Google překladač: English Deutsch

Koboty v posledních letech výrazně formují průmyslovou robotiku a stávají se stále populárnějšími. Aby mohli uživatelé pracovat s průmyslovými roboty snadno a rychle, rozšiřuje SCHUNK své portfolio produktů Plug & Work. Vedle robotů Universal Robots, Doosan Robotics a Techman Robot má SCHUNK nyní v nabídce standardní předchystané komponenty i pro roboty a koboty výrobců OMRON a FANUC. Díky tomu lze okamžitě realizovat různé automatizační scénáře.

SCHUNK 1 Omron Anwendung

Koboty jsou lehké, flexibilně použitelné a snadno programovatelné. Lze s nimi jednoduše a efektivně automatizovat opakující se úlohy, jako je zakládání a vykládání strojů nebo montáž. Žádný div, že jsou nyní nedílnou součástí průmyslové robotiky a stávají se stále důležitějšími, jelikož i malé a střední firmy stále více automatizují své výrobní a logistické úlohy. Aby uživatelům co nejvíce usnadnil vybavení jejich nového pomocníka, nabízí SCHUNK široký kompletní program pro koboty a lehké roboty různých výrobců. Portfolio Plug & Work obsahuje pneumatická a elektrická chapadla, uchopovací moduly pro kolaborativní aplikace stejně jako rychlovýměnné systémy.
SCHUNK 2 Fanuc Anwendung


Komponenty a přímé připojení pro mnoho výrobců

Vedle portfolia připraveného k připojení pro Universal Robots nabízí kompetentní lídr v uchopovacích systémech a upínací technice od konce roku 2020 i jednoduché vybavení pro roboty výrobců Doosan Robotics a Techman Robot. Nyní zahrnuje do své Plug & Work nabídky další výrobce: od srpna 2021 jsou součástí portfolia i komponenty pro roboty OMRON a FANUC. Mimo jiné SCHUNK nabízí pro oba výrobce univerzální chapadlo EGH s volně programovatelným celkovým zdvihem od 80 mm a kolaborativní chapadlo malých dílů Co-act EGP-C. K tomu doplňuje SCHUNK EGP-C o přímé připojení na lehké roboty Yaskawa a Mitsubishi Electric. Rožšíření na další výrobce kobotů bude následovat.

Vývoj konkrétních robotických aplikací ve středisku CoLab
Standardizované komponenty portfolia Plug & Work pokrývají různé aplikace robotů od zkoušek kvality, přes montáž a manipulaci, až po zakládání a vykládání strojů. Při vývoji individuálních zákaznických aplikací pomáhají experti v robotickém aplikačním centru CoLab. Společně se zákazníkem poskládají vhodné komponenty pro konkrétní kolaborativní aplikaci a otestují jejich použití a proveditelnost. Za tímto účelem je nyní v centru CoLab k dispozici 18 průmyslových robotů a kobotů a také speciálně vybavené buňky pro lehké konstrukce, průmyslovou robotiku a testovací nastavení. SCHUNK nabízí svým zákazníkům nejen rozsáhlé portfolio dokonale sladěných chapadel a rychlovýměnných systémů pro roboty různých výrobců, ale i vhodné aplikační know-how. Tím mohou využít profesionálové i začátečníci v automatizaci potenciálu kobotů pro své aplikace.

www.schunk.comKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..