Google překladač: English Deutsch

U uchopovací technologie ADHESO se nechal SCHUNK inspirovat přírodou: adhezní síly, pomocí kterých se gekoni pohybují již miliony let po hladkých površích i vzhůru nohama, využívá nyní SCHUNK k otevírání nových možností a oblastí v manipulaci. Výhoda je zřejmá: díly lze bez dodatečné energie uchopit citlivě a bez otěru. Neustále vyvíjená řešení jsou tak rozmanitá jako samotné aplikace: od ultralehkých skleněných vláken, nejmenších SMD dílů či mikromechanických částí až po citlivé díly baterií, plastové fólie, papír, sklo nebo strojírenské komponenty s hmotností 15 kg i vyšší.

SCHUNK 1

Je také možné automaticky oddělovat prodyšné díly. Bionicky inspirovaná uchopovací technologie ADHESO je založena na principu adheze a pro manipulaci používá mezimolekulárně působící Van der Waalsovy síly. Patentovaná architektura povrchu je vyrobena ze speciálních polymerů a optimalizovaná pomocí numerické simulace. Výsledkem je extrémně jemná „nožičková" struktura, která bez reziduí přilne na různé materiály a objekty. Při uchopovacím procesu se struktura jemně přitiskne k obrobku, čímž se zvětší kontaktní plocha a Van der Waalsovy síly mohou začít působit. Pro uvolnění dílu stačí mírný kombinovaný tlakově-rotační pohyb. Alternativně použitý stěrač zajistí šetrné sejmutí dílu.

Široká škála variant díky individuálnímu provedení
Jednotlivé adhezní síly a procesy sejmutí se u ADHESA individuálně upravují dle požadavků daného prostředí, což se provádí kombinací materiálu, topografie a miniaturizace uchopovacích podložek. Adhezní struktury se tak mohou přizpůsobit požadované velikosti a druhu zatížení (horizontální/vertikální) a mohou být buď transparentní, průsvitné nebo neprůhledné. Právě toto je velkou výhodou: vysoký stupeň individualizace zajišťuje, že s díly o rozměrech několika málo stovek mikrometrů lze manipulovat stejně bezpečně jako s těmi, co měří několik metrů. Při navrhování adhezních chapadel je uživatelům zajištěna podpora ze strany specialistů SCHUNK. Každý si může nechat svou aplikaci otestovat v reálných podmínkách.
SCHUNK 2SCHUNK adhezní chapadla s uchopovací technologií ADHESO jsou individuálně přizpůsobena příslušné aplikaci. Takto může být manipulováno s deskami a nejmenšími elektronickými díly stejně jako s fóliemi,  obrobky nebo díly při  montáži aut.

Šetrná manipulace i v čistých prostorách a vakuovém prostředí
Šetrná a tichá adhezní technologie nepotřebuje stlačený vzduch, vakuum ani elektrickou energii a proto je instalace a uvedení do provozu velmi jednoduché. K uchopení a ani k udržení uchopovací síly není potřeba žádný externí zdroj energie. V případě výpadku energie zůstane v manipulačním systému spolehlivě zachována adhezní síla chapadla. SCHUNK ADHESO umožňuje uchopovací časy <100 ms a může být použité jak v běžném průmyslovém prostředí, tak i v čistých prostorách a vakuovém prostředí. V mikromanipulaci lze tuto technologii použít k dosažení opakovatelné přesnosti polohování <0,01 mm. ADHESO je vhodné také pro kolaborativní aplikace. Díky bajonetovému zámku lze chapadla ADHESO velmi jednoduše vyměnit.
SCHUNK 3Nejjemnější adhezní struktura chapadel SCHUNK ADHESO umožňuje manipulaci bez reziduí s různými objekty, zde například s cukrovinkami. Velikost, adhezní struktura a barva jsou vždy individuálně přizpůsobené příslušné aplikaci.

www.schunk.comKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..