Google překladač: English Deutsch

Firma DMG MORI se na veletrhu EMO 2017 v Hannoveru představila jako vůdčí kompetentní partner pro obrábění kovů a digitalizaci, vystavovala na ploše o velikosti 10 000 m² v hale 2. „Cesta digitalizace" jako řídicí princip, kterým firma poukazuje na cestu do budoucnosti „digitální továrny" s řadou softwarových a datových produktů a služeb. Pokračující prioritou je samozřejmě také aditivní výroba, kde DMG MORI nabízí plynulé výrobní postupy s technologií práškové trysky a práškového lože.

dmg obr01

Osm světových premiér zahrnuje stroj CTX 2500 | 700 a také nové soustružnicko-frézovací centrum NTX 2500. CLX 550 rozšiřuje sortiment evropských univerzálních soustružnických center. Třetí generace CTV 250 uzavírá program ve vertikálním soustružení, zatímco novou koncepci pro vícevřetenová automatická soustružnická centra představují stroje MULTISPRINT 25 a MULTISPRINT 36. Pokud jde o frézování, společnost DMG MORI rozšířila své portfolio o dva velké Stroje DMU 200 Gantry, DMU 340 Gantry a také o druhou generaci horizontálního obráběcího centraNHX 6300.

DMG MORI přináší digitální továrnu na výstavu EMO
Také v konstrukci obráběcích strojů probíhá digitální změna. Se systémem CELOS a principem „Cestou digitalizace" firma DMG MORI sleduje konzistentní strategii – začínající od CELOS Machine, přes výrobu řízenou systémem CELOS až po digitální továrnu. Nové verze a produkty CELOS umožňují plynulou cílenou realizaci požadovanou při výrobě. S nejnovější verzí nových aplikací systému CELOS, jako jsou např. „CELOS CONDITION ANALYZER" nebo „CELOS PERFROMANCE", byly položeny základy pro optimalizaci pracovních postupů a procesů přímo v prostředí stroje. Pan Dr. Holger Rudzio, výkonný ředitel DMG MORI Software Solutions, slibuje: "Budeme prezentovat rozsáhlé portfolio digitalizačních datových modulů v rámci „Cesty digitalizace" – mimo jiné pro plánování výroby a správu nástrojů. S těmito řešeními pro digitální továrnu CELOS umožňujeme zejména malým a středním podnikům postupný a především praktický vstup do budoucnosti digitálního průmyslu."

CELOS se rozvíjí v rozsáhlý ekosystém pro digitální přidanou hodnotu ve výrobě
Společnost DMG MORI představila na výstavě EMO integrované výrobní pracovní procesy založené na datech. V Hannoveru byl poprvé představen adaptivní plánovací nástroj CELOS pro decentralizovanou kontrolu výroby. Nové mobilní uživatelské rozhraní bylo představeno ve formě nové verze CELOS proTAB, která poprvé otevřela svět CELOS jak pro konkurenční produkty, tak pro stroje z jiných technologických oborů, stejně jako pro manuální pracoviště v procesním řetězci. Nová platforma CELOS netBOX otevírá bezproblémovou integraci strojů do síťových struktur vyšší úrovně – prostřednictvím zabezpečení dat pomocí cloudových platforem a IoT. Jinými slovy, CELOS se vyvíjí z řídicího a provozního rozhraní založeného na aplikační technologii a stává se platformou pro plánování a kontrolu digitálních dat budoucnosti.

Hlavní kompetence doplněná o novou
Navzdory fascinujícím možnostem digitalizace zůstává inženýrská a výrobní kompetence hlavní činností společnosti DMG MORI. To je důvod, proč je důležité posílit jak nové, tak již osvědčené. Digitalizace, automatizace, aditivní výroba a technologie dokonalosti, jakož i „tradiční" špičkové technologie jsou proto rovněž centrem inovační ofenzívy.

Dokonale koordinované řešení automatizace
Dalším zaměřením vývoje práce je právě automatizace. Cílem firmy DMG MORI je stav, kdy každý stroj v širokém a pestrém portfoliu bude vybaven možností automatizace. Nabídka zahrnuje systémy manipulace s paletami PH 150 a systémy manipulace s obrobky WH 3 – oba byly prezentovány v novém designu VERTICO. Navíc Robo2Go rozšiřuje portfolio o flexibilní robotickou automatizaci pro velké množství soustružnických strojů.

