Google překladač: English Deutsch

Nadcházející Open House v závodě DECKEL MAHO Pfronten, na kterém se představí 70 špičkových strojů, dvě světové premiéry i témata budoucnosti zaměřená na digitalizaci, automatizaci a ADITIVNÍ VÝROBU, bude letos pod taktovkou integrovaných výrobních řešení pro kompletní výrobu.

dmg1

 

 

  • Světová premiéra: DMP 70 – Dynamické výrobní stroje pro nejrůznější průmyslová odvětví
  • Světová premiéra: LASERTEC 125 Shape – Efektivní strukturování povrchů velkých forem
  • Integrovaná digitalizace: Produkty a řešení pro integrovanou digitalizaci výrobních procesů
  • Skupinové prohlídky výrobního závodu DECKEL MAHO ve Pfrontenu
  • 20 automatizačních řešení naživo: Vytváření vyšší hodnoty s využitím integrované automatizace
  • ADITIVNÍ VÝROBA: Chytrá softwarová řešení pro optimalizaci výrobních parametrů
  • DMG MORI Technology Excellence: Letectví a Nástroje a Formy
  • DMQP: Záruka kvality díky inovačním partnerstvím
  • 70 hi-tech strojů na ploše 7 500 m²


Na začátku roku, kdy se koná veletrh EMO, bude DMG MORI na svém Open House v závodě DECKEL MAHO Pfronten prezentovat od 22. do 26. ledna 2019 až 70 hi-tech strojů, z nichž 20 bude vybaveno automatizací, a také dvě světové premiéry
strojů DMP 70 a LASERTEC 125 Shape. Mezi tématy orientovanými na budoucnost jsou digitalizace a digitální nabídky pro výrobu a servis, integrovaná automatizační řešení pro konkurenceschopnou výrobu a ADITIVNÍ VÝROBA. DMG MORI zde bude prezentovat nejnovější LASERTEC 12 SLM, který bude uveden na trh a chytrý software OPTOMET pro metodu práškového lože. Vzhledem k letošním ohniskům zájmu bude společnost DMG MORI soustřeďovat veškeré své úsilí na celý hodnotový řetězec uživatele. DMG MORI technologické Centrum excelence pro Letectví a Formy a zápustky je příkladem kontaktního místa, kde zkušení odborníci navrhují špičková a produktivní výrobní řešení. DMG MORI demonstruje tuto svoji odbornost na ploše 7 500 m². Další zajímavostí je obrábění velkých komponent v Centru XXL, kde se bude poprvé představovat stroj DMU 600 P s dvojitým stolem. DMG MORI Qualified Products obohacuje program Open House o nejnovější inovace v oblasti periferních zařízení a příslušenství a zejména o nově vyvinutý certifikační program DMQP, který nabízí bohatý výběr vysoce výkonných nástrojových systémů za exkluzivních podmínek.

Světová premiéra: DMP 70
Dynamické výrobní stroje pro nejrůznější průmyslová odvětví
DMG MORI zkonstruovala extrémně kompaktní výrobní stroj se zástavbovou plochou pouhých 4,2 m² pro medicínské aplikace, dílenskou výrobu, ale také pro letectví a ostatní náročná průmyslová odvětví. Pojezdy v rozsahu 700 × 420 × 380 mm nabízejí prostor pro široké spektrum komponent, a díky tomu je stroj DMP 70 dokonalým adeptem na obohacení stávajících strojových parků. Vysoce dynamicky obrábí komplexní obrobky s rychlým posuvem až 60 m/min a zrychlením až 2 g. Výměna nástrojů je dynamická, čas tříska–tříska se blíží 1,5 s. Zásobník nástrojů má prostor pro 25 nástrojů a díky kovovým lůžkům nástrojů je dlouhodobě pevný a stabilní. Zárukou požadované přesnosti jsou robustní litinové strojové lože z jednoho kusu, absolutní systémy přímého odměřování v základním provedení a optimální chladicí systém. Automatizační řešení, jako je zařízení na manipulaci s obrobkem WH 3 CELL, které bude na Open House představeno spolu se strojem DMP 70, lze flexibilně připojit z pravé či levé strany nebo zepředu.

dmg2
Se zástavbovou plochou 4,2 m² je nový DMP 70 výjimečně kompaktním výrobním strojem určeným pro aplikace v náročných průmyslových odvětvích.

