Google překladač: English Deutsch

Díky slavnostnímu otevření svého modernizovaného showroomu v Brně společnost DMG MORI Czech letos zdůraznila své ambice posílit svůj dobrý vztah se svými zákazníky. Showroom nabízí dostatek prostoru pro opravdové pochopení portfolia moderních výrobních technologií DMG MORI.

DMG-mori-GP-1

Navíc se výrobce obráběcích strojů koncentruje na nejnovější vývoj v oblasti digitalizace prostřednictvím konektivity DMG MORI, nové verze CELOS, nového zákaznického portálu my DMG MORI a také inovativních automatizačních řešení, jako je Robo2Go 2. generace, PH 150 pro nakládání s paletami a portálového zakladače GX 5. Třetím hlavním záměrem každodenních aktivit DMG MORI je ADITIVNÍ VÝROBA s komplexními procesními řetězci zahrnujícími stroje LASERTEC 3D / LASERTEC 3D hybrid a LASERTEC SLM.

Integrovaná digitalizace a konektivita DMG MORI
Pro DMG MORI tvoří „konektivita" jeden z hlavních rysů na cestě k digitální továrně, protože pouze otevřená rozhraní a standardizované komunikační protokoly mohou zajistit end-to-end integraci zaměřenou na budoucnost a interoperabilitu strojů a procesů. Proto budou v budoucnu všechny nové stroje od společnosti DMG MORI splňovat požadavky na konektivitu již ve své standardní verzi a bez nákladů navíc. Nové rozhraní IIoT podporuje standardní protokoly MQTT a MTconnect a také nový standard umati (univerzální rozhraní pro obráběcí stroje) založený na OPC UA.

DMG MORI představí nové aplikace CELOS, což je v souladu s cílem zaměřeným na integrovanou konektivitu. Například nový APPLICATION CONNECTOR umožní provoz všech webových aplikací přímo prostřednictvím CELOS. Proto je možná přímá interakce se systémy MES nebo ERP stejně jako přístup ke specializovaným aplikacím zákazníků. Nový prvek JOB IMPORT umožňuje, aby byly objednávky přímo importovány z MES nebo ERP do CELOS JOB MANAGER.

Maximální přínos pro zákazníka je také cílem nového digitálního portálu my DMG MORI. DMG MORI spojuje očekávání svých iniciativ zaměřených na budoucnost – „Integrovaná digitalizace", „Prvotřídní kvalita" a „Zákazník na prvním místě". Výsledkem je jedinečný online portál pro interaktivní spolupráci mezi DMG MORI a jejími zákazníky.

Vytvoření větší hodnoty prostřednictvím integrované automatizace
Automatizované stroje jsou klíčovými součástmi digitální továrny, a proto jsou integrovanou součástí inteligentní a propojené/prosíťované výroby. DMG MORI vnímá automatizaci právě tímto způsobem jako další strategickou oblast zaměřenou na budoucnost. Závody DMG MORI zaujaly důležitou roli ve vývoji a implementaci automatizačních řešení. Jejich práce obsahuje technické konzultace a vytváření rozpočtu pro možné úpravy používaných strojů s instalací a uvedením do provozu. Místní odborníci také předpokládají další optimalizace, vybavení a výuku robotů, takže zákazníci obdrží kompletní automatizační řešení z jednoho zdroje. Soustružnicko-frézovací centrum CTX beta 800 TC s flexibilním Robo2Go 2. generace, 5osá fréza CMX 50 U s nakládáním palet PH150 a NLX 2500 s GX 5 portálovým nakladačem jsou příklady inovativních automatizačních řešení.

ADITIVNÍ VÝROBA: Čtyři kompletní procesní řetězce pro technologii práškového lože a práškové trysky
Společnost DMG MORI již více než pět let nabízí technologii kombinující laserové navařování a třískové obrábění kovů na strojích řady LASERTEC 3D hybrid. Navíc se DMG MORI po vyvinutí a zavedení digitálního procesního řetězce stala společností s klíčovým postavením v aditivní výrobě. Aditivní výroba bude během následujících let růst obrovským tempem. Se svým portfoliem je společnost DMG MORI na tento vývoj dobře připravena. Zatímco je stroj LASERTEC 65 3D sestrojen výhradně pro laserové navařování jako doplněk k aktuálním obráběcím centrům v provozech, řada LASERTEC SLM rozšiřuje portfolio o metodu s práškovým ložem za použití selektivního laserového tavení. Dvě další řady se také mohou kombinovat se samostatnými obráběcími centry a soustruhy z portfolia DMG MORI, což umožní realizaci dalších procesních řetězců.

Především při použití selektivního laserového tavení (Selective Laser Melting) využijí zákazníci nový software OPTOMET. Ten má samonastavitelné a učicí algorimy, které předem spočítají požadované parametry procesu SLM během několika minut. To znamená, že například mohou být vypočteny volně tloušťky vrstev, což naopak umožňuje rychlejší a tím produktivnější výrobu. OPTOMET také obsahuje materiálovou databázi, která umožňuje uživatelům používat materiály od všech výrobců, aniž by je museli testovat předem. Otevřený systém také umožňuje nezávislé rozšíření databáze na základě vlastních experimentáně zjištěných dat zákazníků. OPTOMET je schopen upravit parametry takovým způsobem, že se mohou změnit nebo optimalizovat materiálové vlastnosti, jako je tvrdost, pórovitost a pružnost.

www.dmgmori.com

 

dmg dmg01
V budoucnu budou všechny nové stroje DMG MORI splňovat požadavky na konektivitu již ve své standardní versi bez nákladů navíc

dmg dmg02
my DMG MORI je jedinečný zákaznický portál pro větší transparentnost, kvalitu a rychlost ve všech servisních procesech

dmg dmg03
Díky soustružnicko-frézovacímu centru CTX beta 800 TC s flexibilním Robo2Go 2. generace zákazníci obdrží kompletní automatizační řešení z jediného zdroje

dmg dmg05
Stroje s práškovým ložem z řady LASERTEC SLM jsou vytvořeny pro produktivní výrobu komplexních obrobků



Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..