Google překladač: English Deutsch

Jako jeden z nejmodernějších závodů DMG MORI otevřela společnost DECKEL MAHO Seebach své brány pro prezentaci inovativních obráběcích strojů. Během dnů otevřených dveří od 1. do 4. července 2014 představil tento před dvěma lety zmodernizovaný a rozšířený závod reprezentativní průřez portfoliem DMG MORI v podobě 27 modelů. Jedenáct těchto strojů bylo představeno v novém společném designu DMG MORI, osm z nich s prostředím CELOS. Doprovodný program Dnů otevřených dveří v Seebachu nabídl řadu technologických seminářů a přednášek.

dmg obr1

Nový design a CELOS
Svým novým designem a především uživatelským prostředím CELOS nastavila společnost DMG MORI nová měřítka. Na dnech otevřených dveří v Seebachu bylo k vidění celkem jedenáct strojů v novém designu, osm z nich s prostředím CELOS. Speciální pozornost byla přitom věnována přesným obráběcím centrům HSC linear a řadě DMC V.

dmg obr3Obráběcí centra HSC linear jsou již v základním provedení vybavena vysokorychlostními vřeteny s 28 000 ot/min a lineárními pohony se zrychlením více než 2 g u všech os. Jejich termosymetrická konstrukce navíc zajišťuje vysokou dlouhodobou přesnost. Tyto vlastnosti řadí obráběcí centra HSC linear k nejpřesnějším strojům na výrobu forem.

Nejnovější generace vertikálních obráběcích center DMC V společnosti DMG MORI je založena na loži z minerálního materiálu, které nese stojan z šedé litiny. Stůl pevně spojený s ložem je dimenzovaný na obrobky i nejvyšších hmotností. Díky této konstrukci jsou pohybující se hmoty stále stejné, nezávislé na hmotnosti obrobku, což je zárukou konstantních dynamických vlastností. Highlighty této řady byly na dnech otevřených dveří obráběcí centrum DMC 1150 V, v současné době největší vertikální frézovací stroj DMG MORI, a stroj DMC 850 V, vybavený manipulací s obrobky WH10 pro vyšší flexibilitu.

Dále se prezentovaly univerzální soustruhy a soustružnické-frézovací stroje řady CTX ve třech velikostech – rovněž v novém designu a s prostředím CELOS. Soustružnický automat SPRINT 20|5, který teprve v červnu slavil svou světovou premiéru v Bergamu, byl v Německu poprvé k vidění v provozu.

V podobě NLX 4000BY/1500 představila společnost DMG MORI stroj z úspěšné řady NLX, koncipovaný speciálně pro efektivní kompletní obrábění velkých obrobků. V Seebachu prezentované modely DMU eVo a centra DMF s pojízdným stojanem, vyráběná přímo v Seebachu, kompletovaly seznam prezentovaných hightech exponátů. V podobě tří strojů řady ECOLINE byly na dnech otevřených dveří v Seebachu návštěvníkům nabídnuty stroje pro vstup do této oblasti obrábění, koncipované dle standardů DMG MORI a vybavené 3D řídicí technologií.

Aktuální trendy na workshopech a přednáškách
Jako leader inovací u obráběcích strojů doprovází a utváří společnost DMG MORI již od počátků nejdůležitější trendy v oblasti třískového obrábění. Ze zkušeností a know-how společnosti mohli návštěvníci dnů otevřených dveří profitovat při technologických seminářích a odborných přednáškách. Partnery těchto programových bodů byly: výrobce nástrojů Horn, firmy Ingersoll a Sandvik a dodavatel řídicích systémů Siemens. Stěžejními tématickými body bylo „těžké" obrábění, vrtání a závitování, výroba forem a vysokorychlostní obrábění s pomocí CELOS. Přednášky o obrábění a řízení výroby spolu s náhledem na stále důležitější téma energetické efektivity a management závodu doplnily komplexní nabídku těchto Dnů otevřených dveří.

DMG MORI SEIKI Czech s.r.o.
Kaštanová 8, 620 00 Brno
www.dmgmoriseiki.com

dmg obr2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news