Google překladač: English Deutsch

Rychlejší „tempo" a maximální procesní bezpečnost při výměně nástroje slibuje stacionární čtecí systém TRIBOS Fixscanner firmy SCHUNK u přesných upínačů nástrojů TRIBOS pro mikroobrábění . Systém k inteligentnímu nastavení upínacího tlaku je na upínací jednotku TRIBOS SVP pevně namontován a kabelovým konektorem spojen s řídicím systémem. Při výměně nástroje obsluha jako dosud zkombinuje přesný upínač s příslušnou redukční vložkou SRE a vloží vzniklou sestavu do k tomu určenému otvoru v upínací jednotce.

TRIBOS-Fixscanner---Kopie

V této fázi čtecí systém zaregistruje přes datový matriční kód na redukční vložce potřebný upínací tlak a automaticky ho na jednotce nastaví. Chyby při manuálním zadání údajů a poškození upínače způsobené překročením upínacího tlaku jsou tím vyloučeny. Navíc se automatizovaným procesem zkracuje proces výměny nástroje. Tím, že se upínací vložky SRE nasazují výlučně mimo stroj a nejsou vystaveny žádným abrazivním třískám, je poškození datového matričního kódu téměř vyloučeno. Inteligentní nastavení upínacího tlaku je použitelné pro řady TRIBOS-Mini, TRIBOS-RM stejně jako TRIBOS-S. Je nabízeno jako opce pro upínací jednotky TRIBOS-SVP-2D, SVP-2D/H, SVP-3 a SVP-4. Stávající jednotky mohou být systémem rychle a jednoduše dovybaveny. Na základě jeho kompaktních rozměrů je vhodné i pro stísněné pracovní prostory.

Maximálně přesné upnutí bez opotřebení

Firmou SCHUNK vyvinutá a patentovaná polygonální upínací technika TRIBOS stanovuje již roky měřítka v oboru vysoce přesného obrábění. Její excelentní absolutní přesnost a dynamika, stejně jako dobré hodnoty tuhosti a tlumení, umožňují nejlepší povrchové úpravy a dlouhé životnosti nástrojů. Již v základním provedení přesvědčují upínače obvodovou házivostí a opakovatelnou přesností < 0,003 mm na nástroji ve vzdálenosti 2,5 x D stejně jako kvalitou vyvážení G 2,5 při 25 000 min-1. Jsou vhodné pro všechny stopky nástrojů v kvalitě h6 a v závislosti na typu otestovány až do 205 000 min-1. Pro přesnosti v podmikronovém rozsahu nabízí SCHUNK jednotlivé polygonální upínače dokonce ultra jemně vyvážené s kvalitou G 0,3 při 60 000 min-1. Protože tyto upínače nástrojů pracují bez pohyblivých částí, jsou mechanicky odolné a zajišťují upnutí téměř bez údržby a opotřebení. I po mnoha tisících upínacích cyklů nedochází k žádné únavě materiálu. Pomocí hydraulických upínacích jednotek, která jsou nabízená buď v manuální nebo automatické variantě, je nástroj vyměněn stabilním procesem během pár sekund.

TRIBOS-Anwendung---KopieKalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..