Světová premiéra: LASERTEC 125 Shape
Efektivní strukturování povrchů velkých forem
DMG MORI bude představovat stroj LASERTEC 125 Shape – úplnou novinku této řady – na Open House v Pfrontenu ve světové premiéře. Byl speciálně navržen pro povrchové strukturování velkých forem až do ø 1 250 × 700 mm o hmotnosti obrobku až 2 600 kg (volitelně s tandemovým pohonem A osy). Volitelný vysokorychlostní suport osy Z zvyšuje rychlost posuvu v ose Z z 1,5 m/s na 4 m/s, laser dosahuje pulsní frekvence až 1 000 kHz. U tohoto modelu se podařilo ještě více optimalizovat kvalitu textury, aniž by se snížila procesní rychlost. Výsledkem jsou o 69 procent kratší výrobní časy, a tím i významně nižší náklady na komponentu.

dmg3
LASERTEC 125 Shape byl speciálně navržen pro texturování velkých forem až do průměru Ø 1 250 × 700 mm.

Integrovaná digitalizace
Produkty a řešení pro integrovanou digitalizaci výrobních procesů
Jako průkopník digitalizace v oblasti výroby obráběcích strojů společnost DMG MORI nadále považuje digitalizaci za strategickou oblast orientovanou na budoucnost. Z pozice čelního tvůrce nových technologií představí na Open House pod heslem „Integrovaná digitalizace" cesty vedoucí k propojené výrobě. V průběhu Open House bude DMG MORI zvát návštěvníky na 45minutovou prohlídku s názvem Digital Pfronten Tour, v rámci které budou představeny digitální produkty a řešení pro integrovanou digitalizaci. DMG MORI zde bude ukazovat PLÁNOVÁNÍ VÝROBY na pěti stanicích pro plánování pracovních kapacit v závodě DECKEL MAHO Pfronten a plně integrovaný systém plánování a řízení výroby a oblast PŘÍPRAVY A VÝROBY pro digitální procesy ve výrobě vložky formy – od plánování pracovních postupů pomocí CAD/CAM (Siemens NX) a CELOS verze PC až po výrobu na DMC 1850 V s CELOS verze 5. Po PŘEHLÍDCE DIGITALIZACE produktů DMG MORI v rámci celého hodnotového řetězce bude prohlídka završena prezentací služby MONITORING s možnostmi DMG MORI MESSENGER, CONDITION ANALYZER, PERFORMANCE MONITOR a PRODUCTION COCKPIT a v oblasti SERVISU A ÚDRŽBY platformu WERKBLiQ. Tato platforma založená na webových a multiprodejních platformách umožňuje mimo jiné spravovat údržbu celkem osmi pětiosých frézovacích obráběcích center a tří univerzálních plochých brousicích strojů ve strojírenské výrobě a 17 frézovacích obráběcích center v technologickém centru v DECKEL MAHO v Pfrontenu. Návštěvníkům budou navíc naživo předvedeny výhody přímé servisní podpory s novou službou NETservice, včetně SERVISNÍ kamery.

dmg4
Produkty a řešení pro integrovanou digitalizaci výrobních procesů.

Automatizace
Vytváření vyšší hodnoty s využitím integrovaných automatizačních řešení
Stroje vybavené automatizací jsou rozhodujícími součástmi digitální továrny, a jsou proto i nedílnou součástí průmyslu 4.0. Společnost DMG MORI je průkopníkem v digitalizaci konstrukce obráběcích strojů a automatizaci považuje za strategické a na budoucnost orientované téma. Společný podnik DMG MORI HEITEC podporuje DMG MORI ve vývoji a realizaci flexibilních automatizačních řešení, jako je manipulace s obrobkem. Odbornost v automatizaci pro manipulaci s paletami je přímo začleňována do výrobních závodů společnosti DMG MORI. Spolupráce mezi inženýringem z výrobních závodů DMG MORI a odborností v oblasti automatizace společnosti DMG MORI HEITEC poskytuje uživateli customizované, integrované a spolehlivé řešení – a to vše z jediného zdroje. Další služby společnosti DMG MORI HEITEC zahrnují konfiguraci až po provoz systému – včetně úpravy nebo rozšíření systému pro další produkty.

dmg5
Robo2Go je flexibilní manipulační systém pro soustruhy.

