Google překladač: English Deutsch

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh čtyři nové retraky – Linde R10B až R16B s nosností od 1,0 do 1,6 tuny a rozšířila tak své portfolio retraků o takzvané „lehké" modely. Tyto nové retraky jsou určené pro lehké až středně náročné aplikace a představují základní modely, které přesto nabízejí řidičům vysoký uživatelský komfort.

linde

Vozíky Linde R10B až R16B jsou určené pro lehké až středně těžké aplikace a výšky zdvihu do osmi metrů. Charakteristická výbava série retraků Linde R14 až R20, která byla na trh uvedena v minulém roce, se objevuje i u této nové série B. Zahrnuje například pracovní prostor oddělený antivibračními prvky od šasi vozíku, podélně nastavitelnou řídicí konzoli, nastavitelnou jednotku řízení (umožňuje nastavení odporu řízení a počtu otáček volantu), výškově nastavitelnou sedačku řidiče, bržděná nákladová kola, nastavitelný absorbér rázu při vysunutí a zasunutí sloupu a absorbér rázu při dosažení horní polohy vysunutí sloupu.
Nová řada je také sériově vybavena důležitými bezpečnostními prvky, jako jsou asistent řízení pro jízdu v zatáčkách, který upravuje rychlost jízdy podle úhlu zatáčky, čtyři na sobě nezávislé brzdové systémy či ukazatel výšky zdvihu.
Na rozdíl od výkonnějších modelů a na základě specifik pro nasazení modelové řady B, jsou tyto vozíky rychlejší, a to díky bezúdržbovému 6,5 kW střídavému elektromotoru, který jim umožňuje akcelerovat na rychlost až 11 km/h, a to s břemenem i bez břemene. Navíc k triplexovým verzím sloupů, těmto torzně odolným naklápěcím sloupům, jsou k dispozici i standardní sloupy. Obě verze nabízejí řidiči dobrý výhled, a to díky novým úzkým profilům zdvihového sloupu, který přesto dokáže dosáhnout výšky zdvihu až 7 700 mm. Sedačka řidiče je mechanicky odpružená a absorbuje nárazy způsobené nerovnostmi povrchu při jízdě. Kapacita baterie u těchto 48voltových vozíků se pohybuje od 360 do 620 Ah.

Sériová výbava může být rozšířena podle příslušných konkrétních podmínek nasazení retraků. K nadstandardní výbavě patří například integrovaný boční posuv, panoramatická stříška z pancéřového skla nebo optická varovná signalizace BlueSpot.

„Přibližně polovina vozíků typu retrak pracuje s výškami zdvihu do osmi metrů. Pro použití, u kterého není požadovaný stálý vysoký manipulační výkon, nabízí Linde MH díky této nové lehčí řadě cenově příznivou alternativu k vysoce výkonné standardní variantě označované jako řada Performance," říká Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika, a dodává, „produktovou řadu retraků nyní rozšiřujeme o čtyři nové modely a nabízíme našim zákazníkům ještě větší výběr přesně na míru jejich potřeb, navíc s odpovídajícím poměrem cena/výkon. I u tzv. vstupních modelů totiž Linde MH nabízí špičku na trhu, zejména co se týká odpruženého pracovního prostoru od šasi vozíku, nastavitelné sedačky řidiče či individuálně nastavitelné konzole ovládání vozíku. V nabídce našich retraků jsou také modely označené typem G se superelastickými koly pro použití na venkovních zpevněných plochách. Tento model výhodně kombinuje vlastnosti čelního vozíku a retraku a zákazník tak nemusí používat zvlášť prostředky manipulace pro vnitřní a venkovní použití."

www.linde-mh.czKalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news