Google překladač: English Deutsch

Od 14. do 17. června 2016 bude DMG MORI dělat dojem na návštěvníky u GILDEMEISTER Drehmaschinen v Bielefeldu pokročilými obráběcími stroji a výhledovými inovacemi. Živě bude představeno 35 high-tech strojů, z toho 10 soustruhů a frézek pro kompletní obrábění z šesti stran a 20 strojů se softwarovými řešeními CELOS® a DMG MORI pro digitalizovanou výrobu a průmysl 4.0.

dmg01

Softwarová řešení DMG MORI - Produkty a řešení pro digitální transformaci

DMG MORI propaguje CELOS® a inteligentní softwarová řešení jakožto elementární základní digitální transformace řetězců výrobního procesu.

dmg02

CELOS® umožňuje hladký vstup do budoucnosti kovoobráběcí výroby, protože probíhá postupně. Zákazníci, kteří se dnes pro CELOS® rozhodnou, nejprve dostanou neomezený přístup ke stávajícím 16 CELOS® aplikacím a dále šanci těžit z budoucích aplikací.

 

Téma "Průmysl 4.0" dominuje diskusím o budoucnosti jako žádné jiné téma, a to ani v sektoru konstrukce obráběcích strojů. Jako přední výrobce obráběcích strojů na celém světě DMG MORI podporuje svoje zákazníky na jejich cestě za digitální transformací pomocí aplikačně založeného systému CELOS® a dalších inteligentních softwarových řešení.

K digitální změně dále dochází také při konstrukci obráběcích strojů s rostoucí setrvačností. To zase znamená, že software je stále důležitější, a to i ve výrobním prostředí. To je důvod, proč podniky v tomto odvětví bedlivě sledují vývoj a jsou si plně vědomy skutečnosti, že základy pro průmysl 4.0 nyní a v blízké budoucnosti spočívají v každodenní výrobě. DMG MORI podporuje své zákazníky s digitální transformací na základě jednolitých nedílných řešení.

Klíčovým prvkem digitalizační, prozákaznicky orientované strategie DMG MORI je CELOS® systém na aplikační bázi, který výrobce obráběcích strojů poprvé představil zhruba před třemi lety, a který se cíleným způsobem od té doby soustavně vyvíjí. Při použití tohoto jednotného uživatelské rozhraní pro strojní a kancelářské počítače zaměstnanců v dílně a při plánování prací lze řídit, dokumentovat a vizualizovat sled prací, procesní a strojová data.

Díky své otevřené architektuře CELOS® umožňuje výměnu informací se strukturami na vyšších úrovních vedle účinků v dílenském prostředí. CELOS® tedy zákazníkům nabízí kompletní integraci jejich strojů v organizaci firmy a zároveň vytváří rozhraní kovoobráběcí výroby v kyberneticko-fyzikálním výrobním systému budoucnosti. Výhody v každodenním provozu jsou přesvědčivé: 0 % úspora dob obrábění a o 50 % kratší čas a úsilí pro výpočet technologických hodnot nebo při hledání důležitých informací jsou jen některé z účinků, které lze s CELOS® dosáhnout.

Vzhledem k neustálému vývoji budoucích aplikací CELOS® nabízí hladký vstup do softwarových produktů souvisejících s průmyslem 4.0. Zákazníci, kteří se dnes pro CELOS® rozhodnou, nejprve dostanou neomezený přístup ke stávajícím 16 CELOS® aplikacím a dále šanci těžit z budoucích aplikací - protože CELOS® je a zůstane vzestupně kompatibilní.

Tyto výhody samy o sobě nesmírně minimalizují překážku ke vstupu. A co víc; aplikace CONTROL APP® od CELOS® umožňuje další používání stávajících programů, takže zaměstnanci mohou pokračovat v práci v jejich známých programovacích a kontrolních prostředích.

Procesní řetězec DMG MORI - klíčová součást softwarové strategie

Procesní řetězec DMG MORI je ukázkovým příkladem úspěšné digitální transformace a praktického spojení mezi virtuálním a reálným světem. To je doloženo oběma řadami úspěšných zákaznických aplikací a kompetenčním partnerstvím mezi DECKEL MAHO Seebach GmbH a týmem Porsche LMP1. Pozadí této spolupráce je prémiové partnerství mezi DMG MORI a týmem Porsche Motorsport. Porsche vyhrála klasifikaci jak řidičů, tak i výrobců v nedávno dokončené sezoně Světového vytrvalostního mistrovství.

dmg03

Procesní řetězec DMG MORI je ukázkovým příkladem úspěšné digitální transformace a praktického spojení mezi virtuálním a reálným světem. Jeho vysoká míra prospěchu zákazníkům je doložena mimo jiné kompetentním partnerstvím mezi DECKEL MAHO Seebach GmbH a týmem Porsche LMP1, který minulou sezonu vyhrál ve vytrvalostním mistrovství jak titul řidiče, tak i týmový titul.

