnu 2018 vyvíjet kuličkové šrouby vycházející z techniky HTF, určené pro velká zatížení.

HTF znamená "High Tough Force". Tento název odráží charakteristiku uvedených posuvných pohonů, které byly navrženy jako elektromechanická alternativa hydraulických válců. Tyto pokročilé kuličkové šrouby umožňují realizovat rychlé posuvné pohyby (a tak dosáhnout krátkých dob cyklu) v kombinaci s velkou přesností a extrémně velkými osovými silami. Jejich patentovaná geometrie je navržená tak, aby rozváděla osové síly rovnoměrně na všechny kuličky. V tandemu se separátorem kuliček brání tato geometrie předčasnému opotřebení a zaručuje velkou spolehlivost.

První dva kuličkové šrouby NSK HTF pro firmu Automationware o délce více než 1,8 m byly dodány v lednu 2019. Společnost plánuje uvést nové elektrické válce s kuličkovými šrouby na veletrhu SPS v Itálii (28. až 30. května, Parma), který je předním odborným veletrhem průmyslové automatizace a digitalizace.

www.nskeurope.cz

CON Electro-cylinders