Google překladač: English Deutsch

Nabídka TME se rozšířila o řadu čidel plynu firmy DFRobot – Energeticky úsporná a se snadnou implementací. Produkty se dodávají jakokalibrovaná čidla v sestavě se základním modulem a propojovacím kabelem. Díky dostupnosti řady knihoven lze moduly snadno používat v projektech založených na platformách Arduino, ESP32, a dokonce Raspberry Pi (pracují při napětí 5 V, jak i 3,3 V DC). Komunikace probíhá některým ze tří rozhraní: analogovým, I2C nebo sériovým UART. Dodatečnou předností těchto výrobků je malý pracovní proud (kolem 5 mA), což umožňuje, aby se používaly v aplikacích napájených z baterií, např. vzdálených čidlech BLE (využívajících komunikační technologii Bluetooth Low Energy).

TME Gravity

Čidla lze používat při stavběpřístrojů monitorujících kvalitu ovzduší v průmyslu, dolech, skladech a jiných prostorách s omezenou cirkulací vzduchu. Osvědčují se také při stavbě prototypů, v amatérských projektech a ve výuce: jsou skvělým základem pro pokusy v oblasti chemie, biochemie či pěstování rostlin.

V nabídce TME se nacházejí sensory určené pro detekci následujících plynů:
DF-SEN0465: Čidlo kyslíku – O2
Sensory tohoto typu budou nezbytné při stavbě monitoru kvality ovzduší a také v aplikacích z oblasti výzkumu výfukových plynů (motorismus). Používají se také při hlídání podmínek při pěstování rostlin.
DF-SEN0466: Čidlo oxidu uhelnatého – CO
Oxid uhelnatý má silné toxické vlastnosti, je bez zápachu a vzniká v procesu spalování uhlí a ropy. S ohledem na to se musí monitorování jeho koncentrace ve vzduchu provádět v místnostech, kde jsou krby, kamna atd. – a také v garážích pro auta.
DF-SEN0467: Čidlo sirovodíku – H2S
Sirovodík je další silně jedovatá chemická sloučenina. Uvolňuje se při rozkladu bílkovin – v trávicích procesech, jak rovněž v žumpách, místech, kde se skladují organické odpady atd. Sensor H2S se tak může používat pro zajištění patřičného větrání kanalizačních šachet, v hospodářských místnostech a také v kompostérech a místech, kde se skladuje hnůj.
DF-SEN0468: Čidlo chlóru – Cl2
S chlórem se setkáváme především v plynném stavu a patří ke zdraví škodlivým prvkům. Využívá se pro dezinfekci a také v barvách nebo bělidlech. Koncentrace Cl2 ve vzduchu se musí sledovat mj. v místech skladování čisticích prostředků, jak rovněž v halách krytých bazénů.
DF-SEN0469: Čidlo čpavku – NH3
Přítomnost čpavku v ovzduší se monitoruje v mnoha případech, jelikož tato sloučenina se široce používá v průmyslu: především v procesech výroby umělých hnojiv a také v chladírenství.
DF-SEN0470: Čidlo oxidu siřičitého – SO2
Oxid siřičitý se používá jako konzervační prostředek pro potraviny, ve vínech, džemech a dalších výrobcích. Je také výsledkem spalování fosilních paliv. Jeho koncentraci je třeba monitorovat mj. v místnostech, ve kterých se topí uhlím.
DF-SEN0471: Čidlo oxidu dusičitého – NO2
Detekce oxidu dusičitého se nejčastěji provádí ve dvou případech: v automobilismu, při analýze výfukových plynů produkovaných spalovacími motory a v silech, kde se skladuje obilí (rozkládající se zrní může způsobit koncentraci NO2 škodlivou pro člověka.
DF-SEN0472: Čidlo ozónu – O3
Ozón se často používá v mnoha procesech, především jako antibakteriální prostředek. Jeho dezinfekční vlastnosti se využívají při fumigaci klimatizačních vzduchovodů, sterilizaci místností a pitné vody a vodovodních instalací; ionizátory jej vyrábějí pro čištění vzduchu. Ve všech uvedených případech je nutné koncentraci ozónu monitorovat, aby nepřekročila bezpečnou úroveň.
DF-SEN0473: Čidlo vodíku – H2
Vodík, ačkoliv je všudypřítomný, patří ke snadno hořlavým plynům, proto všude, kde je riziko jeho nadprodukce, je nutné se postarat o měření koncentrace H2. Budou to všechny prostory, kde dochází k reakci kovů s kyselinami, jak rovněž k elektrolýze (včetně galvanizace kovů), a také místnosti určené ke skladování energie, pokud jsou použity kyselinové akumulátory nebo nikl-metal hydridové (NiMH).
DF-SEN0474: Čidlo chlorovodíku - HCl
Jeden z nejběžnějších chemických látek, v přírodě se vyskytuje především v sopečných plynech. Používá se pro výrobu kyseliny solné. Jeho detekce bude požadovaná především při chemických syntézách a v průmyslových podmínkách.
DF-SEN0475: Čidlo fluorovodíku – HF
Riziko, že bychom se běžně setkali s fluorovodíkem, je zanedbatelné – je to však látka zdraví škodlivá používaná v mnoha průmyslových procesech (obrábění hliníku, leptání skla, čištění křemene), mj. v petrochemickém odvětví.
DF-SEN0476: Čidlo hydridu fosforu – PH3
Riziko jeho přítomnosti vzniká ve skladech zemědělské chemie,
je široce používaný jako pesticid, včetně sycení zeleniny a ovoce.
Používá se také pro deratizaci, jak rovněž pro boj proti kůrovci
a houbám, které mohou škodit dřevěným konstrukčním
prvkům ve stavebnictví.
                                           Charakteristika:
Typ čidla                             koncentrace plynu
Řada výrobce                    Gravity
Výstupní signál                  analogový, číslicový (0 nebo 1)
Pracovní proud                  5 mA
Rozměry desky                  37×32 mm
Pracovní teplota                –20...50 °C
Max. vlhkost okolí              90 %
Interfejs                             Gravity, I2C, UART

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
https://www.tme.euKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news