Google překladač: English Deutsch

Automatizované stroje jsou rozhodujícími komponenty digitálních továren, a tím i pevnou součástí Průmyslu 4.0. Pro DMG MORI jako průkopníka digitalizace ve výrobě obráběcích strojů je automatizace strategickým polem působnosti. Nejnovějšími příklady kompetence DMG MORI v oblasti automatizace jsou robot Robo2Go 2.generace pro flexibilní manipulaci s obrobky u soustruhů a široce pojatá řešení pro manipulaci s paletami.

dmg1 obr1

Na trh například přichází manipulace PH 150 s až 24 paletami a nosností 250 kg při 10 paletách. Obráběcí centrum DMU 85 monoBLOCK představuje DMG MORI poprvé s novým systémem PH 400.

Obě tato řešení jsou součástí automatizačního portfolia DMG MORI, které zahrnuje celkem 50 řešení z oblasti manipulace s obrobky a paletami. Paletové systémy se dělí na lineární a kruhové, zatímco manipulace s obrobky se dodává jako robotická nebo v portálovém provedení. Svým komplexním přístupem se joint venture DMG MORI HEITEC chápe jako dodavatel modulárních, navzájem sladěných automatizačních řešení. DMG MORI HEITEC podporuje společnost DMG MORI při vývoji a realizací flexibilních automatizačních řešení, například pro obrobky. Kompetence v oblasti automatizace manipulace s paletami poskytují přímo výrobní závody DMG MORI. Ze souhry inženýringu těchto závodů DMG MORI a automatizační kompetence na straně DMG MORI HEITEC získávají uživatelé individuálně uzpůsobené, průchozí a procesně bezpečná řešení – vše z jedné ruky. „Výrobní buňky a systémy s možností individuálního nastavení a přizpůsobení potřebám zákazníků realizujeme zásadně na bázi modulární stavebnice," vysvětluje Kai Lenfert, společně s Markusem Rehmem jednatel společnosti DMG MORI HEITEC GmbH.

Komplexní přehled díky digitálnímu inženýringu
Na základě bezprostřední interakce s výrobními závody DMG MORI může společnost DMG MORI HEITEC plánovat každý automatizační projekt velmi konkrétně, s virtuálním obrazem v reálném čase a optimalizovat jej s přihlédnutím k podmínkám u zákazníka. Digitální inženýring se zobrazením reálných strojů a zařízení v podobě digitálního dvojčete a s možností analytické předpovědi událostí chápe DMG MORI HEITEC jako důležitý stavební kámen prosíťované inteligentní výroby. Je dokonce možné již před instalací systému na počítači prosimulovat jeho rozjezd s konkrétními výrobními programy zákazníků. To zákazníkovi zaručuje vysokou bezpečnost investice, rychlou instalaci a uvedení zařízení do provozu v jeho závodě a nepřekonatelně rychlý rozjezd výroby. Čas potřebný pro uvedení systému do provozu lze takto zkrátit až o 80 procent. Co je však nejdůležitější: zákazník může na základě poznatků z virtualizovaných výsledků digitálního inženýringu již ve fázi rozhodování velmi přesně odhadnout, jak se systém projeví v jeho procesním řetězci a co případně musí podniknout, aby zajistil efektivní provoz systému a celé své výroby.

Robo2Go 2. generace: snadno programovatelná flexibilní automatizace
Na veletrhu AMB představila společnost DMG MORI novinku ze svého automatizačního portfolia: druhou generaci robotů Robo2Go, které lze nasadit jak u soustružnických center řad CLX a CTX, tak i u soustružnicko- frézovacích center řady CTX TC určených pro kompletní obrábění. Flexibilní robotickou automatizaci lze snadno ovládat pomocí nového softwaru. Na základě předdefinovaných programových modulů lze procesy s využitím robotu Robo2Go 2. generace naprogramovat rychle a snadno i bez znalostí programování robotů.

PH 400: automatizace s nosností až 800 kg
Po úspěchu paletového systému PH 150, který společnost DMG MORI již instalovala více než stokrát, rozšířil výrobce své portfolio v oblasti automatizované manipulace s paletami o nový systém PH 400. Centra řad DMU monoBLOCK a duoBLOCK lze nyní automatizovaně zásobovat i velkými paletami. Nosnost systému PH 400 je 530 kg ve verzi s dvanácti paletami a 800 kg.

https://cz.dmgmori.com

dmg1 obr2

dmg1 obr3

dmg1 obr4Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..