Google překladač: English Deutsch

TME 1 2000

Jedním z nejdůležitějších prvků strojových parků, bez ohledu na průmyslové odvětví, do kterého patří, jsou prvky zodpovědné za bezpečnost operátorů, zaměstnanců a samotných zařízení. Komponenty používané k ochraně a dohledu nad strojním zařízením se musí vyznačovat vysokou spolehlivostí a životností. Proto byste se v tomto ohledu měli vždy obracet na výrobce nabízející špičkové komponenty – nejlépe na striktně specializované dodavatele.
K takovým výrobcům patří italská značka Pizzato Elettrica, jeden z předních evropských výrobců průmyslových spínačů. Společnost přikládá velký význam každé fázi výroby, která ze 100 % probíhá – od návrhu až po kontrolu kvality – v závodech výrobce v italském městě Marostica. Výsledkem tohoto dohledu jsou bezpečnostní spínače a relé, které splňují nejpřísnější mezinárodní průmyslové normy.
Vzhledem k tomu, že v katalogu TME naleznete mnoho výrobků tohoto výrobce, především zabezpečení pro automatizované provozy a sklady, uvádíme níže přehled naší nabídky – rozdělený podle typů nabízených řešení.

Koncové spínače
Koncové spínače patří mezi základní prvky automatizačních systémů – a to jako prvky ochrany, tak i jako prvky řízení průběhu mechanizovaných procesů. Jejich funkce spočívá v detekci krajní polohy pohybujících se prvků. Koncové spínače značky Pizzato Elettrica se vyznačují velmi dobrými elektrickými parametry. Mnoho z nich může pracovat s napětím až 500 V AC (250 V DC), zatímco kontakty jsou přizpůsobeny proudům s intenzitou až 10 A. Většina těchto prvků se vyznačuje vysokým stupněm krytí IP67, který zajišťuje plnou prachotěsnost a vysokou odolnost proti stříkající vodě. Za zmínku stojí také výběr mechanických řešení, kterými jsou spínače vybaveny, což umožňuje jejich použití v téměř jakékoli aplikaci – výrobky mohou být s koncovkami vybavenými hřídelemi a válečky různých průměrů, osazenými na amortizovaných tyčích, trnech (v délce přesahující 100 mm) a pákách. U některých prvků výrobce uvádí mechanickou životnost dosahující až 20 milionů cyklů. Je třeba také poznamenat, že spínače jsou dodávány s různými konfiguracemi kontaktů.
TME 2 FA4115-3DNVybrané modely spínačů mají továrně předinstalovaný kabel.

Bezpečnostní spínače s klíčem
Klíčové spínače zajišťují omezený přístup k nebezpečným místům. Umožňují nouzové zastavení strojů při sejmutí krytu, otevření dveří nebo poklopu, což by vedlo k odkrytí pohyblivých prvků, které ohrožují zdraví obsluhy a kolemjdoucích. Univerzální klíče Pizzato Elettrica jsou k dispozici v mnoha variantách prostorové orientace a způsobů montáže, které splňují potřeby většiny aplikací. Samotné spínače, stejně jako v případě výše popsaných výrobků, se vyznačují vynikajícími proudovými a napěťovými parametry, vysokým stupněm krytí a širokou tepelnou tolerancí.
TME 3 FC3393-M2Modulární konstrukce spínačů usnadňuje montáž a údržbu.

Bezpečnostní závorové spínače
Závorové spínače Pizzato používají stejné klíče jako výše uvedené, ale navíc mají možnost aktivovat zámek s přídržnou silou od 900 N do 2500 N. Výrobky jsou vyrobeny z kovu nebo plastu a mohou být řízeny napětím od 12 V DC do 230 V AC (v závislosti na modelu), což je činí vhodnými pro většinu typických napětí vyskytujících se v průmyslových automatizačních systémech. Výrobky v nabídce TME patří k řadám FG a FS s různorodou konfigurací kontaktů (včetně pomocných) a mechanickou životností až 1000000 cyklů.
TME 4 FG-60AD5D2ZZávorové spínače jsou ve verzích s kontrolním zámkem.

