Google překladač: English Deutsch

Sortiment značky Fibox představuje pestrou nabídku univerzálních instalačních krabiček. Vyznačují se nejen vysokým stupněm krytí (IP65/IP66/IP67), ale také odolností vůči mechanickým nárazům. Produkty z této skupiny jsou ideální pro elektroinstalace, automatizační systémy, napájení, osvětlení, ale i pro ochranu zařízení IoT.

TME 01a fibox landing 2023

Finská značka Fibox se specializuje na navrhování a výrobu krabiček pro různé aplikace. Většina výrobků výrobce je určena pro použití v obtížných podmínkách prostředí, v prostorách, kde mohou být napájecí / řídicí prvky vystaveny nárazům nebo otřesům.
Portfolio výrobků bylo výrobcem rozděleno do několika řad. Každá z nich používá specifická konstrukční řešení a odlišuje se materiálem provedení či oblastí použití. Zákazníci si tak mohou snadno vybrat řešení navržená pro konkrétní účel, a co je nejdůležitější – splňující potřeby i těch nejnáročnějších aplikací. Níže uvádíme přehled nabídky výrobce, s členěním podle řad. Je třeba zdůraznit, že většina výrobků z popsané nabídky je k dispozici přímo z našich skladů, a proto může být zákazníkovi dodána v nejkratší možné době.

Přehled řešení Fibox
Nejprve věnujme pozornost oblastem použití, pro které výrobce určuje své krabičky. Následující tabulka ukazuje tento charakteristický prvek pro každou z prezentovaných řad. Je třeba zdůraznit, že konstrukce nabízené dodavatelem umožňují přizpůsobit krabičky velmi širokému spektru aplikací – následující informace jsou obecné povahy.
TME tab 2


Hliníkové krabičky řady ALN
Krabičky řady ALN jsou vyrobeny z litého hliníku a vyznačují se vysokou mechanickou odolností (IK08) a také těsností na úrovní IP67 (tedy jejich vnitřek bude chráněn i při ponoření do vody). Díky materiálu provedení chrání komponenty instalované uvnitř před rádiovým a elektromagnetickým rušením (RFI, EMC). Jsou také ideální pro strojní obrábění, což umožňuje vytvářet řešení šitá na míru vaším aplikacím. Hliník navíc zaručuje dobrý odvod tepla. Produkty řady ALN jsou doporučeny pro zařízení pracující s napětím až 1000 V AC a 1500 V DC, venkovní instalace a obtížné podmínky prostředí.

TME 02a ALN081306Krabičky řady ALN se odlišují hliníkovým tělem.


Řada ARCA

TME 03a ARCA203015WDveře jsou opatřeny těsněním s vysokou třídou ochrany.
Řada ARCA zahrnuje krabičky s dvířky – nástěnné nebo pro montáž na sloupu, vyrobené z polykarbonátu vyztuženého skelnými vlákny. Některé modely mají průhledné kryty. Stejně jako mnoho dalších produktů dodavatele se vyznačují vysokým stupněm krytí (až IP66) a odolností proti nárazům IK10, což je prezentováno ve videu. Navíc mohou pracovat při teplotách v rozmezí od -40 °C do 80 °C. Třída hořlavosti UL94-5VA znamená, že jsou bezpečné v přítomnosti plamene, nehořlavé a samozhášivé (nevytvářejí zápalnou kondenzaci). Výrobky ARCA splňují potřeby typických IoT zařízení, poskytují ochranu před faktory prostředí a umožňují rádiovou komunikaci bez instalace externí antény. Důležitou výhodou krabiček je také celková odolnost proti korozi a možnost dlouhodobého provozu v místech vystavených slunečnímu záření (UV).
Video 1

Rozváděče Fibox, řada CAB
Řada CAB zahrnuje rozvodné nebo řídící skříně, které lze použít v řadě aplikací – v průmyslu a strojírenství, automatizaci budov nebo ve fotovoltaických instalacích. Jsou k dispozici ve velikostech až 1035×835 mm (a hloubce 300 mm), což umožňuje montáž komplexního systému komponent. Skříně jsou určeny pro montáž na stěnu. Jsou k dostání v provedení s pevným nebo sklopným krytem (uzamykatelným svorkami nebo klíčem). I zde mohou zákazníci očekávat vysoký stupeň krytí, a to díky použití těsnění PUR a odolnosti proti nárazu. Z katalogu TME je dostupné příslušenství řady CAB, jako jsou například desky a soupravy usnadňující montáž prvků uvnitř skříní.

