Google překladač: English Deutsch

Adamec Crane System má pro své zákazníky široké portfolio špičkové jeřábové techniky. Umíme se vypořádat s téměř jakýmkoliv problémem týkající se zdvihu břemene. Realizované akce jsou vždy plně přizpůsobeny objektu instalace a požadavkům zákazníka. Nejinak tomu bylo v tomto případě instalace jeřábu do nové haly výrobního závodu Docter Optics. Skladovací hala se přistavěla, k již stávající výrobní hale pro rozšíření kapacity podniku. Její půdorysný, obdélníkový rozměr má velikost 60×36m. Požadavek zákazníka na nezastavěnost středu haly znamenal dodání jeřábu s extrémním rozpětím 35,58 m o plně dostačující nosnosti 15 tun. Jelikož dodáváme jeřábovou techniku kompletní, je součástí dodávky jeřábu i jeřábová dráha. Ta je navržena přesně dle budovy a respektuje statické možnosti nové i staré části haly.

Adamec 1


Jeřáb je opatřen dvěma nosníky krabicovitého svařence. Extrémní délka, ale i značná výška celého svařence představovala výzvu pro celý realizační tým. Ať již v počátcích volbou co nejoptimálnějšího tvaru respektující zadané podmínky, či při dokončování extrémně náročnou montáží. Celková výška nosníku přesahuje 1 800 mm a hmotnost jednoho tubusu je přes 16 500 kg. I přes velké rozměry a náročnou výrobu není opomenuto na detailní výstupní kontrolu. Jeřáb je tedy vyroben s maximální pečlivostí a každý jeho detail je podroben důkladné kontrole. Mezi tyto kontroly patří zejména kontrola všech svarů, kontrola geometrie a výrobních odchylek, kontrola boulení a rovinností a v neposlední řadě kontrola kvality a tloušťky nátěru. Na jednom z tubusů jsou navařeny zárodky pro připevnění servisní lávky jeřábu, která často bývá využívána i pro servis osvětlení haly.
Po těchto dvou nosnících pojíždí, jako vždy, ta nejkvalitnější německá technika od firmy Stahl. Tedy v tomto případě jeřábová kočka o nosnosti 15 t. StahlCrane Systems je osvědčený výrobce jeřábové techniky, který nejenže dodává špičkové výrobky, ale také dodá jakýkoliv náhradní díl i na výrobky staré 30 a více let. Ve většině případů to ale není zapotřebí. Komponenty jsou kvalitní a jejich dimenzace přesahuje plánovanou výpočtovou životnost.
Nosníky s kočkou jsou uloženy na příčnících vlastní výroby. Příčník je osazen pojezdovými koly vlastních odlitků, stejně tak, jako kolového uložení vlastní, osvědčené a spolehlivé konstrukce. S cílem dosáhnout co nejnižších nároků na obsluhu jeřábu jsou příčníky firmy Adamec Crane Systems vždy bezúdržbové. Tedy za provozu jeřábu na nich není třeba nic seřizovat ani domazávat. S přihlédnutím k velkému rozpětí jeřábu je jeřáb osazen čtyřmi pohonnými jednotkami. 4 elektromotory s čelní převodovkou zajišťují pohyb jeřábu po jeřábové dráze. Dimenzace pohonů od firmy Lenze je navržena pro optimální chod vždy konkrétního jeřábu. Plynulost rozjezdu a brždění jeřábu zajišťuje naprosté omezení rozhoupání břemene.
Jeřáby firmy Adamec Crane Systems mohou být vybaveny nejrůznějším příslušenstvím a doplňky. Mezi často poptávané komponenty patří příčná lávka jeřábu, jako v tomto případě, nebo dále osvětlení jeřábu, osvětlení kočky, zakrytování proti sálavému topení a další speciální prvky, či konstrukce.