 

Takzvané středisko Porsche Motorsport Center v Seebachu vyrábí mimo jiné složité čerpadlové skříně z různých materiálů a technicky náročné upevňovací prvky v minisériích. Vývojáři ze závodního týmu dodávají potřebné CAD údaje, přičemž odborníci na obrábění v Seebachu jsou odpovědní za celý proces až k finálnímu obrobku: počínaje zpracováním CAD dat a CAM programování pomocí Siemens NX CAM a na 1:1 simulaci na virtuálním stroji DMG MORI - rovnou až k vysoce přesné finální úpravě na našich high-tech strojích.

Na bázi virtualizovaného procesního řetězce lze v předstihu optimalizovat obráběcí centra, což umožňuje dokonalé plánování, účinnou prevenci kolizí a snížení doby nastavení na absolutní minimum. Jinými slovy: význam virtuálního stroje DMG MORI je srovnatelný se závodním simulátorem pro piloty. Umožňuje 1:1 simulaci skutečných podmínek - včetně kinematiky stroje a skutečného ovládání. Výsledkem je vysoká míra bezpečnosti a rychlost ve (vzrušujícím) reálném světě.

24 technologických cyklů od DMG MORI - softwarová ofenzíva v dílenském programování

Dílensky orientované programování má stále velký význam především v kusové výrobě a při výrobě malých a středních množství - a ještě dlouho stejně důležitým zůstane. Práce s cykly je tedy nyní zavedená a standardní cykly pro soustružení, frézování a vrtání jsou již dlouho součástí výkonu moderních ovladačů.

Na základě zkušeností z několika dekád DMG MORI jde daleko nad rámec standardu a v současné době má ve svém portfoliu 24 exkluzivních DMG MORI technologických cyklů pro obory soustružení / soustružení-frézování či spíše frézování / soustružení-frézování. Ty umožní operátorovi realizovat komplexní obráběcí operace až o 80 % rychleji přímo na stroji pomocí naparametrování kontextových nabídek.

dmg04

Dílensky orientované programování má stále velký význam, a to především v kusové výrobě a ve výrobě malých a středních množství. 24 exkluzivních technologických cyklů DMG MORI umožňují o 80 % rychlejší přímé programování na stroji prostřednictvím dialogu. Vynikajícími příklady zde jsou různé cykly pro obrábění převodů nebo výrobu ozubených kol.

 

Vynikajícími příklady zde jsou obrábění povrchů volných tvarů s použitím 5osé interpolace nebo různé cykly pro výrobu převodů, jako je lisování ozubení a DMG MORI převodový SKIVING®. Mezi další přednosti technologických cyklů patří strojní ochrana regulace, obrobku a nástroje prostřednictvím senzoru vestavěného ve frézovacím vřetenu kola soustružnicko-frézovacích a frézovacích strojů. Sada nástrojů 3D quickSET® pro kontrolu a opravu kinematické přesnosti 4- a 5osých frézek nebo ladicí aplikační cyklus Application Tuning pro procesně orientované ladění pohonů posuvu jsou dalšími příklady 24 dostupných exkluzivních DMG MORI technologických cyklů.

DMG MORI kromě toho nepřetržitě pracuje na zlepšování stávajících technologických cyklů tak, aby splňovaly požadavky více zákazníků. V tomto roce budou na strojích ŽIVĚ představeny dvě nové verze. Multizávitové řezání (Multi-Threading) 2.0 a Easy Tool Monitoring 2.0 pro výrobu různých druhů závitových geometrií a ochranu osy stroje v případě přetížení, kolize nebo poškození nástroje během procesu obrábění.

Jinými slovy, DMG MORI se zaměřuje na člověka při každé ze svých strategií pro budoucnost, a to i v případě budoucího trendu Smart Factory. Výrobce obráběcích strojů vidí optimální integraci potenciálu zaměstnanců jako klíčový faktor úspěchu při zavádění nových principů výroby. To platí především pro činnost obráběcích strojů vzhledem ke složitým úkolům, které tato činnost zahrnuje.

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news