Google překladač: English Deutsch

Společnost Murrelektronik již dlouho vnímá volání automatizačního průmyslu po efektivních, inteligentních a jednoduchých instalačních koncepcích. A Vario-X je naší odpovědí! Tento modulární systém přináší decentralizované senzory a akční členy do přímého prostředí stroje a nabízí flexibilní a škálovatelné řešení pro všechny aplikace. V kombinaci s digitálním dvojčetem zvyšuje Vario-X úroveň digitalizace na novou úroveň. To znamená výraznou úsporu času a nákladů při instalaci, plánování, provozu a servisu.

Murr 3 Digitaler-Zwilling

Vítejte ve světě, kde síťová výroba a digitální integrace přinášejí revoluci v automatizaci. Uprostřed tohoto transformačního procesu vyvstává před odborníky na automatizaci mnoho otázek: Jak lze efektivně využít výhody digitálních technologií, jako je umělá inteligence, strojové učení, IoT a analýza velkých dat? Jak lze kombinovat stávající systémy s novými digitálními řešeními? Výzvou je vybudovat most mezi minulostí a budoucností propojením analogového a digitálního světa a společnost Murrelektronik usiluje o bezproblémovou, výkonnou a budoucí topologii.

Vario-X: přesvědčivý koncept
Úspěšná digitální transformace vyžaduje důslednou decentralizaci. Základní myšlenka decentralizace je stejně jednoduchá jako zřejmá: nejprve se napájecí zdroj spolu s periferními součástmi, jako jsou pojistky nebo hlavní vypínač, zabalí do malých decentralizovaných pouzder. Spolu s průmyslovými počítači, které přebírají komunikaci a řízení celého systému nebo jednotlivých modulárních částí stroje, jsou nyní kompaktní jednotky umístěny přímo na výrobním stroji.
Murr 2 05a Murr etz Titelstory Beitragbild

Již mnohokrát oceněný automatizační systém Vario-X je ztělesněním tohoto přístupu. Je prostředníkem, pokud jde o projekty decentralizace v průmyslu a výrobě. Poprvé lze všechny automatizační funkce škálovat podle potřeby a realizovat je decentralizovaně - tj. bez typické architektury rozváděčů. Vario-X tak přichází s koncepcí instalace, kterou lze přizpůsobit požadavkům zákazníka a zamýšlenému použití. Je tomu tak proto, že základní myšlenka "zjednodušit, modulovat, přenést do provozu, sdružit technologie", na níž jsou založeny koncepty decentralizované automatizace, je pro efektivní instalační řešení klíčová.

"Vario-X nabízí 100% decentralizovanou automatizaci bez rozváděčů," říká Olaf Prein, vedoucí globální obchodní jednotky Automatizace společnosti Murrelektronik. "Náš automatizační systém zajišťuje modulární a transparentní procesy, vyšší přidanou hodnotu ve všech oblastech podniku, a tím i vyšší efektivitu a konkurenceschopnost při konstrukci strojů a zařízení. Jen díky integrovanému konceptu instalace zkracuje Vario-X instalaci stroje přibližně o 40 %."

Nová instalační koncepce vyvinutá společností Murrelektronik pro decentralizovanou technologii servopohonů je v tomto ohledu průlomová. Klíčovou součástí je zde konektor MQ15 DC, který má inovativní systém rychlého připojení. K připojení systému stroje stačí jedno otočení o ¼. Předmontované kabely umožňují snadné, bezpečné a především bezchybné zapojení kabelových přípojek. To šetří čas a snižuje náklady na instalaci a projektování.

Výkonný, robustní, jednoduchý
Vario-X zajišťuje v přímém prostředí stroje spolehlivou správu napětí, signálů a dat pro bezproblémovou integraci decentralizovaných servopohonů. Robustní, vodotěsné a prachotěsné skříně s krytím IP65 obsahující napájecí zdroj, řídicí jednotku, spínače, bezpečnostní techniku a moduly IO, tvoří středobod systému. Lze je snadno zaklapnout do stejně robustní základní desky s integrovanými profily konstrukce stroje. Řídicí jednotka Vario-X, vybavená vícejádrovým procesorem, si poradí se všemi požadavky a lze ji integrovat do všech průmyslových ethernetových sítí vyšší úrovně jako otevřenou řídicí platformu. Systém 48 V navíc nabízí dostatečný výkon pro pokrytí téměř všech oblastí použití.

Ze senzoru do cloudu
Vario-X však nejsou jen základní desky, řídicí systémy, kabely atd... Systém, který je automatizován pomocí Vario-X, nabízí také volitelné digitální dvojče: pohyblivý obraz skutečného systému 1:1, který obsahuje všechny funkce a parametry budoucího systému - a to již ve fázi projektu, před objednáním nebo montáží první mechanické součásti. Za tímto účelem Murrelektronik kinematizuje konstrukční soubory strojů a systémů ve speciálním softwaru, který lze následně použít k simulaci následných pohybů a procesů. Inovativní aplikace, jako je vizualizace a ovládání digitálního systému pomocí rozšířené reality prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu, jsou proto snadno možné. Digitální dvojče může navíc sledovat systém stroje během provozu a číst z něj data.
Murr 4 02 Vario-X Kraftspanner

Zvýšení efektivity výroby
Kromě toho lze dynamicky podporovat neustále rostoucí požadavky na energetickou účinnost ve výrobě a produkci. To je patrné zejména v případě hojně využívané pneumatiky. Při účinnosti pouhých 10 až 20 % se při použití vzduchu, jako zdroje energie, ztrácí mnoho energie v důsledku nesčetných netěsností v systému a neúčinných pohonů. Vario-X umožňuje snadno elektrifikovat komponenty systému, které se dříve pohybovaly pomocí pneumatiky. Nahrazení pneumatiky elektřinou, například v upínacích jednotkách při konstrukci karoserie, všem zúčastněným jen prospívá. Zaměstnavatel tak může omezit neefektivní, špatně ovladatelnou a relativně drahou pneumatiku ve svých výrobních halách, plánovač výroby se nyní může soustředit na jeden zdroj energie - konkrétně elektřinu, a zaměstnanci, ti mohou konečně pracovat ve znatelně tišším pracovním prostředí.

amper

www.murrelektronik.czKalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news