Google překladač: English Deutsch

Stroj LASERTEC 45 Shape společnosti DMG MORI nabízí vysoce přesné laserové 3D obrábění a texturování nové dimenze pro ještě přesněji definované povrchové struktury a ještě jemnější kontury. V podobě nového stroje LASERTEC 45 Shape prezentuje společnost DMG MORI více než důstojného následovníka stroje LASERTEC 40.

dmg obr1

Nejnovější vývojový stupeň této řady působivě dokumentuje vysoký stupeň inovace nově vyvinutého stroje: obrovská všestrannost, zcela nová koncepce obsluhy, větší pracovní stůl, delší pojezdy a vyšší hmotnosti obrobků zřetelně předčí parametry předchozího modelu. Při maximální bezpečnosti procesu a reprodukovatelnosti vytváří LASERTEC 45 Shape v doposud nedosažené kvalitě geometricky definované povrchové struktury, nejjemnější kontury a filigránní prohloubeniny ve výrobě vstřikovacích forem, razníků, popisů a gravur – a to bez opotřebení nástrojů.

Reprodukovatelnost a obrábění bez opotřebení jsou pouze dvě přednosti technologie laserového obrábění. Díky přímému působení na obrobek již není nutno zvlášť připravovat elektrody, což drasticky redukuje výrobní časy zejména jemných dílů. Kromě toho umožňuje přímé načítání dat CAD rychlou a efektivní výrobu již od dávek velikosti jedna, a to bez nákladů na nástroje. Tyto aspekty se uplatní na zcela rozdílných cílových trzích. Takto lze efektivně vyrábět miniaturní technické tvary i komplexní textury ve vstřikovacích formách nebo gravírovat mince a medaile.

Pro své široké spektrum aplikací spojuje LASERTEC 45 Shape nejmodernější laserovou technologii s osvědčenými funkcemi, které byly odjakživa charakteristickými rysy obráběcích strojů společnosti DMG MORI. Přesně to dělá z tohoto stroje mnohostranný a výkonný nástroj pro výrobu náročných vstřikovacích forem či razníků. Highlightem stroje je souhra přesné optiky, která se skládá z laserové hlavice s nejnovější technologií skenovací optiky s CCD kamerou, s až pěti osami stroje. V závislosti na technologii a materiálu lze úhly stěn zredukovat až na minimální hodnotu 5°. Volitelně dodávaná S-optika umožňuje díky dokončování paralelně ke kontuře optimalizovanou kvalitu povrchů.

Vlastní laserové obrábění probíhá po horizontálních vrstvách, jejichž síla se v závislosti na laseru a materiálu pohybuje od 0,3 do 10 µm. Výhodou laserového obrábění je také široká paleta obrobitelných materiálů: tvrdokov, nástrojová ocel, měď, hliník a titan lze obrábět stejně dobře jako grafit, PKD, CBN a keramiku. Drahé kovy jako zlato, stříbro nebo bronz toto spektrum aplikací završují.

Přesnost a různorodost možných obráběcích operací na stroji LASERTEC 45 Shape spočívají také v konstrukční koncepci, do které společnost DMG MORI vložila všechny své zkušenosti. Tuhý stojan stroje z litiny, speciálně navržený pro minimalizaci vibrací, zajišťuje vysokou přesnost, zatímco plně integrovaný NC-naklápěcí otočný stůl je základem širokých možností 5osého simultánního laserového obrábění. Stůl je dimenzovaný na obrobky průměru 300 × 200 mm o hmotnosti až 100 kg, osu A lze naklápět v rozsahu -100° až +120°. Alternativně je LASERTEC 45 Shape k dodání i v 3osé verzi. Pevný stůl má rozměr 840 × 420 mm a nosnost 400 kg. Společnost DMG MORI nejen zvětšila pracovní rozsah stroje LASERTEC 45 Shape o 80 procent vůči předchozímu modelu při stejné ustavovací ploše pod 4 m2, nýbrž také ztrojnásobila dynamiku nového stroje. Rychloposuvy 60 m/min zde nastavují nová měřítka.

Kompaktní a funkční STEALTH design stroje LASERTEC 45 Shape poskytuje uživateli optimální přístup k pracovnímu prostoru a umožňuje ergonomickou práci. Totéž platí i pro nové uživatelské prostředí. Na bázi SIEMENS 840D solutionline společnost DMG MORI integrovala intuitivní obsluhu prostřednictvím dotykové obrazovky 15", což umožňuje snadné, dílensky orientované programování.

www.dmgmori.com

dmg obr2