TME 04a CABPC303018T3BKrabičky CAB jsou navrženy jako rozváděče se snadným přístupem.

Instalace řídicích obvodů s krabičkami CARDMASTER

TME 05a ABS30-25-3Drážky uvnitř krabičky slouží k upevnění desek PCB.
Název řady CARDMASTER souvisí s jejím určením: krabičky této skupiny umožňují bezpečné upevnění systémů na deskách PCB, které mají být připojeny k několika napájecím vedením, např. za účelem ovládání přijímačů v průmyslové automatizaci či osvětlovacího systému. Stěny horní části komory mají kolejnice (sloty) pro rychlou instalaci desek plošných spojů, zatímco spodní stěna má výřezy usnadňující provedení otvoru pro ochrannou trubku a zavedení instalačních vodičů. Tato konstrukce umožňuje rychlou instalaci a údržbu nestandardních zařízení vyrobených pro konkrétní aplikace. Modely vybavené průhlednými čelními panely umožňují montáž signalizačních obvodů vybavených optickými kontrolkami.

Řada EK
Krabičky EK jsou kompaktní komponenty s velmi vysokou odolností vůči vlivům prostředí. Jsou určeny pro provádění připojení v instalacích síťového napájení – především v místech, kde konektory a obnažené žily kabelů musí být chráněny před vlhkostí a prachem. Uvnitř mají slepé otvory pro připevnění součástí. Stěny mají naříznuté záslepky, po jejichž odstranění lze instalovat ochrannou kolejnici do krabičky (která je ve čtyřech bodech přitlačena šrouby pro zajištění těsnosti systému). Tunely rozmístěné v rozích plní dvě funkce: (1) jsou v nich umístěny šrouby, které upevňují krabičku ke stěně, (2) díky vnitřnímu závitu se také používají k instalaci plastových šroubů upevňujících přední panel. Správně sestavená krabička je extrémně odolná proti pronikání vlhkosti a prachu, což je znázorněno ve videu níže.
Video 2

TME 06a EKHA180TSnadno montovatelné krabičky EK se vyznačují působivou třídou ochrany.


Řada EURONORD

TME 07a AB071004Jednoduchost je jednou z technických a estetických předností řady EURONORD.
Jednou z hlavních předností řady EURONORD je množství modelů, které tvoří tuto skupinu výrobků – s rozměry předního panelu od 50×52 mm do 401×406 mm. To umožňuje konstruktérům a technikům začlenit jeden návrh do více aplikací, což usnadňuje následnou údržbu a servis instalace. Krabičky EURONORD jsou výrobky pro všeobecné použití. Jsou vyrobeny z ABS a/nebo polykarbonátu (v případě prvků vybavených průhledným kouřovým krytem). Příslušenství nabízené jako součást této řady zahrnuje montážní desky a neinvazivní nástěnné držáky – jejich použití bude nezbytné, pokud má vnitřek připojené krabičky zachovat svůj stupeň krytí (IP66/IP67).

Řada NEO
Řada NEO dokonale zobrazuje vysokou kvalitu produktů nabízených společností Fibox. V tomto případě se jedná o krabičky vyrobené z polykarbonátu vyztuženého skelnými vlákny, což se promítá do velmi dobrých mechanických parametrů a třídy hořlavosti UL94-5VA, odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a vysoké třídy těsnosti. S ohledem na tyto aspekty a atraktivní cenu jsou výrobky ze skupiny NEO konkurenceschopnou alternativou ke krabičkám vyrobeným z kovu. Konstrukce umožňuje případnou výměnu dvířek. Stejně jako u většiny produktů z nabídky Fibox, i zde může uživatel očekávat vynikající těsnost (IP67) a dostupnost modelů s poloprůhledným panelem.

