Google překladač: English Deutsch

SCHUNK nabízí poprvé v historii robustní mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem, které slouží k zakládání do obráběcích strojů. Je určené pro lehké roboty Universal Robots. Chapadlo se zdvihem 42,5 mm na prst je volně programovatelné a nabízí variabilní uchopovací síly v rozmezí 50 N až 600 N.

Schunk 01 z casopisu 01

Co se týče ramen Universal Robots, určil SCHUNK nová měřítka flexibility, síly a funkčnosti pro chapadlo Plug & Work ať už v čistém nebo drsném pracovním prostředí. Inteligentní chapadlo dokáže spolehlivě manipulovat s různými díly s hmotností až 3 kg: ať už se jedná o díly, které jsou citlivé na deformaci, nebo pevné. Tuhé hliníkové tělo, stabilní vedení a bezkomutátorový servomotor zajišťují vysokou robustnost, neměnné uchopovací síly v rozsahu celého zdvihu a spolehlivý provoz při minimální údržbě. V případě výpadku napájení zajistí elektronicky aktivovaná brzda zachování pozice prstu chapadla.

Minimální úsilí při uvedení do provozu
Startovací sada SCHUNK EGL obsahuje inteligentní servo chapadlo s vhodnými přírubami, kabely, normované díly a URCaps plugin, který zásadně zjednodušuje programování mechatronického siláka. Díky chytrým a snadno pochopitelným funkcím na známém UR rozhraní a předem nakonfigurovaným parametrům, lze chapadlo uvést do provozu a naprogramovat do 15 minut. Na požádání lze startovací sadu vybavit univerzálními prsty a upínacími vložkami. Tato startovací sada umožňuje obzvlášť rychlou manipulaci při zakládání lehkými roboty Universal Robots do obráběcích strojů. V porovnání s běžnými chapadly se díky technickému vylepšení sníží čas na uvedení do provozu a programování z jednoho či dvou dnů na méně než 60 minut.

Schunk 01 z casopisu 02Kompletní program uchopovacích systémů
Portfolio SCHUNK Plug & Work pro Universal Robots obsahuje kolaborativní chapadla, pneumatická a elektrická chapadla, snímače a výměnné systémy. S maximální uchopovací silou mezi 140 až 930 N a zdvihy v rozmezí 6 až 42,5 mm dokáže pokrýt širokou škálu úloh jak v běžné automatizaci, tak i v oblasti kolaborativních aplikací. Rozsah uchopovacích systémů je vhodný jak pro začátečníky na poli automatizace, tak pro experty ve strojírenském, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu; a současně pro mnoho dalších průmyslových odvětví, která se chtějí otevřít potenciálům automatizace s UR. Všechna rozhraní jsou vzájemně kompatibilní, ať už se jedná o chapadla, rychlovýměnné systémy nebo snímače síly/krouticího momentu. Vstupy URCaps navíc usnadňují programování.

EGL Chapadlo s dlouhým zdvihem EGL z portfolia SCHUNK Plug & Work pro Universal Robots stanovuje nové rozměry z hlediska zdvihu, ovládání síly a robustnosti. Je vhodné obzvlášť k zakládání obráběcích strojů, ale i pro jinou manipulaci s díly o hmotnosti do 3 kg.

www.schunk.com/cz_cs/domovska-strankaKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..