Google překladač: English Deutsch

V současné situaci, kdy čelíme panedemii koronaviru, pomáhá spousta jednotlivců, firem nebo organizací jak jen může a to i bez nároku na odměnu.
Jedni šijí roušky, jiní míchají dezinfekci, další pomáhají seniorům s nákupy, tisknou ochranné štíty nebo vyvíjejí nové technologie. Firma ACAM Solution s.r.o. v čele s Ing. Pavlem Brotlíkem sestavila a zprovoznila robotickou výrobní linku na výrobu filtrů do respirátorů.
Primární impulz přišel od generálního ředitele CzechInvestu Ing. Patrika Reichela MBA, který kontaktoval Pavla Bortlíka (23.3.2020). Hrozilo, že SIGMA VVÚ Lutín, který vyrábí filtry do respiratorů a ochranných masek, nebude moci kvůli možnému poklesu počtu zaměstnanců z důvodu nařízené karantény vyrábět a dodávat dnes tolik potřebné a žádané ochranné pomůcky v takovém množství, jaké by bylo za normálních okolností možné.
Pavel Bortlík, který se se svou firmou specializuje na automatizaci výroby, oslovil svůj tým společně s několika obchodními partnery a začalo se okamžitě plánovat, navrhovat, automatizovat jednotivé uzly výrobního procesu, programovat a po 11 dnech byla plně funkční robotická linka na světě.
Od 6.4.2020 již bezproblémově jede na plné obrátky.

Schunk 1 IMG 7142

• SIGMA VVÚ díky tomu navyšuje svou výrobu o minimálně 2/3 a funguje ve třísměnném provozu.

• Jedná se o filtry, které splňují nejvyšší stupeň ochrany FPP3. Filtr v kombinaci s maskou dokáže udržet lékaře a pracovníky IZS v bezpečí po dobu 10 hodin.

• Celý projekt je realizován formou zápůjček jednotlivých dílů, bezplatným poradenstvím odborníků a výroba dílců je zajištěna pouze za vzniklé náklady, na kterých se podílí Sigma VVÚ.

• SCHUNK, který nabízí širokou škálu koncových efektorů, poskytl paralelní chapadla řady JGP. Uvažuje se o následném použití kolaborativních chapadel.

„Je nám ctí, že jsme byli osloveni, mohli jsme vyhovět a stali jsme se tak platnými partnery. Jsme velmi rádi, že jsme součástí tak skvělého projektu a můžeme pomáhat. Děkujeme.”

Schunk 2 IMG 7215

www.cz.schunk.comKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..