Google překladač: English Deutsch

Emparro® 3~ = mimořádná spolehlivost, neobvyklá výkonnost


Skupina produktů Emparro od společnosti Murrelektronik má další přírůstek. Představujeme vám třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~ pro rozvody napětí 24 V DC, které jsou významnými prvky při budování napájecích soustav nejvyšší kvality. Charakterizují je mimořádná spolehlivost a integrovaná výkonová rezerva, při zachování minimálních nároků na prostor v rozváděči.

mur1

Mimořádná spolehlivost


Spolehlivě pracující spínané zdroje jsou základním stavebním prvkem pro vysokou dostupnost strojů a zařízení. Při vývoji nových třífázových zdrojů Emparro 3~ byl tedy na spolehlivost kladen nejvyšší důraz. Jednoznačným důkazem je jejich pozoruhodně vysoká hodnota MTBF (střední doba mezi poruchami) - 1 000 000 provozních hodin. Dosáhnout takto velké hodnoty MTBF lze díky použití velmi kvalitních komponent, moderního prostorově úsporného konstrukčního uspořádání a procesorem řízené elektroniky. Integrovaný svodič přepětí chrání zdroj před rušivými impulzy s napětím až 6 kV. Přepětí původem z elektrorozvodné sítě, v důsledku elektromagnetického rušení (např. z frekvenčních měničů), nebo odskoku kontaktů tudíž nemůže způsobit žádnou škodu.
Dalším důvodem dlouhé doby provozního života zdrojů Emparro 3~ je jejich vysoká účinnost až 95 %. Výsledkem je velmi malý ztrátový výkon, a tím i malé tepelné namáhání komponent. Účinnost zdroje Emparro 3~ je přitom stále stejná bez ohledu na to, zda je zdroj zatížen na plný výkon nebo jen částečně, což je v porovnání s jinými napájecími zdroji významná přednost.


Neobvyklá výkonnost


Napájecí zdroje řady Emparro 3~ vynikají vlastností, která je na trhu jedinečná – vestavěnou výkonovou rezervou. Jsou totiž zkonstruovány tak, že při teplotě okolního prostředí do 45 °C mohou dlouhodobě pracovat až s 20% přetížením. To znamená, že 5A modely mohou trvale dodávat proud 6 A, 10A modely 12 A a 20A jednotky 24 A.
Pro projektanty elektrické výstroje má rezerva výkonu ve zdroji Emparro 3~ dvojí významný přínos. Jednak je k dispozici pro případy, kdy vznikne potřeba dodatečně přidat na stroj nebo zařízení další elektrickou zátěž. Za druhé v situacích, kdy je požadovaný příkon blízký jmenovitému výkonu zdroje, není třeba automaticky použít následující výkonnější zdroj v řadě, jak je běžná praxe. Namísto toho lze jako pojistku před případným přetížením zdroje použít rezervu výkonu, a tak ušetřit náklady a místo v rozváděči, které by si jinak vyžádalo použití výkonnějšího zdroje.
Dále zdroje řady Emparro 3~ nabízejí dva režimy krátkodobého zvýšení výkonu – PowerBoost a HyperBoost. V režimu PowerBoost zdroj dodává po dobu 5 s až 150 % jmenovitého výkonu, v režimu HyperBoost po dobu 20 ms až 400 % výkonu.


Nejužší napájecí zdroje na trhu


Napájecí zdroje Emparro 3~ jsou velmi kompaktní: pouzdro 20A modelu je široké pouhých 65 mm. V porovnání s podobnými napájecími zdroji vám jejich použití zajistí značnou úsporu místa v rozváděči.
Vibracím odolávající pružinové svorky s technologií Push-In umožňují připojovat vodiče bez použití nářadí a nevyžadují žádnou údržbu. Vestavěné pojistky k tomu pomáhají zmenšit pracnost projektování a instalace kabeláže.


Účelnost v každém detailu


Napájecí zdroje řady Emparro 3~ poskytují řadu praktických výhod:mur2

  • trvalý dvoufázový provoz
  • paralelní režim ke zvýšení výkonu (až pět spínaných zdrojů)
  • signální kontakt hlásící přepětí, zkrat a dosažení mezní teploty
  • optimální EMC vlastnosti
  • LED indikace
  • snížení výkonu až při teplotě vyšší než 60 °C
  • QR kód pro přímý přístup k technické dokumentaci

 

 „Nákladný prostoj v důsledku poruchy napájecího zdroje je něčím, čemu je třeba se vyhnout. Projektanti vždy dbají na to, aby byly použity odolné komponenty s dlouhou dobou provozního života. Nově vyvinuté zdroje řady Emparro 3~ od společnosti Murrelektronik spolehlivě splňují jejich požadavky ve všech ohledech," říká Manuel Senk, produktový manažer.

V současné době nabízíme spínané zdroje Emparro 3~ v provedeních se jmenovitým výstupním proudem 5 A, 10 A a 20 A. Do konce roku řadu uzavře 40A model.
Pro více informací navštivte

www.murrelektronik.cz