Bezpečnostní spínače lankové
Lankové spínače se používají jako jednoduchý, ale účinný způsob vypínání strojů a dopravních linek. Obvod se otevírá zatažením za lanko připevněné k trnu spínače (i v případě přetržení lanka), který je obvykle vybaven úvazkem, uchem nebo jiným typem závěsu. V souladu se standardy dodržovanými výrobcem se spínače řady FC, FD, FL a FP vyznačují vysokým stupněm ochrany proti vlivům prostředí a velmi dobrou životností. Mohou být úspěšně použity ve všech oblastech hospodářství, včetně drsných podmínek dřevozpracujícího průmyslu nebo hutnictví. Mechanismus závlačky se zarážkou zabraňuje náhodnému resetování zařízení, jakož i záměrnému a neoprávněnému uzamčení. Pizzato Elettrica také dodává příslušenství ke spínačům, úvazky, upevňovací prvky a pružinové napínáky pro spouštěcí lanka.
TME 5 FD1878Lankový bezpečnostní spínač je vybavený úvazkem.

Pantové bezpečnostní spínače
Pantové bezpečnostní spínače se často používají v situacích, kdy je nemožné nebo jednoduše nepohodlné implementovat klíčové spínače. Stejně jako v případě klíčových spínačů je jejich úkolem kontrolovat přístup k nebezpečným a pohyblivým částem strojů. Jedná se o velmi citlivá zařízení, která reagují na náklon jen několika stupňů. Jejich přizpůsobení dané aplikaci probíhá během montáže díky odnímatelné hlavě, kterou lze instalovat v jedné ze čtyř poloh. Díky své utěsněné a odolné konstrukci je lze použít v místech, kde se zpracovávají plasty, kovy apod. – tam, kde hrozí nebezpečí zaprášení nebo postříkání spínače.
TME 6 FC3395-M2Hlava pantového spínače může být namontována v jedné ze čtyř poloh.

Bezpečnostní relé
Bezpečnostní relé umožňují použití nízkonapěťových signálů pocházejících ze senzorů pro úpravu provozu zařízení. Umožňují rozšířit ochranu ve strojních parcích, ale i v aplikacích, kde nelze použít běžné bezpečnostní spínače (např. otevření obvodu po překročení hladiny kapaliny v nádrži, při přehřátí apod.). Výrobky Pizzato Elettrica jsou uzavřeny v kompaktních modulech namontovaných na DIN lištu. Jsou vybaveny šroubovými svorkami, které usnadňují připojení a také signalizačními LED diodami. Mohou pracovat v automatickém, ručním nebo kontrolovaném spouštěcím režimu. Kontakty relé jsou chráněny proti pulznímu přepětí, které se může vyskytnout při monitorování indukčních prvků. Vstupy produktů se vyznačují vysokou elektrickou tolerancí, takže je lze použít i při modernizaci méně přesných strojů.
TME 7 CS-AR-08V024Relé s upevněním na DIN mají na panelu kontrolky v podobě LED diod.

Nožní spínače
Nožní spínače se používají na pracovištích vyžadujících lidský dohled a v místech, kde se obsluha musí v zájmu zajištění bezpečnosti zaměstnanců nacházet v přesně definovaném bodě (za clonou, v určité vzdálenosti od stroje atd.). Dodatečnou ochranu poskytuje chránič nohy, který má většina nožních spínačů. Tento chránič minimalizuje riziko náhodného sešlápnutí pedálu. Tyto spínače lze také použít jako ovládací prvky, a to díky jejich vysokým hodnotám elektrických parametrů: zatížitelnost kontaktů činí až 6 A při 250 V AC. Nožní spínače jsou k dispozici v jednoduché i dvojité variantě.
TME 8 PC2-2Kryt nožního spínače ztěžuje náhodné zapnutí obvodu.

Mikrospínače
Úloha spínačů v automatizačních instalacích se samozřejmě neomezuje pouze na jejich funkce v bezpečnostních systémech. Sortiment výrobků Pizzato Elettrica zahrnuje také univerzální spínače SNAP-ACTION, které jsou přizpůsobeny především pro nižší napětí (24 V DC), používané jako snímače polohy, pro generování impulzů v čítačích cyklů a podobných aplikacích. Mají jednoduchou konfiguraci kontaktů SPDT, takže je lze snadno implementovat do různých typů strojů. Zákazníci si mohou podle svých potřeb vybrat modely se spínací silou od 0,06 N do 6 N, s válečkovým mechanismem, závitovým (nastavitelným) trnem, s pákami různých délek ramen. Výrobky mají mechanickou životnost 10 milionů cyklů, takže mohou fungovat i v podmínkách intenzivního provozu a zároveň snižovat náklady související s údržbou zařízení.
TME 9 MKH11D15Mikrospínač vybavený válečkem.

www.tme.eu/czKalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..