Nejnovějším příkladem odbornosti společnosti DMG MORI v oblasti automatizace jsou Robo2Go 2.generace pro flexibilní manipulaci s obrobky na soustruzích a široká nabídka paletizačních systémů. PH 150 s až dvanácti paletami a maximální kapacitou zatížení 250 kg bude předváděn na stroji DMU 65 monoBLOCK. Stroj DMU 85 monoBLOCK bude společnost DMG MORI prezentovat s novým PH 400. Pro stroje řady DMU je PH 400 ideální automatizační paletový systém pro zakládání velkých obrobků až do hmotnosti 800 kg. Pro modely DMU 80 P duoBLOCK a DMU 90 P duoBLOCK je rovněž k dispozici ve verzi hmotnosti palet 800 kg.

ADITIVNÍ VÝROBA
Chytrá softwarová řešení pro optimalizaci výrobních parametrů
Jako globální poskytovatel komplexních služeb s více než 20 lety zkušeností v ADITIVNÍ VÝROBĚ kovových komponent je DMG MORI synonymem inovativních výrobních technologií a celosvětových servisních služeb. Portfolio společnosti zahrnuje čtyři kompletní výrobní řetězce pro aditivní výrobní postupy s práškovou tryskou a v práškovém loži. Kvůli zajištění komplexní nabídky DMG MORI kombinuje vlastní stroje pro aditivní výrobu z řad LASERTEC 3D a LASERTEC SLM s obráběcími centry z vlastní široké nabídky. Trvalý pokračující vývoj v oboru aditivní výroby bude výrobce obráběcích strojů demonstrovat na nejnovějším modelu LASERTEC 12 SLM a inovativním softwarovém řešení OPTOMET. Nabídku služeb v oboru ADITIVNÍ VÝROBY doplňuje DMG MORI Academy, která poskytuje konzultace speciálně přizpůsobené tomuto sektoru.

dmg6
Portfolio společnosti zahrnuje čtyři kompletní výrobní řetězce pro aditivní výrobní postupy s práškovou tryskou a v práškovém loži.

S průměrem ohniska pouhých 35 µm je nový LASERTEC 12 SLM čtyřikrát přesnější než uvádějí současné průmyslové standardy. To umožňuje výrazně jemnější rozložení struktury, která zase naopak umožňuje tenčí tloušťku stěny. Současně tento stroj s práškovým ložem nabízí konstrukční objem 125 × 125 × 200 mm, který je v této třídě přesnosti zcela unikátní. Uživatelsky přívětivý Stealth
Design a rePLUG práškový modul – známý ze stroje LASERTEC 30 SLM 2. generace pro výměnu materiálu za méně než dvě hodiny – je zárukou vysokého stupně procesní automatizace a vysoké bezpečnosti práce.

Prostřednictvím 30procentního podílu v indické společnosti INTECH vyvíjející software si DMG MORI otevřela přístup k důležitému softwarovému a technologickému know-how pro generativní výrobu. Jako průkopník v oblasti 3D tisku v Indii se tato společnost specializuje na ADITIVNÍ VÝROBU a s ní souvisejících softwarových řešení – včetně umělé inteligence pro toto odvětví. Jedním z prvních výsledků této spolupráce je nový software OPTOMET, který INTECH nabízí pro stroje řady DMG MORI LASERTEC SLM. Automaticky vypočítává optimální výrobní parametry. To zjednodušuje programování a vede k výraznému zlepšení povrchových vlastností a reprodukovatelným vlastnostem materiálu.

dmg7
OPTOMET automaticky vypočítává optimální výrobní parametry, zjednodušuje programování a vede k výrazným zlepšením povrchových vlastností a reprodukovatelným vlastnostem materiálu.

