Google překladač: English Deutsch

Výrobní procesy a systémy jsou stále složitější, shromažďuje se stále více dat a propojuje se do sítě. IO-Link je pro tyto procesy tím nejvhodnějším společníkem. Komunikační standard vytváří transparentnost od úrovně snímač-aktor až po cloud. Můžeme tedy říci, že IO-Link je společným jazykem pro decentralizovanou automatizační techniku všech výrobců a dodavatelů zařízení pro automatizační techniku. Ať už se jedná o první krok k digitalizaci, univerzální instalační systém nebo koncept IIoT - je možné použít flexibilní řešení pomocí IO-Linku, které lze nasadit kdekoliv na světě.

csm Kampagne-IO-Link Cover-

JAK TO FUNGUJE?
Senzory lze snadno integrovat do strojů a systémů díky standardní obousměrné komunikaci. Na rozdíl od průmyslových sběrnic je IO-Link založen na spojení mezi nadřazeným zařízením a zařízením typu Point-to-Point, takže není nutné adresovat senzory a akční prvky.
Kromě čistě procesních dat, jako je hodnota vzdálenosti nebo stav spínání, jsou dodávány také údaje o zařízení a stavové informace. Další funkce usnadňují prvotní uvedení do provozu (prostřednictvím vzdáleného přístupu), přeparametrování a výměnu senzorů a akčních členů během údržby. Signál IO-Link je přenášen digitálně. Na rozdíl od signálů analogových je proto odolný vůči rušení a lze jej vést standardními nestíněnými kabely.

Contact Murrelektroni

CO NÁM IO-LINK PŘINÁŠÍ?
• Jednoduchá instalace
Díky důsledně zapojeným konektorům lze senzory a akční členy univerzálně a flexibilně připojovat a vyměňovat. Funguje to zcela bez nutnosti samostatného pokládání analogových kabelů. Díky propojení point-to-point systému IO-Link není nutné žádné další adresování.
• Bezproblémový servis
IO-Link otevírá nepřetržité diagnostické možnosti až k senzoru nebo akčnímu členu. To znamená, že zdroje chyb nebo komponenty, které je třeba vyměnit, lze rychle lokalizovat. Monitorování procesních dat umožňuje prediktivní údržbu. Pokud je třeba zařízení vyměnit, lze to provést bez ztráty parametrů, neboť všechny parametry jsou uloženy v hlavním zařízení.
• Nákladově efektivní konfigurace
IO-Link umožňuje standardizované koncepce strojů a přispívá tak ke snížení nákladů. Namísto široké škály senzorů a akčních členů stačí použít několik konfigurovatelných variant zařízení. Na druhou stranu se rozšiřuje spektrum funkcí. Kromě toho konfigurovatelné mastery a rozbočovače s multifunkčními porty snižují počet individuálních položek.

PLUG & PLAY
Systém IO-Link od společnosti Murrelektronik propojuje vše se vším a mluví jazykem vašich strojů. IO-Link má také mimořádně dobré spojení s nadřazenými řídicími systémy a cloudem.
Díky kompletnímu systému Plug & Play je instalace nebo výměna jednoduchá a bezproblémová. To zajišťují předparametrizovaná zařízení, jako jsou rozbočovače, převodníky a světla. Systém je vhodný pro všechny typy signálů (digitální, analogové, nebo IO-Linkové), a byl navržen pro aplikace IIoT i pro analýzu dat. To usnadňuje standardizaci koncepcí strojů. Díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti decentrální instalační techniky vyvíjejí odborníci společnosti Murrelektronik pro zákazníky koncepty na míru a poskytují aktivní podporu při plánování a uvádění do provozu.

MYSLI LOKÁLNĚ, JEDNEJ GLOBÁLNĚ!
Aby bylo možné realizovat různé varianty uzemnění, je připojení realizováno pomocí konektorů s L-kódováním se 4, nebo 5 póly. Čtyřpólové provedení lze uzemnit pomocí uzemňovacího pásku, pětipólové provedení (4+FE) pomocí konektoru. Moduly mají také všechna důležitá regionální schválení a certifikáty, a to z nich činí ideální nástroj pro globální použití.

S IQ PRO IIOT
Do modulů Pro-Master je integrováno standardizované rozhraní Master Interface (SMI). Standard definovaný komunitou IO-Link v roce 2019 umožňuje navrhnout parametrizaci úrovně I/O nezávisle na řídicí jednotce a otevírá tak cestu k decentralizované automatizaci.
Konkrétně jsou moduly Pro-Master vhodné pro harmonizovaný přístup mezi výrobci prostřednictvím protokolů IIoT, jako jsou OPC UA, JSON REST API a MQTT. Parametrové, procesní a diagnostické údaje lze tedy používat nezávisle na použitém sběrnicovém protokolu.

MULTIFUNKČNÍ MASTERY
Všestranně použitelné jsou sběrnicové moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro z portfolia IO-Link společnosti Murrelektronik. Ty jsou vybaveny osmi multifunkčními I/O porty a díky napájecím konektorům M12 s L-kódováním zvládnou i vysoké hodnoty proudu. Moduly jsou tedy univerzální a slouží ethernetovým protokolům PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT. Díky již integrovanému standardizovanému rozhraní Master Interface je možné i použití nezávislé na sběrnici prostřednictvím OPC UA, MQTT nebo JSON REST API.
Celkově tím snížíte náklady, zvýšíte produktivitu a získáte nové možnosti servisu a údržby. Doba instalace a uvedení do provozu se výrazně zkracuje, protože portfolio IO-Link eliminuje potřebu složitě zapojených a prostorově náročných rozváděčů. Díky plastovému nebo kovovému pouzdru s třídou krytí IP 67 jsou master moduly obzvláště robustní.

ANALÝZA DAT A DIAGNOSTIKA
Kromě čistě procesních dat (I/O) poskytují moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro také další diagnostická data (napětí, proud a teplota) pro příslušné porty a celý modul. Zjišťují se anomálie a samotné procesy lze optimalizovat pomocí analýzy dat. Díky protokolům IIoT je to dokonce standardizované a možné bez řídicí jednotky.
Integrované porty A/B nabízejí komplexní funkce: ať už IO-Link, DI, DO nebo kombinaci všech - funkce lze libovolně parametrizovat na každém pinu. Napájecí napětí se automaticky přepíná podle potřeby: na napájení akčních členů pro DO nebo na napájení senzorů pro DI. Díky dostatečnému napájení až 4 A na každém portu modul přímo obsluhuje zařízení s vysokými energetickými nároky bez křížového napájení.

Potřebujete více informací? Nebojte se nám ozvat! Kontakty ZDEKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news