Google překladač: English Deutsch

Napěťové filtry, konektory a kabely pro zařízení napájené ze sítě. Napájení průmyslových automatizačních zařízení, a dokonce i domácích spotřebičů přímo souvisí s otázkami, jako je bezpečnost uživatelů, kvalita energie či rušení provozu sítě. Níže uvádíme produkty značky SCHURTER – navržené tak, aby zajistily vysoce kvalitní napájecí připojení, stejně jako bezproblémový provoz elektronických obvodů a elektromechanických prvků.

TME 1 2000x1200

SCHURTER se specializuje na výrobu elektronických součástek, které se používají v mnoha aplikacích – od mobilních zařízení až po průmyslové stroje. Moderní řídicí, výpočetní a komunikační obvody vyžadují stabilní zdroje energie s přesně definovanými parametry, a proto firma SCHURTER dodává mimo jiné účinné síťové filtry a vysoce kvalitní kabeláž. Tyto výrobky v katalogu TME samozřejmě nechybí. Níže uvádíme vybraná řešení patřící do této nabídky – je to jen malá část kompletního sortimentu, ale vynaložili jsme veškeré úsilí, abychom do něj zahrnuli nejoblíbenější a nejreprezentativnější výrobky dodavatele.

Nabídka SCHURTER

V tomto článku se věnujeme následujícím tématům:
• Síťové filtry pro jednofázová a třífázová zařízení
• Konektory a výhody uzamykacího systému V-Lock
• Napájecí a propojovací kabely ve standardu IEC 60320

Filtry a tlumivky
Nejpočetnější produkty z nabídky uvedené v tomto článku jsou různé typy prvků určených k potlačení napěťových skoků přicházejících z napájecího vedení \– ačkoli jejich hlavním úkolem je zabránit rušení pronikajícímu opačným směrem, tedy jeho zavedení do sítě, díky čemuž cílové zařízení splňuje normy elektromagnetické kompatibility.
První skupinou těchto výrobků jsou miniaturní filtry určené pro přímou montáž do obvodů PCB, instalované pomocí technologie osazování plošných spojů (THT) pro zajištění velké kontaktní plochy. Některé verze mají vstupy / výstupy v podobě plochých konektorů. Všechny filtry jsou přizpůsobeny pro práci v obvodech 250 V AC a s proudy od 60 mA do 10 A. Jedná se o unipolární prvky, které tolerují teploty od -25 °C do 100 °C. Indukčnost jejich vinutí závisí na modelu a pohybuje se od 300 μH do 40 mH, což umožňuje výběr vhodného řešení pro řadu aplikací. Firma SCHURTER také nabízí drátové tlumivky s kompenzací (řada DKIH), které umožňují dosáhnout optimální kvalitu a účinnost energie v průmyslovém prostředí, ve frekvenčních měničích, systémech nepřerušitelného napájení (UPS) a spínaných napájecích zdrojích. Jsou vyrobeny pro provoz s intenzitami proudu od 10 A do 50 A a napětím až 500 V AC a 760 V DC (vybrané modely). Jejich rezonanční frekvence se pohybují od 400 kHz do 15,4 MHz (indukčnost 80 μH až 10,8 mH). V nabídce TME jsou také vývojové desky pro prototypování filtrů s použitím tlumivek DKIH (v obvodu PCB jsou místa pro kondenzátory a rezistory).
Třetí a čtvrtou skupinou výrobků jsou modulární filtry, uzavřené ve stínících, kovových pouzdrech – jednofázové a třífázové a určené pro montáž pomocí šroubů. Podporují proudy až 400 A, protože jsou navrženy pro odběratele specializující se na výrobu průmyslových zařízení. V závislosti na modelu se elektrické připojení provádí pomocí konektorů, šroubových svorek nebo šroubů M4/M6. Vybrané filtry jsou přizpůsobeny pro použití ve zdravotnictví (vyznačují se shodou s normou IEC/UL 60601).

TME 2abcd
                THT filtry                   Třífázové filtry                      Modulární                  Prstencové tlumivky


NAPÁJECÍ PŘIPOJENÍ

Kromě elektronických prvků dodává značka SCHURTER také řadu produktů souvisejících s vytvářením napájecích připojení, jako jsou například konektory a kabely. Tento sortiment naleznete také v katalogu TME.

Konektory IEC 60320
Prezentované konektory a kabely SCHURTER se používají k vytvoření připojení ve standardu IEC 60320, tedy podle globální normy popisující napájecí zástrčky a zásuvky. V případě konektorů jsou tyto produkty k dispozici ve třech verzích C13/C14 (varianta samec/samice) a C20. Patří mezi ně jak prvky určené pro montáž na panel, tedy do příslušného otvoru pouzdra, tak i zástrčky pro osazení na kabelu. Ty se ideálně osvědčí při výrobě jednotlivých kabelů pro konkrétní aplikaci nebo malosériovou výrobu (podporují kabely o průměru 8,5 mm a 10 mm). Téměř všechny výrobky jsou vybaveny uzamykací západkou „V-Lock" (znázorněna na fotografii), která zabraňuje náhodnému rozpojení spárovaných konektorů v důsledku tahu nebo vibrací. Chcete-li zástrčku vyjmout, stiskněte uvolňovací tlačítko na jejím těle. Konektory podporují proudy až 10 A nebo 16 A (při typickém síťovém napětí 250 V AC).

TME 2 3-122-073Zástrčka C13 s uzamykáním V-Lock (žluté tlačítko a závěs).

Konektory IEC 60320

Kabely
TME 5 Napájecí kabel (nebo prodlužka) se zástrčkami vybavenými uzamykáním V-Lock.
Prefabrikované kabely od společnosti Shurter jsou k dispozici ve verzích IEC 60320, C13/C14 a C19/C20. Mohou být vyrobeny v podobě propojovacího kabelu, případně prodlužovacího kabelu, (tedy vybavené na opačných koncích konektory samec a samice) nebo síťovými zástrčkami. Ty byly připraveny podle různých světových standardů. Katalog TME obsahuje kabeláž určenou pro britský, severoamerický, čínský a australský trh. Ve všech verzích bylo zajištěno připojení ochranného vodiče. Kabely jsou k dispozici v délkách od 0,6 m do 6 m a podporují proudy až 16 A. Všechny konektory jsou vyrobeny s uzamykáním V-Lock, ale je zde třeba zdůraznit, že se jedná o další funkci, a proto zůstávají kompatibilní s typickými IEC 60320 zástrčkami a zásuvkami.

TME 4abcd     Britský standard         Australský standard         Severoamerický standard       Čínský standardKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..