Google překladač: English Deutsch

Univerzální frézovací stroj DMU 50 ecoline zaujme v segmentu strojů pro obrábění obrobků z 5 stran na jedno upnutí působivým frézovacím výkonem, různými alternativami řízení špičkové úrovně, funkčním a ergonomickým designem, jakož i uživatelsky optimalizovanou funkčností. DMG / MORI SEIKI určují úplně novým designem strojů řady ECOLINE nové standardy v segmentu strojů pro začínající uživatele CNC techniky. Nový stroj DMU 50 ecoline je dobrým příkladem těchto standardů.

dmg obr1

 Tento stroj zaujme ve své třídě nejen oku lahodícím novátorským designem, ale nabízí i lepší pracovní prostředí s mnoha funkcemi, zvyšujícími účinnost obrábění. Proto zákazníci, hledající produktivní a vysoce vyvinuté řešení pro obrábění obrobků z 5 stran na jedno upnutí za výhodnou cenu, zde najdou atraktivní nabídku v podobě stroje DMU 50 ecoline.

DMU 50 ecoline přesvědčuje po celém světě svou přesností, univerzálností a spolehlivostí při nasazení v dílnách, školících pracovištích, v laboratořích, jakož i při výrobě nástrojů, přípravků a forem. Jádrem výrobní technologie je zde NC výkyvný-otočný stůl poháněný digitálními pohony se systémem přímého odměřování dráhy a volitelným těsněním stlačeným vzduchem. Rozsah výkyvu osy B od –5° do +110° a integrovaný NC otočný stůl tvoří vysoce přesný základ pro obrábění i složitých obrobků.

Výkonné frézovací vřeteno s 8 000 ot/min a krouticím momentem 83 Nm, anebo rychlé vřeteno s 12 000 ot/min, zajišťují účinné obrábění obrobku v každé pozici. U stroje standardní verze je nástroj pro obrábění vyzvednut z pohotovostního 16místného zásobníku, přičemž výrobní pružnost a výrobnost je v případě potřeby možné optimalizovat nasazením volitelného 30místného zásobníku nástrojů. Osvědčená koncepce stroje s již známým křížovým uspořádáním saní vřetene poskytuje ideální základ pro kusovou výrobu, jakož i efektivní obrábění malých dávek. To vše je uložené na tuhé konstrukci, poskytující optimální nosný základ pro celý působivý nový design ECOLINE s jedinečnými charakteristickými znaky a funkcemi.

dmg-tabulka

Nový design nezaujme jenom vzhledem. Poprvé v historii výroby obráběcích strojů byl do tělesa stroje integrován tzv. vizualizační řádek PROGRESSline, na kterém může operátor vidět, jak dlouho bude obrábění obrobku ještě trvat a jaké množství obrobků je v předmětné zakázce ještě potřebné vyrobit, dále pak zeleně osvětlený vzhledový prvek LIGHTline s charakteristickým tvarem naší korporace ještě více zdůrazňuje, že tato nová generace strojů patří k naší značce. Nové rozhraní člověk-stroj zvýrazňuje novátorský charakter stroje. Větší bezpečnostní tabule zajišťuje navíc i jasný pohled na činnosti probíhající v pracovním prostoru, který je dokonale osvětlený osvětlením budoucnosti PLANONlight s energeticky úspornou LED technologií.

Význačné charakteristické znaky stroje DMU 50 ecoline

  • Maximální účinnost – obrábění jednoduchých i velmi složitých obrobků z 5 stran
  • Optimální využití prostoru – mimořádná přístupnost k NC výkyvnému otočnému stolu, veliký pracovní prostor při malé půdorysné ploše stroje
  • Maximální přesnost – NC výkyvný otočný stůl s digitálními pohony a systémem přímého odměřování dráhy s možností jeho těsnění stlačeným vzduchem (opce)
  • Výkonné frézovací vřeteno 8 000 ot/min / 83 Nm [40 % DC] / 13 kW [40 % ED]
  • Rychlá a lehká montáž zásobníku nástrojů – měnič nástrojů se 16 pozicemi v pohotovostním zásobníku
  • PROGRESSline pro vizualizaci zbývajícího času a množství obrobků
  • LIGHTline pro zvýraznění charakteru značky
  • Větší bezpečnostní skleněné panely
  • Osvětlení PLANONlight v pracovním prostoru
  • Nové povrchy stroje a ergonomicky otočně namontovaný panel DMG SLIMline

Úplně prvně byl v segmentu strojů pro začínající uživatele CNC techniky použit high-end řídicí systém Siemens 840D solutionline, poskytující bezkonkurenční výkon u obráběcích strojů této úrovně. Platí to pro výpočetní výkon CNC, jakož i (a speciálně) pro integrované uživatelské rozhraní Operate. Ve spojení s ergonomickým, otočně namontovaným panelem SLIMline® s povrchem odolným vůči poškrábání, byl dosažen maximální komfort uživatele, co se týče ovládání stroje, manipulace se řízením, jakož i samotného programování.

Uživatelské rozhraní Operate řídícího systému Siemens 840D solutionline je navrženo s ohledem na budoucnost a má plnou funkčnost programovacího systému ShopMill. Navíc Siemens Operate poskytuje ještě intuitivnější přístup ke všem funkcím stroje souvisejícím s obráběním (včetně správy nástrojů, graficky podporovaného režimu nastavení stroje a komplexní diagnostickou funkčností), to je důležitý rozlišující znak především v segmentu soustružnických a frézovacích strojů pro začínající uživatele CNC techniky.

Program ECOLINE je koncipován tak, aby zákazníkům přinesl stroje světové třídy. Poskytuje možnost osazení i variantních high-end řídicích systémů, buď od firmy Heidenhain včetně panelu DMG SLIMline® (TNC 620), anebo systému MAPPS IV od našeho kooperačního partnera MORI SEIKI, který také v ničem nezaostává, co se týče 3D programování a ekonomičnosti. "S high-tech řídicími systémy Siemens, Heidenhain a MORI SEIKI nabízíme jedinečnou a variantní řadu řízení pro začínající uživatele, což nám umožňuje tím nejlepším způsobem reagovat na individuální požadavky všech uživatelů," říká Ralph Christnacht, generální ředitel DMG ECOLINE GmbH, k tomuto aspektu strojů nové generace.

DMG MORI SEIKI Czech s.r.o.
Kaštanová 8
620 00 Brno
www.dmgmoriseiki.comKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news