Google překladač: English Deutsch

Sběrnicový systém Cube od společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána umožňuje ještě jednodušší přístup k těmto datům. Toto řešení se snadno realizuje, poskytuje jasné informace v případě poruchy a urychluje postup při odstraňování závad s výslednou maximální využitelností strojů a systémů.

Murr 01 Cube67-Diagnose-Gat


Systém Cube od Murrelektronik je vysoce výkonným decentralizovaným sběrnicovým systémem, který je využíván u mnoha strojů a systémů. Má modulární strukturu a koncepce instalací přizpůsobitelné požadavkům zákazníka je možno realizovat pomocí bohaté řady vstupních modulů, výstupních modulů, smíšených modulů a širokého rozsahu funkčních modulů (např. IO-Link, RS 485, atd.). Jednokabelový systém přenáší jak komunikační data, tak napájecí napětí, takže ke čtyřem větvím každého sběrnicového uzlu je možno připojit celkem až 32 modulů. Hlavními plusovými body systému Cube jsou jednokabelový systém, plně zalité moduly, multifunkční kanály a sdružené diagnostické možnosti.
Vyhodnocování a používání diagnostických dat bylo dříve možné pouze pomocí časově náročného programování. Velmi často bylo pro každý nový systém nutno provádět ty samé kroky, protože různé ovladače vyžadovaly rozdílné diagnostické koncepce. Až dodneška tak nebylo možné dosáhnout maximálního využití diagnostických funkcí různých ovladačů. Důsledkem toho bylo to, že chyby nebylo možno identifikovat dostatečně rychle, což často vedlo i k dlouhým prostojům. To stálo čas, peníze i nervy.

To je však již minulostí!
Nová diagnostická brána Cube67 je praktickým modulem, který poskytuje snadný a rychlý způsob čtení diagnostických dat ze systému Cube a zprostředkování těchto dat uživateli.
Díky své masivní konstrukci a vyzkoušeným, plně zalitým modulům je tato diagnostická brána vhodná pro použití v náročných podmínkách průmyslových podniků. Je integrována do kabelu mezi sběrnicovým uzlem Cube a až čtyřmi větvemi. Standardní ethernetové rozhraní pak připojuje tuto diagnostickou bránu ke komunikační úrovni.

Kompletní přehled topologie
Při spuštění systému Cube přečte diagnostická brána kompletní topologii a také celý proces komunikace a všechny diagnostické zprávy. Modul připraví všechna data vizuálně a zobrazí veškeré informace nezávisle na řízení a bez potřeby dalšího softwaru, v každém vyhledávači a stejným způsobem bez ohledu na platformu. K těmto údajům může mít přístup každý uživatel v síti, například prostřednictvím rozhraní člověk-stroj, tabletu nebo počítače umístěného v řídicí stanici.
Uspořádání modulů je automaticky zobrazeno v podobě zřetelné topologie a v tabulkové formě na obrazovce. Zde probíhá výstup kompletních procesních dat, například spínacích stavů jednotlivých vstupů a výstupů. Diagnostická hlášení systému se zobrazují v topologii stejně jako v přehledné tabulkové formě.
Hlavní výhodou tohoto nástroje je diagnostická paměť (logbook), do které se ukládají tzv. tranzientní chyby, tzn. takové, které se vyskytují pouze přechodně, například při poškození kabelu ve vlečném řetězu nebo při „přehřátí" senzoru v důsledku přímého slunečního světla působícího opakovaně v určitou dobu. V řídicím systému se přechodná chyba, která již není akutní, více nezobrazí a je považována za „odstraněnou". A to je špatně, protože takováto chyba je často předběžným upozorněním na vážnější problém.

Označení modulů a chybová hlášení v prostém textu
Nástroj poskytuje přehlednou tabulku ke stažení ve formátu CSV. Tato tabulka obsahuje přehled modulů a komponent, jakož i všech vstupů a výstupů řešení instalace ke čtení. V této tabulce je možno přiřadit komponentám názvy a uchovávat označení pro všechny možné chyby pomocí prostého textu. Tato tabulka pak bude následně zpětně importována tak, aby poskytla nástroji přístup k těmto názvům a označením.
Tento topologický náhled a tato tabulka tak již neposkytují uživateli kódovaná chybová hlášení, ale jasné informace, např. „zkrat v hydraulické jednotce" nebo „přerušení vodiče na analogovém senzoru drážky 2 přepravní jednotky". Tyto informace pomáhají rychle nacházet jednotlivé chyby!
Aby bylo možno chyby rychle eliminovat, můžete prostřednictvím souboru CSV také do systematiky importovat příkazy pro přesná řešení, například „zavřít ventil" nebo „vyměnit kabel". V ideálním případě je v tabulce již uvedeno objednací číslo výměnného dílu. Odstraňování závad se tím značně urychluje.
Záznamy diagnostické brány Cube67 je možno uložit k odeslání nebo pro statistické studie. To umožňuje například počítat spínací cykly vstupů a výstupů a používat tyto informace při strukturované údržbě v cyklických intervalech. Výměnný formát umožňuje používat tato data také pro další systémy a integrovat je přímo do různých aplikací, jako jsou například ERP nebo cloudové systémy.

Různé oblasti použití
Z diagnostické brány Cube67 mají prospěch různé strany procesů zainteresované na životních cyklech strojů a systémů:
• Spouštěcí pracovník, který diagnostickou bránu využívá při zkoumání topologie a zjišťování slabých míst, jako jsou zkraty nebo chyby v topologii (tj. rozdíly mezi jmenovitou a skutečnou konfigurací), v časném stádiu. Modul je užitečný také při zkouškách vstupů a výstupů.
•Servisní pracovníci stroje nebo zařízení, kteří jsou zapojením diagnostické brány schopni rychle identifikovat a odstraňovat chyby a tím zaručit maximální využitelnost stroje. Trvalá integrace je zajímavá také za účelem získání vzdáleného přístupu ke stroji nebo systému a k instruování například elektrikáře v terénu.
•Provozovatel stroje nebo systému, který začleňuje diagnostickou bránu natrvalo s cílem získat schopnost včas reagovat na případné problémy. V nejlepším případě již byly pokyny k odstraňování závad začleněny do systematiky, což umožňuje montérovi vzít si s sebou potřebný náhradní díl již ve chvíli, kdy přichází provést opravu.

www.murrelektronik.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news