Google překladač: English Deutsch

DMG MORI představuje Robo2Go jako mobilní automatizační systém pro soustruhy s intuitivním programováním pomocí CELOS®. Centrálním prvkem integrované soustružnické výrobní buňky je nový zakládací a odebírací systém Robo2Go, koncipovaný pro mobilní nasazení až u čtyř soustruhů. Jeho programování je velmi snadné – stačí zadat prostřednictvím systému CELOS® několik málo údajů, speciální znalosti z oblasti robotiky nejsou zapotřebí.

dmg1 obr1

Robo2Go přesvědčuje v prvé řadě svou flexibilitou. Možnost rychle ho přemísťovat paletovým vozíkem dle potřeby mezi různými soustruhy maximalizuje bezpečnost investice. Volný přístup k pracovnímu prostoru obráběcích strojů přitom zůstává trvale možný.

Význačnou vlastností robotu je, že jej lze programovat pomocí speciální aplikace systému CELOS® přímo na řídicím systému stroje. Obsluha pouze zadá rozměry obrobku, sklíčidla a chapadla, zvolí jeden z předdefinovaných rastrů zásobníku obrobků a může rovnou spustit automatizovaný výrobní proces. „Tento intuitivní způsob programování robotu umožňuje právě i malým a středním podnikům vstup do flexibilní automatizace s použitím robotů, a to i bez speciálních znalostí," vysvětluje Silvio Krüger, jednatel společnosti DMG MORI Systems.

Robo2Go tak představuje cenově výhodný vstup do automatizovaných procesů s bezbariérovou bezpečnostní technikou. Díky použití skeneru okolní plochy se Robo2Go obejde bez ochranných plotů, protože systém se automaticky pozastaví, jakmile obsluha vstoupí do definovaného bezpečnostního prostoru. Jelikož tento systém není tzv. kolaborujícím řešením, ve kterém člověk a robot pracují současně ve společném akčním prostoru, může robot pracovat s vyšším pracovním tempem.

www.dmgmori.com

dmg1 obr2