TME 08a NEOPC323215TPrůhledný panel umožňuje montáž zařízení s LED kontrolkami.


Řady PICCOLO a MNX. Montáž elektromechanických prvků

TME 09a ABSB85GKrabičku PICCOLO lze použit k montáži ovládacích přepínačů.
Krabičky PICCOLO jsou navrženy jako příslušenství pro montáž elektromechanických prvků, například bezpečnostních vypínačů, průmyslových přepínačů atd. Jsou také ideální pro ochranu svorkovnic či elektrických konektorů, ale také senzorů v automatizačních systémech. Dodávají se ve velikostech od 80×110×65 mm do 140×230×125 mm. Stejné formáty mohou být k dispozici ve verzích vyrobených z ABS (za nižší cenu) nebo polykarbonátu (který nabízí lepší odolnost proti nárazům, ve vybraných případech s průhlednými prvky).
Podobné vlastnosti a oblast použití mají výrobky řady MNX. Krabičky z této skupiny jsou k dostání také ve větších velikostech (až 255×360×152 mm) a nabízejí širší možnosti vnitřního uspořádání, např. montáž elektronických obvodů, DIN lišty atd.

Řada QUICK
Prvky QUICK kombinují dvě vlastnosti, díky nimž jsou vhodné pro potřeby instalací umístěných na veřejných místech. Jedná se o krabičky odolné vandalům a vybavené systémem rychlé montáže panelů (speciální šrouby s rozpěrnými pružinami). Tyto funkce umožňují rychlý přístup ke klíčovým instalačním bodům (pro servisní účely), ale ponechávají je chráněné. V případě potřeby lze přední panel namontovat na závěsy dostupné jako samostatná sada příslušenství .

TME 10a CABPCQ302017GVýrobky QUICK používají speciální upevňovací prvky pro rychlou montáž.


Řada SOLID

TME 11a PC563818TPanel krabičky se instaluje pomocí speciálních plastových šroubů.
Použití produktů řady SOLID by měli zvážit zákazníci, kteří hledají nejodolnější a nejbezpečnější možné krabičky pro elektronická zařízení, např. dálkové ovladače osvětlení, poplašné ústředny, zařízení IoT. Polykarbonátová tělesa a utěsněné uzávěry poskytují účinnou ochranu citlivých obvodů před vnějšími vlivy. Fibox dodává pro tuto skupinu výrobků řadu příslušenství, které poskytuje možnost přizpůsobení krabiček požadavkům konkrétních aplikací. Jedná se o nástěnné držáky (umožňující montáž výrobků SOLID bez vrtání do jejich stěn), vyměnitelné montážní desky (usnadňující libovolné vnitřní uspořádání), zámky dveří a plastové motýlkové šrouby, které umožňují sejmutí předního panelu bez použití nářadí (např. pro rychlou kontrolu stavu zařízení nebo jejich resetování).

Řada TEMPO
Krabičky řady TEMPO jsou kompatibilní s mnohými komerčně dostupnými řešeními, a proto je lze použít k rozšíření stávajících systémů, zejména pokud jde o síťové napájecí obvody. Pro modely jsou k dispozici vnitřní desky a montážní prvky, které umožňují použití výrobků prakticky v jakékoli typické aplikaci. Díky svým dobrým mechanickým vlastnostem, odolnosti vůči vlivům prostředí a chemickým činitelům a nízké ceně jsou řešení TEMPO dokonale přizpůsobena potřebám techniků, kteří instalují rozsáhlé systémy v průmyslových závodech, skladech, kancelářích, bytové výstavbě, a dokonce i v zemědělství.

TME 12a TA111107TA111107Produkty TEMPO jsou nejstandardnější krabičky v nabídce Fibox.

www.tme.eu/czKalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news