Google překladač: English Deutsch

Od okamžiku, kdy společnost DMG MORI poprvé prezentovala na veletrhu AMB 2016 stroje řady CLX, CMX V a CMX U, má v portfoliu různé typy těchto vysoce výkonných, atraktivních univerzálních strojů s širokou škálou možného vybavení, které oslovují uživatele v mnoha průmyslových odvětvích. Ať už se jedná o hardware nebo o řízení a software, DMG MORI nadále pokračuje ve vývoji těchto úspěšných modelů, které se vyrábějí v Polsku a v Itálii.

dmg2 obr1

K nejnovějším výsledkům tohoto vývoje patří komplexní nabídka 3D technologií řízení s řešením SIEMENS, FANUC a HEIDENHAIN, nové vývojové etapy v oblasti soustružnických center a inteligentních automatizačních řešení v designu VERTICO.

Dílenské programování obsahuje nejmodernější 3D ovládací prvky, které zjednodušují pracovní postupy a zefektivňují je. Společnost DMG MORI se tradičně spoléhá na nová a uživatelsky přívětivá řešení řízení svých univerzálních strojů. Soustružnická centra CLX jsou proto kvůli intuitivnímu a snadnému ovládání nabízena s 19" DMG MORI SLIMline multidotykovým řídicím panelem a řízením SIEMENS. „Jako novou opci nabízíme tyto řady s 15" DMG MORI SLIMline panelem a řízením FANUC pro 3D simulace se snadnou verifikací kontur," vysvětluje Dr. Michael Budt, který je jako obchodní ředitel zodpovědný za polský závod FAMOT, italské GRAZIANO a ruskou továrnu v Uljanovsku. Kvůli obrovskému zájmu se stroje řady CLX začaly v polovině roku 2017 vyrábět i v závodě DMG MORI GRAZIANO v Tortoně v Itálii. V budoucnosti se bude tento závod více zaměřovat na vývoj a výrobu řízení se systémem FANUC. GRAZIANO může těžit ze své obrovské zkušenosti a historie také v oblasti vývoje řešení integrované automatizace.

V budoucnu bude společnost DMG MORI zavádět nové standardy v 3D řízení i v oblasti frézování, a to u modelů CMX V a CMX U s volitelným multidotykovým řízením se systémem HEIDENHAIN. Panel s možností otáčeni o 45 stupňů a multifunkčním displejem s úhlopříčkou 19" nabízí pokročilou ergonomii a dobrý přehled o stavu obráběcího stroje. Toto řízení je pro operátora podporou z hlediska rychlého a snadného přístupu k parametrům a uživatelským datům, poněvadž zjednodušuje administraci a dokumentaci objednávkových a procesních dat a nabízí možnost efektivní správy dat pomocí importu DFX. Úplná ASCI klávesnice a optimalizované prvky na dotykovém displeji zaručují snadné a spolehlivé provádění jednotlivých operací – například 3D simulace přes příjemnou dotykovou funkci. Dr. Michael Budt dodává: „To znamená, že všechny stroje řady CMX Vs a CMX Us jsou ve standardu vybaveny nejnovějším a intuitivním multidotykovým řídicím panelem, což je v této podobě zcela unikátní.

Efektivní obrábění s DMG MORI technologickými cykly
Kromě široké škály ovládacích prvků je pro stroje řady CLX, CMX V a CMX U rovněž k dispozici softwarová podpora s mnoha DMG MORI technologickými cykly. Změna rychlosti zabraňující vibracím tak, že se rychlost přizpůsobuje aktuálním podmínkám, nebo „Easy Tool Monitoring" pro snadný monitoring nástrojů, který zabraňuje poškození způsobenému zlomením nebo přetížením nástroje, jsou pouze dvěma příklady pro řadu CLX. DMG MORI nabízí technologické cykly i pro řady CMX V a CMX U, jejichž úkolem je přispívat k dalšímu zefektivňování výroby.

Rozmanitost funkcí díky dalšímu rozšíření opcí
DMG MORI navýšila výběr opcí také v oblasti soustružnických center. Stroj CLX 350 je – podobně jako CLX 450 a CLX 550 – nyní dostupný i jako V4 s osou Y. To umožňuje u všech tří modelů mimo středové obrábění se zdvihem 120 mm. Dále, rovněž pro úplné 6osé obrábění existuje verze V6 s protivřetenem. Stroj CLX 550 s plnou výbavou opcí je již k dispozici od veletrhu EMO 2017. Díky vysokému stupni modularity je soustružnické centrum CLX ideálním řešením pro mnoho různých odvětví - včetně automobilového průmyslu nebo obecného strojírenství a technologie. Rostoucí počet objednávek v tomto segmentu potvrzuje strategii společnosti DMG MORI nadále pokračovat ve vývoji řady CLX a CMX.

Portálový zakladač také pro CLX 350
V návaznosti na prezentaci stroje CLX 450 s portálovým zakladačem na posledním veletrhu EMO představila společnost DMG MORI v Pfrontenu se stejným automatizačním řešením stroj CLX 350. Automatizační řešení v novém designu VERTICO dokáže manipulovat s nástroji až do hmotnosti 6 kg a technologické oddělení ve FAMOTU může individuálně naplánovat postupy obrábění pro všechny soustruhy CLX. Dále, stroj GX 6 byl znovu optimalizován v oblasti manipulace s obrobky s využitím dalších uchopovačů a nových opcí. DMG MORI se spoléhá na vyzkoušený systém PH 150, paletizaci pro řady strojů CMX V a CMX U. Obě automatizační řešení jsou plně integrována do strojů DMG MORI, jsou pro ně dokonale přizpůsobena a objevují se v novém designu VERTIGO od DMG MORI.

dmg2 obr2Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news