Google překladač: English Deutsch

Společnost Panasonic System Communications Company Europe dnes představila řadu projektorů EZ770, složenou ze tří nových modelů PT-EZ770Z, PT-EW730Z a PT-EX800Z. Projektory se mohou pochlubit jasem od 6500 do 7500 lumenů a rozlišením WUXGA (1920x1200), WXGA (1280x800) respektive XGA (1024 x 768). Nové modely mají oproti řadě EZ570 vyšší jas zaručující výjimečnou viditelnost i v sálech nebo místnostech osvětlených přirozeným světlem, což je dnes běžná situace.

panaso

Celá řada se vyznačuje nízkými náklady na vlastnictví a provoz projektorů je dlouhodobě bezúdržbový. Nové modely nabízejí velmi pružné možnosti instalace a mají nízkou spotřebu elektrické energie, díky čemuž jsou vhodné pro přednáškové či víceúčelové místnosti ve vzdělávací sféře, ale i pro firemní prezentace a konferenční sály. Nový přírůstek do silného portfolia instalačních projektorů Panasonic, řada EZ770, představuje atraktivní spojení cenové dostupnosti a vyměnitelných objektivů s velkým rozsahem posunu.

Velmi jasný obraz
S novým 400 W světelným zdrojem a novým systémem ovládání dosahují modely řady EZ770 vysokého jasu 7500 lumenů, a přitom si zachovávají kompaktní velikost.
Projektory EZ770 mají špičkovou kvalitu obrazu v rozlišení WUXGA a vynikající kontrastní poměr až 5000:1. Široké možnosti instalace ještě umocňuje patentovaná funkce Panasonic Daylight View Basic – v projektoru je zabudováno čidlo okolního osvětlení, které detekuje a měří množství světla v místnosti a je schopno přizpůsobit obraz světelným podmínkám.

Flexibilní možnosti začlenění do systému
Řada EZ770 nabízí více než jen vynikající kvalitu obrazu, snadnou údržbu a systémovou spolehlivost – je navíc kompatibilní s technologií DIGITAL LINK, založenou na technologii HDBaseT, která umožňuje digitální připojení na vzdálenost až 100 metrů prostřednictvím HDMI nebo jiného připojení pro přenos nekomprimovaného HD videa, zvuku a řídicích povelů, to vše s využitím jediného kabelu CAT5e. Díky technologii DIGITAL LINK není nutné používat větší počet dlouhých kabelů a dalších zařízení. Projektory jsou rovněž kompatibilní s původním Panasonic Digital Interface Box, ET-YFB100G, který lze ovládat pomocí dálkového ovladače pro řadu EZ770. Modely řady EZ770 spolupracují s nejpoužívanějšími řídicími protokoly, jako je Digital Media 8G+ společnosti Crestron, XTP Systems společnosti Extron nebo Enova DVX společnosti AMX. Technologie DIGITAL LINK nabízí řešení pro různé skupiny uživatelů – jak pro ty, kteří již mají zapojený řídicí systém, tak pro ty, kteří nový systém teprve budují.

Nové projektory nabízejí velmi pružné možnosti instalace, podporované velkým rozsahem posunu objektivu a čtyřmi různými vyměnitelnými objektivy. Elektrický posun objektivu (vertikálně +/-60 %, horizontálně +/-10 %), zoom a zaostření umožňuje jemné nastavení pomocí dálkového ovládání pro případ, že je projektor instalován na stropě. Při instalaci lze využít možnosti vertikálního pohybu o 360 stupňů. Projektory mají mechanickou závěrku a pro snadné vyrovnání lichoběžníkového zkreslení obrazu je k dispozici funkce Corner Keystone. Všechny modely lze zakoupit s nebo bez standardních objektivů. Mezi další užitečné funkce patří mimo jiné simulační režim DICOM, Crestron RoomView a kompatibilita s AMX Device Discovery.

Snadná údržba a vynikající spolehlivost
Projektory jsou osazeny filtrem Eco, který nevyžaduje čištění dlouhých 12000 hodin, a výměnný cyklus světelného zdroje je až 4000 hodin. Celkovou odolnost projektorů dále zvyšuje využití LCD panelů s anorganickými zarovnávacími vrstvami. Díky inteligentnímu systému řízení světelného zdroje, který automaticky upravuje výkon světelného zdroje podle jasu promítaného obrazu, a funkci Eco Management došlo u projektorů řady EZ770 k výraznému snížení spotřeby elektrické energie.

Projektory této řady lze dálkové ovládat po síti pomocí softwaru Multi Monitoring and Control Panasonic. Nové modely kromě toho nabízejí funkce Colour Adjustment či Side-by-Side a dokonce i 10wattový reproduktor.

Dostupnost
Projektory řady EZ770 budou v prodeji od listopadu 2013.