Google překladač: English Deutsch

Špičkový engineering individuálně uzpůsobený zákazníkovi: do komplexně vyladěných celkových řešení spojuje společnost DMG MORI Systems technologii, obráběcí stroj, automatizaci i periferní zařízení pro nejnáročnější aplikace v automobilovém průmyslu. Soustavný trend ke stále kratším vývojovým cyklům a vyšším frekvencím taktu při současně rostoucích nárocích na kvalitu v automobilovém průmyslu nastavuje i ve výrobě stále nové standardy. Zatímco stupeň automatizace roste, vyžaduje stále větší spektrum modelů vysokou flexibilitu výrobního procesu.

dmg obr3

Na základě dlouholetých zkušeností v oblasti navrhování technologií a automatizace vyvíjí společnost DMG MORI komplexně sladěné výrobní systémy, které spojují technologie, stroje, automatizaci i periferní zařízení specifická pro daného zákazníka. Ve vysoce moderním technologickém centru, které do začátku roku 2016 vznikne v německém městě Wernau, budou spojeny a dále rozšířeny systémové kompetence a zdroje koncernu tak, aby společnost DMG MORI Systems mohla dále optimalizovat svou nabídku služeb a ještě lépe realizovat náročné projekty „z jedné ruky".

Automobilový průmysl je masový trh, který jako sotva který jiný žije z velké míry individuality. Modelové cykly se zkracují, roste různorodost, jak například ukazuje stálý vývoj nových koncepcí pohonu. Ve výrobě to znamená, že počet komponentů neustále narůstá. Jednatel společnosti DMG MORI Systems Silvio Krüger ví: „Silná konkurence a krátké dodací lhůty nutí výrobce automobilů i jejich subdodavatele, aby každou součástku – nebo také rozdílné varianty téže součástky – vyrobili rychle, procesně bezpečně a ekonomicky."

Přesně v této zákaznicky orientované oblasti, kde jde o komplexní přístup k řešení, chce společnost DMG MORI Systems v budoucnosti dále posílit své silné stránky. To dokládají nejnovější investice v sídle společnosti ve Wernau. Do začátku roku 2016 zde vznikne vysoce moderní technologické centrum, které důsledně propojí kompetence i zdroje jednotlivých závodů koncernu DMG MORI. Na 47 000 m2 plochy vybuduje společnost kompletní transparentní továrnu s více než 12 000 m2 klimatizované výrobní plochy, šesti nezávislými centrálními chladicími systémy a centrálním odsáváním emisí při obrábění nasucho, a také měřicí místnost o ploše 450 m2 pro přejímky cmk a cpk. Pro Silvia Krügera je tato investice milníkem: „Právě při dodávkách na klíč je důležitý rychlý přístup k celému know-how. Technologické centrum zoptimalizuje naše struktury, které navíc umožní perfektní koordinaci poboček společnosti DMG MORI Systems v japonském městě Nara a v Davisu v USA."

DMG MORI Systems, dceřinná společnost největšího světového výrobce obráběcích strojů, disponuje velkým množstvím zkušeností v oblasti navrhování technologie a automatizace. Také silná dodavatelská struktura a bohaté know-how vstupují do stoprocentně zákaznicky a projektově orientované práce. To umožňuje společnosti DMG MORI Systems nabízet kompletní realizace na klíč z jedné ruky. „Naší komplexní kompetencí ušetříme našim zákazníkům mnoho času a nákladů na koordinaci a sladění a současně zajistíme bezpečnou realizace projektu," zdůrazňuje Silvio Krüger. Toto tzv. „one stop sourcing" zahrnuje poradenství, plánování, engineering i instalaci systému a jeho finální uvedení do provozu v závodě zákazníka. Další výhody jednatel vidí v jasné komunikaci: „Zákazník má u DMG MORI Systems jednu kontaktní osobu, která je zodpovědná za všechny oblasti."

dmg obr1

Systémová kompetence pro nejvyšší nároky
Pro komplexní a náročné úkoly aktérů z výroby automobilů profituje společnost DMG MORI Systems z technologické kompetence, kterou si jako výrobce obráběcích strojů po desetiletí sama vybudovala. Tato komplexní expertíza z oblasti návrhu technologie, obrábění a automatizace i propojování strojů a periferií přijde vhod i sériové výrobě automobilů, jak vysvětluje Silvio Krüger: „Navrhujeme a implementujeme celý materiálový tok ve výrobě. To ve všech krocích procesu zajistí maximální rychlost výrobní linky."

Za uzavřený považuje Silvio Krüger takový projekt teprve po procesně bezpečném předání kompletní výrobní linky zákazníkovi. „Chceme zajistit, aby zákazník mohl plynule přejít k ekonomické sériové výrobě."

Ekonomika spočívá na několika faktorech: „Výrobní linky se prosazují nízkými kusovými náklady, enormním obráběcím výkonem, velmi vysokou systémově-technickou disponibilitou nad 95 procent a velkým výkonem. Dosahují nejkratších časů taktu a poskytují působivou flexibilitu co do obrobků." Kromě toho jsou možné paralelní výrobní procesy a flexibilní programování poskytuje mnoho volnosti v průběhu výroby.

Spolehlivost a bezpečnost procesu jsou zaručeny jak použitím vyzrálých a osvědčených technologií, tak i globální prezencí společnosti DMG MORI. K tomu říká Silvio Krüger: „Pro nás, jako dodavatele mezinárodního automobilového průmyslu, je samozřejmostí, že zákazníkovi v případě potřeby rychle pomůžeme díky naší celosvětové servisní síti a speciálně koncipované podpoře na nejvyšší úrovni."

www.dmgmori.com

dmg obr2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news