Google překladač: English Deutsch

Demag: maximální bezpečnost při otáčení břemen
• Nová funkce v rámci portfolia univerzálních jeřábů DEMAG
• Bezpečné ovládání jeřábu díky systému SafeControl
• Možné provedení až s úrovní vlastností d, kategorie 3

Značka Demag představila novou standardní funkci svou produktovou řadu univerzálních jeřábů: s balíčkem volitelných funkcí je nyní možné jeřábové sestavy vybavit funkcí otáčení břemen, která zajišťuje maximální bezpečnost, přičemž již není vyžadováno žádné další specifické řešení. Dodatečné náklady nejsou příliš velké a výhody jsou obrovské. Toto je částečně umožněno monitorováním celého procesu otáčení břemena pomocí bezpečnostní řídicí jednotky Demag SafeControl.

Konecranes 42161-21-1 a

Mnozí uživatelé mostových jeřábů čas od času čelí složitému úkolu, kdy nejenže mají zvednout a horizontálně přemístit těžké díly, jako např. lisovací formy, lože strojů nebo speciální nádoby, ale mají je také otočit.
Tato funkce je sice s jeřáby Demag možná už desítky let, dosud však vyžadovala dodatečné řešení, které nebylo radno podceňovat. Značka Demag standardizovala možnost „otáčení břemen" v takovém rozsahu, že nyní u univerzálních jeřábů se dvěma kladkostroji výrazně ubylo individualizované technické řešení, aniž by byla snížena vysoká úroveň bezpečnosti. Zákazník pak těží z vysoké úrovně bezpečnosti a funkcí za atraktivní cenu. S tímto balíčkem řešení na takovéto úrovni bezpečnosti má Demag na trhu jeřábů jedinečnou prodejní výhodu. Balíček funkcí umožňující „otáčení břemen" zahrnuje velkorysejší specifikace ocelové konstrukce a zařízení s dalšími senzory. Systém Demag SafeControl, který nabízí ovládání a monitorování všech pohybů a funkcí jeřábů se zaměřením na bezpečnost, byl také upraven pro proces otáčení břemen.
V závislosti na požadavcích na velikost lanových kladkostrojů lze dosáhnout při tažení sklonu až 20°. S takto upravenými univerzálními jeřáby lze otáčet břemena o hmotnosti až 50 tun. Uživatel si může vybrat mezi dvěma bezpečnými provedeními. Přesného měření úhlu lana se dosahuje kombinací systému Demag SafeControl se systémem dvoukanálových bezkontaktních senzorů. U základního provedení se aktivuje zvukový a světelný alarm, jakmile je dosaženo maximálního úhlu vychýlení.
U nejbezpečnější konfigurace monitoruje systém Demag SafeControl sled veškerých pohybů z pohledu bezpečnosti a automaticky zvedání a pohyb zastaví, pokud dojde k překročení přípustného úhlu lana. Tím je dosaženo vysoké úrovně bezpečnosti: úroveň vlastností d (zvedání) nebo c (pojezd) podle normy ČSN EN ISO 13849-1, kategorie 3.
U obou provedení je funkce otáčení břemena standardně řízena bezdrátově pomocí joystickových vysílačů, které umožňují intuitivní ovládání a současně kontrolu otáčeného břemena. Popřípadě je ovládání možné také prostřednictvím ručních tlačítkových vysílačů nebo ručních vysílačů s mini-joystikovým ovládáním.
Touto možností nabízí značka Demag výrobcům nástrojů a forem a firmám, které vyrábějí a
používají speciální stroje a instalace, zajímavou speciální funkci pro provoz jeřábu, která je
bezpečná a snadno realizovatelná.

www.demagcranes.comKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news