Po dokončení výroby všech částí jeřábů následuje kompletace jeřábu v našem výrobním závodě. Jeřáb je kompletně složen, osazen pohony, kočkou a všemi dalšími součástky. Proběhne kompletní nastrojení elektrické výzbroje a kabeláže. V tomto okamžiku je jeřáb podroben první z funkčních zkoušek. Úspěšná zkouška jeřábu těchto rozměrů je počátkem expediční přípravy. Příprava zahrnuje rozmontování na jednotlivé dílce, vhodné k převozu. Velikost jeřábu si vyžádala použití celkem 3 expedičních nákladních vozidel. A to se stále bavíme pouze o jeřábu bez jeřábové dráhy. Téměř 34tun vážící tubusy o rozměrech 1,8 x 35,6m byli převáženy dohromady na jednom vozidle se speciálním roztahovacím návěsem. Vše je třeba dopředu naplánovat, zajistit průjezdnou trasu a potřebná povolení pro průjezd s tímto velkým a těžkým nákladem. Nic z uvedeného pro nás nebylo překážkou a jeřáb putoval, při mírném víkendovém provozu, k zákazníkovi, na trase Sadská - Česká Lípa.
V tom okamžiku byla již ve výrobní hale namontována jeřábová dráha. Dráha vlastní konstrukce byla uložena rozdílnými způsoby. U stěny nové části haly byli připraveny prefabrikované železobetonové sloupy s konzolami. Výška konzol, jejich tvar a připojovací bod byl předem konzultován mezi zákazníkem a objednavatelem. Tedy jedná se o ideální případ dodání a montáže jeřábové dráhy. Pouze v koncové části haly u administrativního vestavku byla jeřábová dráha z prostorových důvodů umístěna na ocelovém sloupu na zákazníkem specifikované pozici. Na opačné straně, u stávající haly, se bylo nutno vypořádat se značnými stavebně-statickými komplikaci. Založení starých sloupů neumožňovalo použití podpůrných ocelových sloupů těsně v zákrytu s prefabrikovanými. Zároveň ale v důvodu nosnosti a hmotnosti jeřábu nebylo možno přitížit tyto, dříve zabudované, sloupy. Jediné řešení bylo umístit dodatečné ocelové sloupy s vlastními základy výrazně před sloupy prefabrikované.
Adamec 2
Uložení a kotvení sloupů je navrženo tak, aby svislé síly přenášelo podloží přes základové patky. Vodorovné příčné síly zachycují ocelové konstrukce různých tvarů dimenzované a konstruované přesně dle statiky a rozměrů stávající haly. A v neposlední řadě vodorovné podélné síly jsou eliminovány použitím zavětrování konstrukce v daných polích. Menší komplikací bylo použití vyoseného sloupu u administrativního vestavku, ale použití výměny respektující stavbu vše vyřešilo.
Závěrečná montáž probíhala na etapy. První etapou bylo osazení části jeřábové dráhy a sloupů a hrubá předmontáž jeřábu. Tento mezikrok byl nezbytný z důvodu zakrytí střechy před blížící se zimou. Jeřáb byl obalen ochrannými fóliemi a plachtami, aby nebyl poškozen při dalších stavebních pracích. Druhou částí bylo dokončení montáže jeřábové dráhy a osazení napájecí troleje od výrobce Wampfler. Při dokončení byla nainstalována kočka a finální zapojena veškeré elektroinstalace. Poté, jak už to bývá, následuje montážní a ověřovací zkouška a uvedení jeřábu do provozu. Vše s patřičným zaškolením obsluhy a předáním dokumentace jeřábu.
Tímto samozřejmě kontakt se zákazníkem nekončí, neboť firma Adamec Crane System nabízí své záruční i pozáruční služby. Ať už se jedná o odborné inspekční prohlídky, nebo zákonem dané revize.
Pokud tedy uvažujete o instalaci jeřábu do stávající nebo nově budované haly, určitě se neváhejte obrátit na náš realizační tým. Veškeré vaše požadavky budou důkladně projednány, abychom vám poskytli jeřáb dle vašich požadavků. Nevadí, zda se jedná o malý dílenský jeřáb, jeřáb do těžkých skladovacích hal, nebo jeřáb se speciálním určením. Nic z uvedeného není pro firmu Adamec Crane System překážkou. Těšíme se na váš kontakt.

www.adamec.czKalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..