Google překladač: English Deutsch

Prvky pneumatických systémů v katalogu TME se těší neutuchající popularitě. Jednou z nejvíce zastoupených značek v této oblasti je firma Pneumat, výrobce vysoce kvalitních výrobků určených pro provoz v automatizačních systémech poháněných stlačeným vzduchem. Již jsme měli možnost popsat několik produktových skupin tohoto dodavatele – a nyní bychom rádi představili patrně nejdůležitější část jeho portfolia: pneumatické válce a komponenty pro instalaci stlačeného vzduchu.

TME 1 2000x1200

 

Válce Pneumat
Všechny prezentované válce značky Pneumat byly navrženy pro práci v systémech stlačeného (filtrovaného) vzduchu. Jsou přizpůsobeny pro napájení tlakem od 1 do 10 barů. Z hlediska oblasti použití se vlastně jedná o univerzální prvky, které mohou pracovat v průmyslových zařízeních, systémech automatizace výroby i v mobilních aplikacích (vozidlech).
Nejvíce zastoupenou podskupinou produktů Pneumat jsou profilové válce. Jejich tělesa jsou vyrobena z hliníkového profilu „MM" s T-drážkou. Pístnice vyrobená z pochromované uhlíkové oceli může mít průměr 12 až 32 mm a zdvih 20 až 1 000 mm. Tyto produkty pracují při teplotách od –30 do 80 °C (s médiem od 0 do 40 °C) a nevyžadují mazání. Vnitřní O-kroužky jsou vyrobeny z NBR pryže (butadien-akrylonitrilový kaučuku), která se vyznačuje vysokou trvanlivostí a chemickou odolností.
Podobná konstrukční řešení a materiály byly použity v kompaktních válcích. Mají mechanické odpružení. Jak samotný název napovídá, vyznačují se menšími rozměry – zdvihem od 25 do 50 mm. Jsou vynikající volbou pro aplikace v oblasti automatizované manipulace s menšími prvky a jako lineární pohony v relativně malých strojích.

TME 2 FNSKI020.0025Kompaktní válce Pneumat jsou vybaveny mechanickým odpružením pístu.


Třetí druh válců Pneumat jsou jednopístové a antirotační komponenty, v souladu s normou ISO6432. Mají nastavitelné, pneumatické brzdění chodu pístu. Jejich pouzdra s kruhovým průřezem jsou vyrobena z hliníku a pohyblivé části z oceli. Dodávají se s písty o průměrech od 8 do 25 mm a se zdvihem od 10 do 200 mm.

Prvky pneumatických instalací
Kromě mechanických výrobků nabízí Pneumat široký výběr instalačních prvků, mimo jiné pro řízení systémů stlačeného vzduchu (a pro jiné použití). Patří mezi ně elektromechanické komponenty, jako jsou presostaty, ale také běžné montážní příslušenství, např. redukční vsuvky. Všechny tyto výrobky lze nalézt v katalogu TME a objednat s dodáním přímo z našich skladů.

 

Presostaty
TME 3 DS-4011-EUPresostaty Pneumat mají přípojky se standardním závitem 1/4 nebo 1/8 palců.


Presostaty Pneumat jsou přizpůsobeny pro provoz v systémech, které využívají jako médium vzduch, vodu nebo olej. Výrobky dostupné v nabídce TME jsou z řady DS-4000-EU. Programují se pomocí nastavovacího šroubu v rozsahu 1...5 bar, 1...10 bar nebo 10...20 bar (v závislosti na modelu). Mají normálně uzavřené nebo otevřené elektrické výstupy a maximální kontaktní proud je 0,5 A (při práci s napětím až 48 V AC/DC). Presostaty jsou namontovány pomocí přípojek 1/4 nebo 1/8 palce a mohou pracovat v systémech s tlakem až 150 bar. Za zmínku stojí také jejich široký rozsah provozních teplot, který se pohybuje od -10 °C do 120 °C.

Reduktory pro stlačený vzduch
Reduktory stlačeného vzduchu Pneumat mají vestavěný manometr (indikující výstupní tlak) a používají se ke stabilizaci média v systémech se zdrojovým tlakem 1,5... 10 barů (max. výstupní tlak je 9 barů). Nastavení se provádí pomocí knoflíku umístěného v horní části těla. Výrobky obsahují filtr blokující průtok částic o průměru větším než 5 μm. Prvky jsou vybaveny vstupy/výstupy 1/2, 1/4, 3/8 nebo 1/8 palce. Je třeba zdůraznit, že reduktory jsou dodávány se speciálně pro ně určenými montážními držáky. Mohou pracovat při teplotách od -5 °C do 60 °C (bez zamrznutí) .

 

TME 4 FMFR-12-AUTReduktor tlaku s manometrem a montážním držákem na obrázku.

TME 5 youtube

 

Maznice
TME 6 FML-12Průhledný zásobník umožňuje sledovat hladinu maziva.

Maznice se používají k zavedení do stlačeného média olejové mlhy, která chrání a udržuje mechanické součásti a zajišťuje jejich správnou funkci. Výrobky mají vnitřní závitové zásuvky 1/2, 1/4, 3/8 nebo 1/8 palce. Doplnění maziva se provádí naplněním snadno přístupného a průhledného zásobníku. Jedná se o jednoduchou činnost, která může kvalifikovanému technikovi trvat doslova několik minut (nezapomeňte, že doplňování se provádí při uzavřeném vstupním ventilu). Maznice mohou pracovat s instalacemi s maximálním průtokem vzduchu 1100 l/s nebo 2300 l/s** a pro správnou funkci vyžadují pracovní tlak v rozmezí 1,5...10 barů.

Uzavírací ventily
Uzavírací ventily patří mezi základní bezpečnostní prvky pneumatických instalací – umožňují ruční přerušení dodávky stlačeného média do pohonů a dalších součástí systému během údržby, oprav, ale i v případě poruchy. Výrobky Flowmatik v této skupině mají přípojky 1/2, 1/4 a 3/8 palce a pracují s tlakem stlačeného vzduchu až 10 barů. Provozní teplota ventilů je v rozmezí od -5 °C do 50 °C. Stejně jako u maznic a reduktorů jsou výrobky dodávány s kovovým montážním držákem.

TME 7 FMZO-12Uzavírací ventily jsou nezbytnou součástí každé tlakové instalace.


Redukční vsuvky a záslepky

TME 8 3015-1 2Záslepky mají těsnicí O-kroužky a mohou být použity nejen v pneumatice.
Kromě výše popsaných instalačních prvků nabízí Pneumat také základní komponenty pneumatických systémů, jako jsou redukční vsuvky a záslepky. První z nich jsou určeny pro montáž do závitů 1/2, 1/4 a 3/8 palce a mají výstupní závity 1/4, 3/8 a 1/8 palce. Záslepky jsou k dispozici v průměrech od 1/8 do 1/2 palce – jsou vybaveny těsnicími O-kroužky a pracují s tlaky až 150 barů. Komponenty jsou vyrobené z poniklované mosazi a lze je použít s různými médii: olejem, stlačeným vzduchem a vodou.Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news