Google překladač: English Deutsch

V současné době se v průmyslu, zejména v oblastech podléhajících automatizaci, stále více setkáváme s nutností poskytovat strojům nejen napájení, řídicí signály, ale také komunikační linky. To však nic nemění na základním požadavku na průmyslové konektory: zajištění vysoké těsnosti spoje, a také jeho mechanické životnosti při dodržení co nejmenší velikosti. Obvykle se pro tento účel používají modulární konektory, které umožňují sestavit zásuvky a zástrčky přesně přizpůsobené potřebám dané aplikace. I v této oblasti dochází k neustálému vývoji řešení – dokonalým příkladem jsou nová řešení značky HARTING: moduly řady Han-Modular® Domino.

TME 1 han modular landing 2022 RD v2

Řada Han-Modular® Domino
Produktová řada Han-Modular® Domino byla vyvinuta s cílem čelit novým výzvám, které přináší výrobcům modulárních konektorů průmyslový vývoj. Cílem řady Domino je poskytnout různé typy připojení přizpůsobené potřebám automatizace a průmyslových zařízení, při zachování kompaktních rozměrů zástrček a zásuvek. Název této řady pochází od tvaru „kostek" – jejich spojením do dvojic vznikají moduly, které vizuálně připomínají kostku domina. To znamená, že každý slot v tělese Han-Modular® lze vyplnit dvěma moduly Domino a libovolně kombinovat jejich funkce a umístění (orientace zůstává stejná, což usnadňuje párování konektorů).
TME 2 han modular domino

To umožňuje použít jedno, ještě kompaktnější těleso typu Han-Modular pro dodání do cílového zařízení napájení a řídicích signálů, komunikačních linek, a dokonce i pneumatického vedení. Kostky a záslepky Domino jsou plně kompatibilní se stávajícím příslušenstvím používaným v řadě Modular a odpovídají tak celosvětovým průmyslovým standardům, které jsou na trhu přítomny již mnoho let.
Níže je uveden přehled prvků Domino s podrobným popisem jejich specifičnosti a určení. Díky rozmanitosti a vysokým provozním parametrům mohou provádět většinu základních funkcí požadovaných od konektorů.
TME 3
Moduly Han D
Moduly Han D jsou univerzální prvky vybavené 6 nebo 16 kontakty. Mohou být použity jak pro přenos řídicích signálů, provádění komunikačních funkcí, tak i pro napájení připojených zařízení (podporují typická napětí do 250 V a proudy do 10 A). Spolupracují s žilami s průřezem až 2,5 mm2.
TME 4a

Moduly Han E
Moduly Han E jsou přizpůsobeny pro vyšší jmenovitá napětí (až 400 V) a proudy až 16 A. Jsou určeny především pro napájení, mají 4 kontakty a mohou spolupracovat s vodiči s průřezy až 4 mm2. Vložky Han E jsou přizpůsobeny širokému rozsahu teplot, a to od -40 °C do 125 °C.
TME 5


Moduly Han Pneumatic

Prvky Han Pneumatic jsou určeny pro použití v aplikacích využívajících suchý čistý vzduch vystaveny tlaku až 10 barů. Přítomnost těchto modulů v nabídce řady Domino rozšiřuje oblast použití kompaktních konektorů o stroje používající manipulační přísavky, pohony atd. Han Pneumatic jsou zároveň plně kompatibilní s elektrickými moduly a mohou s nimi sdílet sloty v jednom tělese. Kostky jsou k dispozici s konektory v samčí a samičí verzi, pro zajištění těsnosti spoje nevyžadují žádné další prvky.

Moduly M12
Konektory M12 jsou široce používány v průmyslu a poskytují těsná, lehká a snadno proveditelná komunikační a řídicí spojení. Kostky Domino umožňují zachovat nejdůležitější vlastnosti těchto konektorů a soulad se závěsnými rámy HARTING HDC. Díky tomu mají technici možnost použít obecně uznávaný standard, který v mnoha případech usnadní modernizaci stávajících instalací.
TME 6 09149212101


Záslepky

Samozřejmě i v komplexních průmyslových automatizačních systémech se jen zřídka naskytne příležitost využít plnou kapacitu závěsných rámů Modular. Pokud je kostek Domino lichý počet, bude nutné použít záslepky, díky nímž budou všechny moduly imobilizovány a řádně upevněny v připravovaném konektoru. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny ze stejných materiálů jako moduly, nabízejí také širokou tepelnou toleranci a třídu hořlavosti V-0 podle normy UL94.
TME 7Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news