Google překladač: English Deutsch

Automatizační systém Vario-X od firmy Murrelektronik již nyní splňuje požadavky budoucí průmyslové výroby. V březnu bude usilovat o ocenění nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER 2023. Nejdůležitějším prvkem Vario-X je pokročilá technologie senzorů integrovaná do každého modulu.

Murr Amper VarioX CZ-scaled

Vario-X je holistický automatizační systém „od senzoru po cloud". Systém je navržen s ohledem na výrobce strojů – od plánování projektu až po vytvoření digitálních dvojčat, která umožňují bezproblémovou integraci IT a OT. Pomocí aplikací můžete sledovat měnící se výrobní prostředí prostřednictvím zabezpečených koncových zařízení a využívat tato data k optimalizaci výroby – a to vše samozřejmě v modulární struktuře.
AMPER head

Vario-X oceňují odborníci
Automatizační systém VARIO-X společnosti Murrelektronik získal za krátkou dobu na trhu již dvě ocenění. První z nich je v kategorii „Nejlepší zařízení, nejlepší systém", která byla udělena na veletrhu Advanced Factories Congress v Barceloně, druhou je cena publika za výrobek roku v kategorii „Komunikace a sítě", kterou uděluje časopis Computer & Automation.

Vario-X pomocí digitálního dvojčete simuluje výrobní proces na vašem stroji
„Získání těchto dvou ocenění nás velmi těší. Jsou potvrzením naší snahy neustále zpochybňovat automatizaci a posouvat ji kupředu novými přístupy a nápady. Proto jsou pro nás nejen potvrzením, ale i pobídkou, abychom na zvolené cestě decentralizované digitalizace pokračovali s veškerou důsledností," těší se Christian Kübler, produktový manažer VARIO-X ve společnosti Murrelektronik.

Budoucnost je v decentralizaci
Vario-X je modulární automatizační systém, který lze sestavit podle potřeby a který přináší všechny automatizační komponenty co nejblíže technologii. Systém, který se skládá z řídicí jednotky, napájecího zdroje, síťových průmyslových switchů, bezpečnostní techniky a IO modulů, zajišťuje spolehlivou správu napětí, signálů a dat přímo na technologii s bezproblémovou integrací decentralizovaných servopohonů. To znamená, že poprvé lze všechny automatizační funkce realizovat zcela decentralizovaně – bez rozváděče.
Vario-X se skládá z robustních modulů v pouzdru s krytím IP 65, které se namontují vedle sebe do základní desky, kterou lze jednoduše upevnit na nejpoužívanější montážní systémy. Propojení snímačů a akčních členů na stroji s Vario-X je realizováno prostřednictvím standardních konektorů M12 a MQ15 – bezchybně a v nejkratším možném čase. Celkově je uvedení do provozu, tj. veškeré instalační a montážní práce, o 40 % rychlejší než u běžných systémů rozváděčů.

Srdcem systému je řídicí jednotka Vario-X
Je vybaven vícejádrovým procesorem, lze jej integrovat do všech sítí průmyslového Ethernetu vyšší úrovně a lze jej bezproblémově začlenit jako otevřenou řídicí platformu. Řídicí jednotka komunikuje v rámci systému i s technologií pohonů a externími uzly v reálném čase prostřednictvím protokolu EtherCAT. Příprava pro sítě W-LAN, 5G a Bluetooth, stejně jako OPC-UA a MQTT zajišťují komunikaci bez hranic IIoT.

www.murrelektronik.czKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..