Google překladač: English Deutsch

Především pro studenty postgraduálních studií technických oborů byla určena exkurze do německých závodů firmy Schunk v Brackenheim-Hausenu a Lauffenu. Schunk je rodinná firma, která se od svého založení v roce 1945 vypracovala na absolutní špičku v upínací technice a uchopovacích systémech. Produktové portfolio pokrývá celý proces obrábění od automatického zakládání, přes vlastní obrábění na všech typech strojů, až po vyjmutí ze stroje a další manipulaci. Uživatelé tak mohou profitovat ze synergického efektu dílů Schunk.

schunk obr1

schunk obr2

První pneumatické chapadlo (PPG) Schunk vyrobil v roce 1983. První vícečlánkou robotickou ruku (SGH) v roce 1997. Od roku 2001 nabízí vedle pneumatických chapadel také elektrické varianty. V současné době se blíží k sériové výrobě antropomorfní pětiprsté robotické ruky. Na fotografii je první tříprstá uchopovací ruka s taktilními senzory, kterou Schunk uvedl na trh v roce 2006.

 

schunk obr3

Princip polygonální technologie, který využívají upínače nástrojů TRIBOS, a při němž dochází k řízené deformaci materiálu upínače v okamžiku upínání nástroje, je znám již řadu let. Nicméně Schunk neustále rozšiřuje sortiment nabízených typů. Mezi velmi zajímavé patří například upínače pro mikroobrábění TRIBOS-Mini.

 

schunk obr4-kopie

Utahováním šroubu upínače TEDOS dochází ke zvyšování tlaku kapaliny v komorovém systému a k deformaci rozpínacího pouzdra. Stopka nástroje je tak upnuta tlakem až 2 500 bar.

 

schunk obr5

Vedle sériové výroby se Schunk věnuje také individuálním řešením upínání podle konkrétních požadavků zákazníka. Konstrukce těchto systémů probíhá například právě v této hale v Hausenu.

 

schunk obr6

Značná pozornost byla během naší návštěvy věnována také robotům, které Schunk vyrábí, nicméně nejsou ještě určeny k masovému nasazení v průmyslové výrobě. V této době pracují roboty Schunk v několika specializovaných aplikacích v Německu. V České republice se s nimi můžete setkat na pracovištích některých vysokých škol. Lehká robotická ruka Powerball LWA 4P nabízí 6 stupňů volnosti a největší hustotu výkonu na světě, je určena pro použití na mobilních platformách.

www.cz.schunk.com

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..