DMG MORI Technology Excellence: Letecký průmysl
Díky svému brzkému zapojení do vývoje produktů, plánování nových výrobních jednotek a provozů přímo u zákazníků je centrum DMG MORI Aerospace Excellence v závodě DECKEL MAHO Pfronten schopno vyvíjet optimální a integrovaná výrobní řešení v leteckém průmyslu. DMG MORI disponuje více než 20letou technologickou odborností sahající od komplexního pětiosého simultánního frézování přes úplné obrábění s využitím soustružnicko-frézovacích technologií až po integraci broušení a ultrazvukového frézování na strojích řady ULTRASONIC. Nejzajímavějšími momenty centra DMG MORI Aerospace Excellence Center jsou aplikace typické pro tento průmyslový sektor, jako např. řešení úhlové hlavy pro výrobu skříní na DMU 125 FD duoBLOCK. Nástroje ve hlavě jsou vyměňovány automaticky. Senzorově ovládané centrum řízení nástrojů (TCC) na modelu DMC 65 monoBLOCK zajišťuje větší procesní spolehlivost, umožňující rychle reagovat na neplánované opotřebení nástrojů, takže obrobek i stroj lze účinně chránit proti poškození.

dmg8
Centrum DMG MORI Aerospace Excellence Center vyvíjí optimální výrobní řešení pro aplikace v leteckém průmyslu.

DMG MORI Technology Excellence: Formy a zápustky
DMG MORI vždy věnovala aplikacím ve výrobě forem a zápustek velkou pozornost, což na jedné straně vyústilo v obrovské zkušenosti v této oblasti a na druhé straně vedlo a stále vede k rozvoji průlomových technologií. Nejrůznější projekty v centru DMG MORI Die & Mold Excellence Center se zaměřují na obrovskou škálu obrobků – od 10milimetrových razníků až po 6 000 mm velké tvářecí formy. Všechen tento sortiment najde své místo v XXL obráběcím centru.
Nejnovějším exponátem v této oblasti je DMU 600 P s dvojitým stolem. Vysokou přesnost na DMC 85 monoBLOCK podporuje technologický cyklus DMG MORI VCS Complete. Kromě toho DMG MORI může díky spolehlivě přesným lineárním pohonům, systémům odměřování MAGNESCALE a vřetenům speedMASTER s až 30 000 ot/min a HSC vřeteny s 60 000 ot/min zaručit povrchovou přesnost až do 0,15 μm. Společnost DMG MORI průběžně nastavuje se stroji série LASERTEC Shape nové standardy ve strukturování povrchů s cílem nabízet svým zákazníkům komplexní výrobní řešení.

dmg9
Stroje v Centru XXL vyrábějí formy o velikostech až 6 000 mm.

DMQP
Záruka kvality díky inovačním partnerstvím a certifikát DMQP
Nejvyššího výkonu stroje a nejlepší možné kvality komponent lze dosáhnout pouze koordinovanou a certifikovanou technologií a s periferními komponentami. DMG MORI tímto definuje vysokou poptávku po kvalitě v rámci programu DMG MORI Qualified Products (DMQP). Pilíři, na kterých DMG MORI vystavěla svoji záruku kvality, jsou mnoholetá inovační partnerství pro výrobu periferních zařízení a příslušenství. DMQP partneři musí splňovat nejpřísnější požadavky týkající se inovací, technologické odbornosti a kvality. Koordinovaná rozhraní, zabezpečení konektivity, údržba cen a definované záruční podmínky zajišťují trvalé zvyšování produktivity výrobních řešení zákazníků společnosti DMG MORI.

Současně začala společnost DMG MORI nedávno nabízet svým zákazníkům certifikáty DMQP. Certifikát DMQP má pro zákazníky DMG MORI jedinečný přínos: Rozmanitý výběr vysoce výkonných nástrojových systémů, které jsou individuálně sestaveny odbornými partnery DMQP za exkluzivních podmínek.

https://cz.dmgmori.com