Google překladač: English Deutsch

dmg obr1Univerzální frézovací stroj DMU 50 ecoline zaujme v segmentu strojů pro obrábění obrobků z 5 stran na jedno upnutí působivým frézovacím výkonem, různými alternativami řízení špičkové úrovně, funkčním a ergonomickým designem, jakož i uživatelsky optimalizovanou funkčností. DMG / MORI SEIKI určují úplně novým designem strojů řady ECOLINE nové standardy v segmentu strojů pro začínající uživatele CNC techniky. Nový stroj DMU 50 ecoline je dobrým příkladem těchto standardů.

 Tento stroj zaujme ve své třídě nejen oku lahodícím novátorským designem, ale nabízí i lepší pracovní prostředí s mnoha funkcemi, zvyšujícími účinnost obrábění. Proto zákazníci, hledající produktivní a vysoce vyvinuté řešení pro obrábění obrobků z 5 stran na jedno upnutí za výhodnou cenu, zde najdou atraktivní nabídku v podobě stroje DMU 50 ecoline.

DMU 50 ecoline přesvědčuje po celém světě svou přesností, univerzálností a spolehlivostí při nasazení v dílnách, školících pracovištích, v laboratořích, jakož i při výrobě nástrojů, přípravků a forem. Jádrem výrobní technologie je zde NC výkyvný-otočný stůl poháněný digitálními pohony se systémem přímého odměřování dráhy a volitelným těsněním stlačeným vzduchem. Rozsah výkyvu osy B od –5° do +110° a integrovaný NC otočný stůl tvoří vysoce přesný základ pro obrábění i složitých obrobků.

Výkonné frézovací vřeteno s 8 000 ot/min a krouticím momentem 83 Nm, anebo rychlé vřeteno s 12 000 ot/min, zajišťují účinné obrábění obrobku v každé pozici. U stroje standardní verze je nástroj pro obrábění vyzvednut z pohotovostního 16místného zásobníku, přičemž výrobní pružnost a výrobnost je v případě potřeby možné optimalizovat nasazením volitelného 30místného zásobníku nástrojů. Osvědčená koncepce stroje s již známým křížovým uspořádáním saní vřetene poskytuje ideální základ pro kusovou výrobu, jakož i efektivní obrábění malých dávek. To vše je uložené na tuhé konstrukci, poskytující optimální nosný základ pro celý působivý nový design ECOLINE s jedinečnými charakteristickými znaky a funkcemi.

dmg-tabulka

Nový design nezaujme jenom vzhledem. Poprvé v historii výroby obráběcích strojů byl do tělesa stroje integrován tzv. vizualizační řádek PROGRESSline, na kterém může operátor vidět, jak dlouho bude obrábění obrobku ještě trvat a jaké množství obrobků je v předmětné zakázce ještě potřebné vyrobit, dále pak zeleně osvětlený vzhledový prvek LIGHTline s charakteristickým tvarem naší korporace ještě více zdůrazňuje, že tato nová generace strojů patří k naší značce. Nové rozhraní člověk-stroj zvýrazňuje novátorský charakter stroje. Větší bezpečnostní tabule zajišťuje navíc i jasný pohled na činnosti probíhající v pracovním prostoru, který je dokonale osvětlený osvětlením budoucnosti PLANONlight s energeticky úspornou LED technologií.

Význačné charakteristické znaky stroje DMU 50 ecoline

  • Maximální účinnost – obrábění jednoduchých i velmi složitých obrobků z 5 stran
  • Optimální využití prostoru – mimořádná přístupnost k NC výkyvnému otočnému stolu, veliký pracovní prostor při malé půdorysné ploše stroje
  • Maximální přesnost – NC výkyvný otočný stůl s digitálními pohony a systémem přímého odměřování dráhy s možností jeho těsnění stlačeným vzduchem (opce)
  • Výkonné frézovací vřeteno 8 000 ot/min / 83 Nm [40 % DC] / 13 kW [40 % ED]
  • Rychlá a lehká montáž zásobníku nástrojů – měnič nástrojů se 16 pozicemi v pohotovostním zásobníku
  • PROGRESSline pro vizualizaci zbývajícího času a množství obrobků
  • LIGHTline pro zvýraznění charakteru značky
  • Větší bezpečnostní skleněné panely
  • Osvětlení PLANONlight v pracovním prostoru
  • Nové povrchy stroje a ergonomicky otočně namontovaný panel DMG SLIMline

Úplně prvně byl v segmentu strojů pro začínající uživatele CNC techniky použit high-end řídicí systém Siemens 840D solutionline, poskytující bezkonkurenční výkon u obráběcích strojů této úrovně. Platí to pro výpočetní výkon CNC, jakož i (a speciálně) pro integrované uživatelské rozhraní Operate. Ve spojení s ergonomickým, otočně namontovaným panelem SLIMline® s povrchem odolným vůči poškrábání, byl dosažen maximální komfort uživatele, co se týče ovládání stroje, manipulace se řízením, jakož i samotného programování.

Uživatelské rozhraní Operate řídícího systému Siemens 840D solutionline je navrženo s ohledem na budoucnost a má plnou funkčnost programovacího systému ShopMill. Navíc Siemens Operate poskytuje ještě intuitivnější přístup ke všem funkcím stroje souvisejícím s obráběním (včetně správy nástrojů, graficky podporovaného režimu nastavení stroje a komplexní diagnostickou funkčností), to je důležitý rozlišující znak především v segmentu soustružnických a frézovacích strojů pro začínající uživatele CNC techniky.

Program ECOLINE je koncipován tak, aby zákazníkům přinesl stroje světové třídy. Poskytuje možnost osazení i variantních high-end řídicích systémů, buď od firmy Heidenhain včetně panelu DMG SLIMline® (TNC 620), anebo systému MAPPS IV od našeho kooperačního partnera MORI SEIKI, který také v ničem nezaostává, co se týče 3D programování a ekonomičnosti. "S high-tech řídicími systémy Siemens, Heidenhain a MORI SEIKI nabízíme jedinečnou a variantní řadu řízení pro začínající uživatele, což nám umožňuje tím nejlepším způsobem reagovat na individuální požadavky všech uživatelů," říká Ralph Christnacht, generální ředitel DMG ECOLINE GmbH, k tomuto aspektu strojů nové generace.

DMG MORI SEIKI Czech s.r.o.
Kaštanová 8
620 00 Brno
www.dmgmoriseiki.comKalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..