Google překladač: English Deutsch

Společnost Panasonic dnes představila první odolný 7" tablet bez ventilátoru, s operačním systémem Windows 8.1 Pro, jehož srdcem je procesor Intel® CoreTM i5 vProTM 4. generace. 7,0" tablety tvoří jeden z nejrychleji rostoucích segmentů trhu. Společnost Panasonic spojila mobilitu a přizpůsobivost tohoto kapesního formátu se svým odolným profesionálním designem a vytvořila nejtenčí* a nejlehčí* 7" tablet na trhu – Toughpad FZ-M1. Tablet Toughpad FZ-M1 je určen pro všechny mobilní profesionály a je zejména vhodný jako flexibilnější a výkonnější nástupce stárnoucích odolných zařízení PDA v oborech logistiky, přepravy, maloobchodu, výroby, státních institucí a záchranných služeb.

pana1

První odolný 7" tablet bez ventilátoru, s procesorem Intel® CoreTM i5
Konstrukce tabletu Toughpad FZ-M1 bez ventilátoru je možná díky tomu, že se jedná o první tablet poháněný procesorem Intel® CoreTM i5-4302Y vProTM 4. generace. Tento výkonný nový procesor náleží do rodiny procesorů Intel® CoreTM i5. Poskytuje vynikající výkon při velmi nízké spotřebě pouhých 4,5 W – konvenční procesory spotřebují až 15 W – díky tomu je velmi nízká i tvorba odpadního tepla. Tablet Toughpad FZ-M1 se dodává se 4 GB RAM (volitelně 8 GB) a 128 GB SSD diskem (volitelně 256 GB).

V polovině roku 2014 bude na trh uvedena také odlehčená verze tabletu Toughpad FZ-M1 s nejnovějším procesorem Intel Celeron. Odlehčená verze bude vybavena operačním systémem Windows 8.1.

Při hmotnosti pouhých 540 g a tloušťce 18 mm je tablet Toughpad FZ-M1 také vysoce flexibilní díky svým konfigurovatelným portům a integrovanému profesionálnímu rozšiřujícímu modulu. To znamená, že toto zařízení lze nakonfigurovat pro potřeby konkrétního podnikání a proměnit tablet na mobilní nástroj pro vertikální aplikace. Konfigurovatelné integrované doplňky zahrnují 4G mobilní širokopásmové připojení, GPS a anténu do automobilu. Integrovaný profesionální rozšiřující modul zahrnuje sériový port ve verzi mini, LAN, NFC, čtečku čipových karet, čtečku jednorozměrných i dvojrozměrných čárových kódů, UHF RFID a možnost výměny baterie za provozu. Tablet Toughpad FZ-M1 je standardně vybaven portem USB 3.0 plné velikosti, kartou Micro SD, náhlavní soupravou, vstupem pro stejnosměrné napájení a kartou microSIM.

Bezkonkurenční kvalita zobrazení
Díky nejnovější technologii LCD nabízí tablet Toughpad FZ-M1 bezkonkurenční úroveň kvality zobrazení pro všechny uživatele 7" tabletů, ať už pracují v uzavřených prostorách nebo v terénu. Nabízí mimořádně široké pozorovací úhly, zesílené sklo, vysoký kontrastní poměr 500 cd/m2 a vysoký jas spolu s antireflexní vrstvou Panasonic, a k tomu displej s rozlišením WXGA (1280x800), který byl vytvořen tak, aby fungoval v jakýchkoliv světelných podmínkách. Displej je kapacitní dotykový a podporuje ovládání deseti prsty.

Malý, ale odolný
Rodina zařízení Toughpad splňuje podobné standardy odolnosti jako produktová řada odolných počítačů Panasonic Toughbook. Tablet Toughpad FZ-M1 prošel testy pádu z výšky 150 cm a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65. Je schopen provozu při teplotách od -10 °C do +50 °C.

Dlouhá doba provozu na baterii a možnost výměny za chodu
S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet Toughpad FZ-M1 fungovat 8 hodin při napájení ze své vyměnitelné baterie, která se plně nabije již za dvě hodiny. Pro uživatele, kteří potřebují pracovat déle, je tu možnost konfigurace s baterií vyměnitelnou za provozu, prostřednictvím doplňkových konfigurovatelných portů.

Kamera a konektivita jsou vám k dispozici
Uživatelům, kteří potřebují možnost videokonferencí a fotokopírování dokumentů v terénu, nabízí tablet 2 MPx přední kameru se stereo mikrofonem a 5 Mpx zadní kameru. Jako doplněk je k dispozici také 8 Mpx zadní kamera.

Tablet Toughpad FZ-M1 je postaven pro potřeby dneška s možnostmi rozšiřování do budoucna. Je optimalizován pro konektivitu, ať jste kdekoli a obsahuje doplňkový modul Gobi 5000 pro 4G/LTE se zpětnou kompatibilitou, a také moduly pro Bluetooth® v4.0 a bezdrátové sítě. Doplňkový konektor pro duální anténu umožňuje přivedení bezdrátové konektivity do dokovacích zařízení v interiérech vozidel pro lepší a stabilnější bezdrátové připojení. Díky stolní kolébce se tablet FZ-M1 může stát plnohodnotnou náhradou stolního počítače.

Předinstalovaný operační systém Microsoft Windows 8.1 Pro přináší profesionálním uživatelům celou řadu nejnovějších vylepšení uživatelských funkcí a mnoho výhod pro firmy. K dispozici jsou i verze se systémem Windows 7. Díky rozšířené podpoře operačního systému Windows XP, kterou společnost Microsoft ukončí až v dubnu 2014, systémy Windows 8.1 Pro a Windows 7 nabízejí snadnou migraci pro ty, kdo chtějí upgradovat svůj hardware.

Jan Šplíchal, marketingový manažer společnosti Panasonic Computer Product Solutions, říká: „Toughpad FZ-M1 využívá špičkové technologie a nejkvalitnější výrobní postupy. Díky tomu je výkonným kapesním 7" tabletem bez ventilátoru, který je ideální pro mobilní profesionály v mnoha oborech. Ať už se jedná o prodej lístků a podávání aktuálních informací cestujícím ve vlaku nebo policejní hlídku, která potřebuje rychlý, jednoduchý a snadno použitelný tablet do terénu, tento Toughpad představuje ideální řešení."

Příslušenství, které umožní využít maximum možností tabletu Toughpad
Pro mobilní profesionály bude při uvedení tabletu Toughpad FZ-M1 na trh k dispozici komplexní sortiment příslušenství, které jim umožní využít možností tohoto zařízení na maximum. Toto příslušenství zahrnuje stolní kolébku, dokovací zařízení do automobilu, nabíječku na více baterií, popruh na rameno, poutko na ruku a otočné poutko, přenosné brašny a pasivní pero.

Tablet Toughpad FZ-M1 bude dostupný od února 2014 za zaváděcí cenu 1 599 €.

www.toughbook.eu

pana2