Google překladač: English Deutsch

Stavební firma RIGI, sídlící dnes v Hradčanech u Tišnova si od svého založení v roce 1994 prošla dlouhým stavebním vývojem od montovaných konstrukcí v interiérech až po dnešní komplexní výstavbu zaměřenou zejména na nízkoenergetické a pasivní domy. Od roku 2000 provozují i stavebniny, jejichž součástí je i detašované pracoviště prodejny hutního materiálu.

Iteco RIGI 1 IMG 9196

Nový jeřáb do provozu skladu hutního materiálu
Sloupový otočný jeřáb tak nahrazuje ve stavebninách starý portálový jeřáb. Díky modernizaci, rozšiřování prodeje a úpravě prostor hutního materiálu je nový jeřáb pro RIGI ideální alternativa obsluhy. Výběr jeřábového řešení probíhal z lokálních firem, dodávajích manipulační techniku. RIGI je také lokální firma, která si zakládá na místní tradici a tak se snaží podporovat i blízké dodavatele. Pro výběr jeřábu ITECO rozhodlo několik parametrů, sídlo firmy, tím i operativní a blízký servis, včetně následujích revizí a dalších pozáručních služeb. Stavebniny využívají manipulační techniku téměř nepřetržitě a možný výpadek by tak byl citelný. Tzn. dostupnost servisních služeb byl jeden z klíčových parametrů výběru.Iteco RIGI 2 IMG 9197

Cena byla důležitým parametrem
Jak nám uvedla paní Zina Slaninová, ředitelka firmy RIGI: „ Našim původním záměrem bylo instalovat jeřáb s délkou ramene 10 m, ale po konzultacích právě s dodavatelem ITECO, kdy zkrácení délky o metr, na nynějších 9 metrů, vedlo k výrazné úspoře financí, volba tak byla zcela jasná. Nosnost 5 tun a délka 9 metrů patří ke standardním provedením dodavatele, delší jeřáb už je speciálem," a dodává: „Z poptávaných výrobců byla pouze firma ITECO schopna splnit naše technické požadavky na jeřáb, což byla dálka ramene 9–10 m a také nosnost ramene na jeho konci 5 t. S přístupem a jednáním firmy ITECO jsme byli velmi spokojeni. Hlavně jsme ocenili jejich profesionální přístup a odbornost."
Manipulační prostor tak je nyní o průměru 18 metrů, což plně dostačuje, nosnost je také vyhovující, protože manipulace probíhá se 4,5 tunovými balíky hutního materiálu, takže i zde je rezerva. Velkou výhodou dodávky byla v dnešní době i cena, která se od podzimu minulého roku nezměnila.

Netradiční instalace
Díky faktu, že jeřáb pracuje ve venkovním prostředí, bylo jej potřeba řádně ukotvit. Před investiční akcí bylo nutné provést geologický průzkum, protože podloží bylo nestabilní díky navážkám, jílům a také přítomnosti spodní vody v dané lokalitě. Betonová základová patka jeřábu má plochu 4×4 metry a je 1,2 metru hluboká, navíc je pevně spojena s 12metrovými piloty, které sahají právě až do stabilizované hloubky. Tím je zajištěna bezpečná stabilita jeřábu.

Termíny dodávky byla také parametrem dodávky
Od úvodní poptávky přes konzultace, objednání, až po zprovoznění jeřábu uběhlo zhruba 6 měsíců.

Sloupové otočné jeřáby ITECO
Jeřáby mohou spolehlivě manipulovat s břemenem až do nosnosti 6,3 t. Jeřáb, sériově vybavený elektrickými, dvoustupňovými pohony kočky a otáčení, lze velmi dobře ovládat pomocí volně pojízdného závěsného ovladače.
Jeřáb je kvalitně připevněn kotevními svorníky na velkém podlahovém základu (patce).

www.iteco.cz
www.rigi.cz