Google překladač: English Deutsch

Demag ROS pro pohodlné (vzdálené) ovládání jeřábových systémů.
Společnost Demag dodá tři procesní jeřáby s drapáky pro ambi-ciózní projekt, který bude sloužit jako kombinovaná teplárna a elektrárna. Objednávku zadala společnost Green Steam Hürth GmbH, dceřiná firma E.ON, která bude stavět elektrárnu na biomasu s výkonem 20 MW elektrické energie a 87 MW tepelné energie v areálu papírny UPM v Hürth blízko německého Kolína. V tomto projektu budou poprvé použity vzdálené ovládací stanice Demag (Remote Operating Stations), které umožní vzdálené ovládání jeřábového systému.

Demag EON Biomasa 42191

Tato elektrárna, do které E.ON investuje přibližně 110 milionů eur a má být zprovozněna v půlce roku 2022, bude dodávat teplo pro papírnu v Hürth a zároveň bude dodávat obnovitelnou energii do sítě. UPM produkuje za rok více než 300 000 tun vysoce kvalitního novinové-ho papíru vyráběného z recyklovatelného papíru.

• Dva drapákové jeřáby neustále podávající palivové dřevo
• Další drapákový jeřáb pro odstraňování popela
• Dálkové ovládání prostřednictvím vzdálené ovládací stanice Demag ROS (Remote Operating Stations)

Toto místo bylo zvoleno velmi dobře, protože pro výrobu papíru je zapotřebí velké množství tepla (ve formě páry) a kombinovaná výroba tepla a elektřiny je mimořádně účinná. V tomto případě jde také o velmi udržitelnou výrobu, protože elektrárna využívá jako palivo zbytky dřeva, které společnost E.ON získává z místních zdrojů. Podle vyjádření E.ON tak bude zajištěn výkonný a spolehlivý zdroj energie, která je v podstatě CO2 neutrální, pro průmyslový provoz, který potřebuje velké množství energie.
Společnost Demag dodá dva procesní jeřáby pro automatizovanou nepřetržitou dodávku dřeva do kotle elektrárny. Je zapotřebí nepřetržitě dodávat přibližně 45 tun dřeva za hodinu. Dva dvounosníkové jeřáby s nosností 14 tun a rozpětím 20,6 metrů budou provozovány na jeřábové dráze měřící na délku téměř 100 metrů. Všechny pojezdové pohony jeřábu mají proměnlivé otáčky; rekuperace energie při brzdění a spouštění břemen zvyšuje energetickou účinnost jeřábů. Pro manipulaci s nákladem budou používány hydraulické vícečelisťové drapáky s kapacitou 12 m³.

Jeřáby zajišťující neustálý přísun paliva
Jeřábové systémy budou pracovat převážně v automatickém režimu. Software Demag pro skladové řízení WMS (Warehouse Management System) bude zajišťovat například to, aby byly zásobníky vyklizeny, aby byl zajištěn neustálý přísun potřebného množství dřeva do kotle, a aby byl provoz obou jeřábů dokonale zkoordinován.
Demag jerab mostovy EON 403Jeřábové systémy Demag budou zajišťovat neustálý přísun paliva v elektrárně na biomasu v Hürth v Německu

Demag jeřáb manipuluje nejen s palivem, ale i s popelem jakožto zbytkovým materiálem. Inženýři Demagu navrhli pro tuto práci menší dvounosníkový procesní jeřáb s nosností 5,4 t který bude vybaven hydraulickým drapákem.
Tento systém tří jeřábů bude pracovat v náročných podmínkách s vysokou vlhkostí (až 100 %) a prašností. Zvolené jeřáby jsou pro tyto požadavky ideální, protože společnost Demag již navrhla a dodala velké množství jeřábů pro instalace na recyklaci odpadu a pro elektrárny na biomasu po celém světě.

Demag ROS: systém řízení jeřábů s velkým množstvím náhledů na místo provozu
Protože z kabiny běžného jeřábu by bylo velmi obtížné vidět celý zásobník paliva, který je velmi dlouhý, rozhodli se projektanti E.ON ve prospěch speciálního řešení od Demagu. Pokud je zapotřebí provozovat jeřáby v klasickém manuálním režimu, je to možné prostřednictvím stanice vzdáleného ovládání (ROS), která slouží také jako monitorovací stanice v případě, kdy jeřáby pracují v automatickém režimu.
ROS je stanice vzdáleného ovládání, která zahrnuje veškeré provozní funkce procesního jeřábu se sedačkou pro obsluhu jeřábu – s tou výjimkou, že obsluha se na jeřáb a jeho okolí nedívá přímo, ale prostřednictvím širokoúhlého monitoru, který umožňuje obrazy z několika kamer v reálném čase. Rozložení obrazovky lze nakonfigurovat tak, aby splňovalo požadavky daného procesu, a aby se automaticky zobrazovaly informace, které jsou pro proces rele-vantní.
Teoreticky se tato stanice může nacházet velmi daleko od jeřábu. V elektrárně na biomasu v Hürth je stanice nainstalována v řídicím středisku, kde jsou pro obsluhu zajištěny lepší pracovní podmínky. Díky množství nainstalovaných kamer má obsluha dokonce lepší přehled nad procesem než z kabiny jeřábu. A to díky tomu, že se kamery mohou „dívat" také tam, kam by zorné pole člověka sedícího v kabině nedosáhlo.

www.demagcranes.com

Demag ROS pro pohodlné (vzdálené) ovládání jeřábových systémů


Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..