Google překladač: English Deutsch

Frézování, zahlubování nebo mikroobrábění – inteligentní upínač nástrojů iTENDO již prokázal své využití v řadě aplikací. Nyní přichází na trh jeho nástupce: iTENDO2 je kompaktnější, výkonnější a nabízí podstatně více možností využití. Díky svému menšímu provedení může nahradit standardní upínače nástrojů v poměru 1:1 a tím také vyhodnocovat sériové činnosti. Navíc zvýšeným počtem otáček najde své uplatnění v oblastech letecké techniky a mikroobrábění.

SCHUNK 1 iTENDO2 Anwendung

iTENDO² zaznamená, pokud není něco při obráběcím procesu v pořádku. Například pokud jsou vysoké vibrace, vyskytnou se stopy po chvění nebo pokud hrozí zlomení nástroje. Chytrý upínač vybavený snímačem, baterií a vysílačem zaznamenává vibrace přímo na nástroji. Pokud se změní stav břitu nebo nástroje, může díky uzavřené regulační smyčce reagovat v reálném čase a zabránit poškození obrobku nebo nástroje.

Již jeho předchůdce iTENDO vynikal v mnoha oblastech použití při klasickém frézování i mimo něj. iTENDO² nyní otevírá dveře ještě více možnostem: Se zvýšenou maximální rychlostí 30 000 ot./min. nabízí rozsáhlé množství použití v leteckém průmyslu, při zpracování skla, v automobilovém průmyslu a lékařské technice. Své kvality prokazuje i v náročných sériových činnostech. Neboť díky svému optimalizovanému tvaru může nahradit standardní upínač nástrojů kus za kus. Tím pádem není potřeba nové naprogramování stroje. Jeho rušivá kontura je srovnatelná se standardními upínači. Nové iTENDO2 je od října 2021 k dispozici ve velikosti TENDO HSK_A 63 v průměru 20x90. Menší průměry jsou zajištěny použitím redukčních pouzder.

Pro snadný vstup do monitorovacích procesů nabízí firma SCHUNK iTENDO² ve třech různých startovacích sadách. Ty splňují různé požadavky uživatelů na využití dat. Se sadou iTENDO² pad je uvedení do provozu zvláště rychlé. Chytrý upínač nástrojů obdrží zákazník v kufru přímo s tabletem. To znamená: zapojit, připojit k tabletu a proces může začít. Pomocí přiložené aplikace může uživatel všechny důležité údaje zobrazit přímo na tabletu a použít je k parametrizování a analyzování. Důraz je kladen na tansparentnost a snadné optimalizování procesů, aby se zabránilo oscilacím. Tím lze dosáhnout nejen lepších povrchů, ale i podstatně delší životnosti nástrojů. Na jaře roku 2022 uvedl SCHUNK na trh iTENDO2 easy connect. Díky datovému rozhraní mohou zákazníci se specializovanější verzí nejen sledovat své procesy, ale take je a jejich stroje monitorovat. Plánovaná sada iTENDO² pro nabízí ještě více možností: Díky plné integraci stroje mohou uživatelé s tímto zařízením donce řídit procesy v reálném čase.

www.schunk.comKalendář akcí

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..