Komplexní 3D komponenty s práškovou tryskou nebo v práškovém loži
DMG MORI je úspěšná na trhu v oblasti aditivní výroby s laserově nanášeným svařováním pomocí trysky. Rovněž selektivní laserové tavení v práškové vrstvě nyní rozšiřuje své produktové portfolio. Jinými slovy, společnost DMG MORI prokazuje svou integrální kompetenci tím, že sdružuje klíčové generativní výrobní procesy pod jednou střechou a řadí se mezi plnohodnotné poskytovatele jak v aditivní výrobě kovových komponentů, tak v následném zpracování.

Série LASERTEC 3D a LASERTEC SLM jsou základními kameny strategické orientace společnosti DMG MORI v této budoucí technologii. Zatímco LASERTEC 3Dhybrid úspěšně kombinuje laserově nanášené svařování pomocí práškové trysky a 5osého frézování, řada LASERTEC SLM představuje selektivní laserové tavení v práškové vrstvě. „Obě technologie se v naší produktové řadě vzájemně doplňují. Pro naše zákazníky jsme přítomni v našich Centrech excelence pro aditivní výrobu v Bielefeldu, Pfrontenu, Tokiu, Šanghaji a Chicagu," vysvětluje Patrick Diederich, zodpovědný za Divize pokrokových technologií.

DMG MORI Centrum excelence
Nízké jednotkové náklady, automatizované procesy a vysoký stupeň flexibility jsou klíčovými faktory efektivní výroby. Jako „leader" technologie v oblasti obrábění kovů je společnost DMG MORI vyzývána k vytváření stále úspornějších CNC řešení, která zajistí svým zákazníkům konkurenční výhodu. Za tímto účelem výrobce obráběcích strojů v rámci svých technologických center DMG MORI vyvíjí a realizuje specifická řešení na klíč v oblastech letectví, automobilového průmyslu, výroby forem a zdravotnictví. Experti z firmy DMG MORI se podílejí na vývoji zákaznických projektů již v raných fázích. Společně se svými zákazníky získává společnost DMG MORI významné zkušenosti a rozsáhlé znalosti.

DMG MORI Letecké centrum excelence
„Během výstavy EMO v Hannoveru jsme představili vysoce dynamická horizontální centra pro hliníkové a CRP komponenty, stroje duoBLOCK pro vysokorychlostní frézování hliníku a také technologii obráběcích strojů s integrovaným broušením. Neexistuje prakticky žádná letecká součást, pro kterou společnost DMG MORI nemůže nabídnout výrobní řešení," vysvětluje Michael Kirbach vedoucí DMG MORI Leteckého centra excelence v Pfrontenu.

DMG MORI Automobilové centrum excelence
„Pod mottem „Plná integrace technologií v automobilovém průmyslu" představujeme kompletní integrální modulární systém, který se skládá z vysoce výkonných obráběcích strojů, integrovaných technologií, automatizačních řešení a inteligentního softwaru. To zaručuje našim zákazníkům maximální dostupnost a spolehlivost procesů v automobilovém průmyslu," říká Markus Piber, výkonný ředitel společnosti DECKEL MAHO Pfronten GmbH.

DMG MORI Centrum excelence v oblasti výroby forem
„Velký význam je již po desetiletí kladen na aplikace pro výrobu forem, což na jedné straně vyústilo v naše obrovské zkušenosti v této oblasti a na druhé straně vedlo a stále vede ke vzniku inovativních technologií. Požadavky na preciznost, dlouhodobou přesnost a kvalitu povrchových vlastností jsou splněny díky vysoce přesným a dynamickým obráběcím centrům," říká Markus Rehm, výkonný ředitel společnosti DECKEL MAHO SeebachGmbH.

DMG MORI Lékařské centrum excelence
„Potřebné odborné znalosti týkající se medicínské techniky a efektivních strategií obrábění jsou spojovány ve standardizovaných, integrálních výrobních řešeních v Lékařském centrum excelence v Seebachu. Výsledná zákaznická výhoda spočívá ve značném zjednodušení certifikace, která splňuje celosvětové standardy," říká Marcus Krüger, vedoucí střediska Lékařského centra excelence v Seebachu.

http://cz.dmgmori.com/

dmg obr03

dmg obr06

dmg obr07Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..