Google překladač: English Deutsch

Nový soustružnický automat SPINT 20|5 se vyrábí v kompletně zmodernizovaném závodě společnosti GILDEMEISTER Italiana poblíž města Brembate di Sopra a doplňuje úspěšnou řadu SPRINT dalším výhodným strojem pro vstup do obrábění obrobků do průměru 20 mm z tyčí. Stroj přestavený při Grand Openingu v Bergamu (3.–7. 6. 2014) je v základním provedení vybaven pěti lineárními osami a osou C u hlavního vřetena.

dmg obr1

Pracovní prostor nabízí místo pro celkem 23 nástrojů, čtyři nástrojová místa na dvou saních jsou vybavená pro poháněné nástroje. Volitelně lze dvě z těchto čtyř míst vybavit také pohonem pro obrábění zadní strany, včetně osy C pro protivřeteno. Působivá je u tohoto stroje rovněž cena: základní stroj se dodává již od 92 900 EUR.

Obrábění tyčí do průměru 20 mm
SPRINT 20|5 je koncipován na vysoce produktivní sériovou výrobu obrobků nízké až střední komplexnosti z tyčí. Hlavní vřeteno poskytuje průchod tyče q 20 mm, protivřeteno lze volitelně vybavit odebíráním obrobků až do q 20 × 600 mm. Dalším rysem podporujícím jak spolehlivost, tak i přesnost je vysoce stabilní konstrukce stroje. Robustní valivá vedení velikosti 25 mm s velkou vzdáleností jsou zárukou konstantní tuhosti. Ploché termostabilní litinové lože v plochém provedení a strmé kryty vnitřního prostoru umožňují optimální odvod třísek. Celkem 23 nástrojových míst, z toho až šest poháněných, zajišťuje díky časům od řezu k řezu méně než 0,2 s maximální efektivitu. Vysokou produktivitu lze navíc podpořit řešeními pro automatické odebírání obrobků.

Pro realizaci komplexních operací je hlavní vřeteno vybavené osou C. Ve spojení s volitelnými poháněnými nástroji pro obrábění zadní strany lze také protivřeteno vybavit osou C. Obě vřetena jsou provedena jako integrovaná motorové vřetena. Hlavní vřeteno poskytuje výkon 2,2 kW a krouticí moment 14 Nm při až 10 000 ot/min, u protivřetena je k dispozici max. 1,5 kW, 4,8 Nm a 10 000 ot/min.

dmg obr2SWISSTYPEkit pro soustružení krátkých i dlouhých dílů na jednom stroji
„Ve spojení s naší sadou SWISSTYPEkit pro úpravu na dlouhotočný automat se zdvih hlavního vřetena zvýší z 60 na 180 mm, což umožňuje soustružení krátkých i dlouhých dílů na stejném stroji. Úprava spočívá pouze v montáži vodicího pouzdra a přestavení řídicího systému prostřednictvím menu programu. Tato operace trvá méně než 30 minut," říká Paolo Musante, jednatel společnosti GILDEMEISTER Italiana S.p.A. „Tento snadný a rychlý přechod z krátkých na dlouhé obrobky nabízí našim zákazníkům dvě rozhodující výhody. Jednak potřebují pouze jeden stroj pro dvě rozdílná spektra obrobků, jednak si zredukují variabilní náklady. Určitě lze obrábět krátké díly na dlouhotočném automatu, ale délka zbytku je v dlouhotočné konfiguraci 170 mm v kvalitě h9, u krátkotočné pouze 70 mm v kvalitě h11."

Komplexní obrábění s až šesti poháněnými nástroji – 23 nástrojů celkem
Pracovní prostor nabízí místo pro až 23 nástrojů umístěných na dvou nezávislých nosičích. Toto uspořádání umožňuje současné obrábění na hlavním vřetenu i protivřetenu. Na straně hlavního vřetena je k dispozici šest míst pro obrábění čelní strany a šest míst pro radiální soustružení. Navíc jsou čtyři další radiální nástrojová místa vybavena pohonem nástrojů. Pro obrábění zadní strany na protivřetenu jsou k dispozici tři místa na saních 1, doplněná čtyřmi dalšími místy na saních 2. Volitelně lze sáně vybavit také dvěma poháněnými místy včetně osy C pro protivřeteno.

Méně než 2 m2 prostoru díky optimalizované konstrukci STEALTH
Stroj je díky konstrukci STEALTH optimalizován na minimální ustavovací prostor. Ve spojení s integrovaným ovládacím pultem 10,4" řídicího systému Mitsubishi M70 vyžaduje celý stroj ustavovací plochu menší než 2 m2. „Naši konstruktéři tu zvládli malý zázrak: obrábět obrobky dlouhé 180 mm pomocí 23 nástrojů je na trhu zajisté obvyklé, hřídele dlouhé 600 mm už jsou něco speciálního, ale absolutně jedinečné při tom však je ustavovací plocha menší než 2 m2," horuje Paolo Musante pro malý stroj s velkým pracovním prostorem.

Volitelně je k dispozici řada opcí pro sériovou výrobu. Za zmínku zde stojí paket na obrábění tyčí s dopravníkem třísek a zakladačem tyčí. Dále lze nástrojová místa vybavit rychlovýměnným systémem umožňujícím zkrácení příprav resp. úprav o 20 procent.

Produkční soustružnický automat na krátké i dlouhé obrobky
Nový SPRINT 20|5 je ideálním strojem, když jde o to, sériově vyrábět z tyčí součásti nízké až střední komplexnosti. Jako příklady lze uvést zdravotnický, automobilový či elektrotechnický průmysl nebo součásti pro fluidní techniku a hydrauliku. V závislosti na požadavcích jsou k dispozici speciální zařízení, například patentovaná jednotka pro vířivé obrábění vnějších závitů s přímým pohonem nebo vysokofrekvenční jednotka s až 80 000 ot/min, např. pro frézování profilu torx do hlav šroubů, vrtání mikrootvorů nebo vířivé obrábění vnitřních závitů.

www.dmgmori.com

 

Technická data
– Obrábění tyčí do průměru 20 mm
– Zdvih vřeteníku max. 60 mm, resp. volitelně se sadou SWISSTYPEkit až 180 mm
– Délka obrobku až 600 mm při použití volitelného zařízení na odebírání tyčí
– 23 nástrojových míst, z toho 4 (volitelně 6) na poháněné nástroje (6 000 ot/min, 1,45 Nm, 0,9 kW)
– Hlavní vřeteno 10 000 ot/min, 14 Nm, 2,2 kW (S1 – 100 % zatíž.)
– Protivřeteno 10 000 ot/min, 4,8 Nm, 1,5 kW (S1 – 100 % zatíž.)

Highlights světové premiéry SPRINT 20|5
– Obrábění obrobků až q 20×600 mm na méně než 2 m2 ustavovací plochy
– SWISSTYPEkit pro soustružení krátkých i dlouhých dílů na jednom stroji
– 23 nástrojových míst na 2 nezávislých lineárních nosičích, z toho 4 poháněná místa pro hlavní vřeteno a 2 poháněná místa pro protivřeteno*
– O 20 % kratší přípravné časy díky rychlovýměnnému systému nástrojů*
– Optimální odvod třísek díky strmým krytům v pracovním prostoru, resp. přímému odvodu třísek dolů
– Zařízení na odebírání obrobků dlouhých až 600 mm protivřetenem*
– Vysokotlaký přívod chladicí kapaliny až 120 bar
– CNC řízení MITSUBISHI M70 s barevnou obrazovkou 10,4" nebo řízení FANUC 32i-B*

* volitelně

dmg obr11Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news