Google překladač: English Deutsch

Společnost Demag rozšířila nabídku produktů s rádiovým ovládáním. Joystickový vysílač DRC-JT díky inteligentnímu rozhraní mezi rádiovým vysílačem DRC-JT, bezpečnostním řízením SafeControl a jeřábem usnadňuje obsluhu jeřábů ve složitých provozních situacích a zvyšuje bezpečnost provozní činnosti jeřábu. Rádiové ovládání DRC-JT vychází z osvědčené jednotky Demag DRC-J. Písmeno ‚T' v názvu nového ovladače vyjadřuje, že je jednotka určena pro tandemový provozní režim. Jeřáby a kladkostroje je možné ovládat intuitivně s použitím dvou joysticků. Obsluha jeřábu tak může ovládat všechny funkce jeřábu, aniž by od něj musela odvracet zrak.

demag 1 42132-4

• Intuitivní rádiové ovládání pro složité provozní operace
• Jednoduchý a ergonomický výběr individuálního nebo tandemového použití jeřábů
• Demag SafeControl garantuje bezpečnou změnu provozních režimů

Na jednoduchém ovládacím rozhraní rádiového ovladače DRC-JT(S) může obsluha bezpečně pře-pínat mezi provozními režimy s jedním jeřábem (výběr A nebo B) a se dvěma jeřáby (výběr: A+B). Uživatelsky přívětivou a ergonomickou novinkou je pro obsluhu střední část rádiového ovládání. Výběr ovládaného jeřábu se provádí jednoduchým pohybem otočným spínačem hned vedle levého joysticku pro ovládání pohybu jeřábu a kočky. Přepínač pro přepínání mezi třemi provozními režimy kočky (koč-ka 1 nebo 1+2 nebo 2) se nachází přímo vedle pravého joysticku pro zdvihání a spouštění břemen.
Před změnou z provozního režimu s jedním jeřábem na tandemový provozní režim je potřeba odhlásit jeden ze dvou ovládacích prvků. Aktivním joystickovým vysílačem pak jeřábník bude ovládat oba jeřá-by s až čtyřmi kočkami. Na LCD displeji má obsluha vždy vizuální informaci o tom, co se děje s jeřá-bem. Další tlačítka na ovládání jsou vyhrazena pro případné další speciální funkce. Dálkové ovládání se zapíná a vypíná samostatným tlačítkem. Tlačítko nouzového vypnutí je umístěno ve střední části ovladače, aby jej mohla obsluha jeřábu v případě potřeby rychle stisknout. Sdružení funkcí přispělo ke snížení pravděpodobnosti chyby v ovládání a obsluha si díky intuitivnímu ovládání dokáže rychle osvo-jit práci v tandemovém režimu.
demag 2 41919-10Koncepce Demag SafeControl je zárukou toho, že změna mezi provozním režimem s jedním jeřábem a provozním režimem se dvěma jeřáby proběhne bezpečně. Změna se zásadně skládá pouze ze dvou ovládacích kroků. Nejprve je potřeba odhlásit jeden z vysílačů. V druhém kroku převezme druhý vysí-lač funkce ovládání obou jeřábů. Tento proces je interaktivně řízen oběma jednotkami SafeControl na obou jeřábech. Tím je vyloučeno, že by mohlo dojít k nežádoucí změně provozního režimu v důsledku technické závady nebo chyby v ovládání některého z jeřábů.
Varianta rádiového ovladače DRC-JTS kromě toho nabízí možnost umístit mezi oba joysticky bez-pečnostní uzamykatelný přepínač (‚S') pro zapnutí a vypnutí. Ve spojení s přijímačem DRC-DR D3 splňuje koncepce ovládání DRC-JT(S) požadavky normy EN 13849-1: kat. 3, PL „d" na bezpečné ovládání. Rádiové ovládání DRC-JT(S) je dostupné výhradně v provedení D3 s přenosovou frekvencí 2,4 GHz.

www.demagcranes.comKalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..