Google překladač: English Deutsch

Ať čtverec, obdelník, trojúhleník nebo individuální obecné tvary: S prizmatickými čelistmi PRONTO firmy SCHUNK lze rychle, flexibilně a bezpečně upnout nejrůznější geometrie. Tímto svého druhu jedinečným systémem rychlovýměnných čelistí může být dodatečně vybaveno libovolné sklíčidlo pro upnutí polotovarů i opracovaných dílů, bez ohledu na výrobce a typ sklíčidla.

schunk obr1

To umožňuje maximální flexibilitu a nejkratší přípravné časy pouhých 15 sekund pro kompletní sadu čelistí. Uživatelé si mohou měkké prizmatické čelisti PRONTO sami obrobit dle individuálního požadovaného tvaru obrobku. Alternativně na základě údajů o obrobku může SCHUNK nakonfiguovat, vyrobit a dodat individuální prizmatické čelisti v nejkratším čase. K upnutí polotovarů jsou prizmatické čelisti doplněny o tvrdé zakusovací upínací vložky.

Razantnější a přesnější výměna čelistí
Souhra prizmatických a nosných čelistí PRONTO je vysloveně flexibilní. K razantní výměně čelistí stačí uvolnit pojistný šroub šestihranným klíčem, odejmout prizmatické čelisti a nahradit jinými upínacími vložkami. Při výměně čelistí je chybné umístění vyloučeno díky ozubení. Opakovatelná přesnost výměny je vynikajících 0,02 mm. Již jednou protočené nebo individuálně vyfrézované čelisti mohou být kdykoliv opět použity. V uzamčeném stavu zajišťuje šestistranné tvarové spojení maximální procesní stabilitu a umožňuje přenos vysokých sil a momentů.

Modulární konstrukce pro maximální efektivitu
Nosné čelisti PRONTO firmy SCHUNK jsou k dispozici ve dvou provedeních: První s jemným ozubením (1/16" × 90° nebo 1,5 mm × 60°) jako zabiják přípravných časů pro konvenční sklíčidla, druhé s rovným nebo šikmým ozubením s možností použití systému PRONTO i na moderních rychlovýměnných sklíčidlech. Nosné čelisti lze kombinovat s různými rychlovýměnnými vložkami jako např. měkkými, tvrdými zakusovacími nebo prizmatickými čelistmi. Rychlovýměnnými vložkami může být upínací rozsah při upnutí kulatých dílů měkkými čelistmi zvětšen až o 55 mm, se zakusovacími čelistmi až o 45 mm, aniž by musely být základní čelisti přesazené. Prizmatické čelisti zase umožňují maximální flexibilitu tvaru obrobku. S konfigurátorem PRONTO, který je k dispozici zdarma, je výběr i umístění nosných čelistí a výměnných vložek hračkou. Po zadání typu sklíčidla a průměru obrobku určí program automaticky vhodné výměnné vložky a správné umístění nosných čelistí.

Rychlovýměnný systém čelistí lze použít na všechna 3čelisťová sklíčidla o velikostech 200, 250/260 a 315, stejně jako na různá 2, 4 a 6čelisťová sklíčidla. Modulární konstrukce umožňuje individuální, a tím zvláště hospodárné spojení jednotlivých dílů. Všechny výměnné sady jsou kompatibilní se všemi nosnými čelistmi. Přípravný vozík, který je případně k dispozici, zajišťuje čisté skladování a rychlý přístup k tvrdým zakusovacím vložkám, měkkým výměnným vložkám, nosným čelistem s namontovanými šrouby a upínacím kamenům, stejně jako k nastavovacím pomůckám. Bylo myšleno i na úložný prostor ve stroji: všechny díly mohou být přemísťovány na jednom podstavci, který může být, pomocí rychlého spojovacího mechanismu, umístěn přímo ve stroji.

www.youtube.com/watch?v=F6nMsZcqOTQ

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..