Google překladač: English Deutsch

Společnost Jungheinrich se sídlem v Hamburku byla jako jediný zástupce z oboru vnitropodnikové logistiky oceněna za sériovou aplikaci lithium-iontové technologie u manipulační techniky. 11. listopadu 2013 obdržela společnost Jungheinrich oficiální certifikát ekologické bilance za svůj vozík EJE 112i, který je jako vůbec první na světě sériově vybaven lithium-iontovou technologií. Nominační listinu pro německou cenu „Ecodesign 2013" převzal zástupce společnosti Jungheinrich od státní sekretářky při ministerstvu životního prostředí, Ursuly Heinen-Esser, a prezidenta spolkového úřadu pro životní prostředí Jochena Flasbartha. Jedná se o jedinou cenu německé vlády za ekologický design. Cena „Ecodesign", která byla udělována podruhé, vyznamenává inovativní výrobky, služby a koncepce, které dle údajů spolkového úřadu pro životní prostředí „přesvědčují jak z hlediska designu, tak i životního prostředí".

jungh1

Porota sestavená z odborníků z nejrůznějších oborů nominovala v letošním roce na tuto cenu celkem 31 výrobků, služeb a koncepcí. K nominovaným patří také společnost Jungheinrich, a to jako jediný zástupce oboru vnitropodnikové logistiky. „Jsme pyšní na to, že naše společnost byla za svoji inovativní, perspektivní lithium-iontovou technologii nominována na toto vysoké ocenění," říká Michael von Forstner, vedoucí portfolio managementu ve společnosti Jungheinrich, který v Berlíně nominační listinu přebíral.

Vozík Jungheinrich – celosvětově první vozík sériově vybavený lithium-iontovou technologií – byl poprvé oficiálně představen v květnu 2011 na nejvýznamnějším světovém veletrhu logistických řešení CeMAT. Jungheinrich inovace spojuje energeticky efektivní řešení se znásobenými výhodami pro zákazníka v oblasti manipulace a ergonomie. Vozík EJE 112i používají úspěšně již nyní zákazníci v různých zemích světa.

Nominovaný vozík je ručně vedený nízkozdvižný vozík, který je vybaven mimořádně praktickou baterií v kufříkové formě. Jedná se přitom o malý, lithium-iontový akumulátor made by Jungheinrich. Ten má o 30 procent vyšší energetickou efektivitu při delší životnosti a je tak vhodný pro dlouhodobý každodenní provoz vozíku. To se přitom netýká jen použití na velmi omezeném prostoru, ale i v oblastech, ve kterých je obzvlášť důležitá malá hmotnost, jako např. na rampách nákladních automobilů. Jungheinrich vozík EJE 112i tak do budoucna zajistí pomoc při klasickém použití v provozovnách a při nakládce a vykládce nákladních vozidel.

Základem je snížená celková hmotnost vozíku o cca 150 kg na zhruba 280 kg a vysoký stupeň účinnosti nové technologie akumulátoru energie. Další přednosti lithium-iontové technologie jsou bezúdržbovost baterie, snadná manipulace s baterií a možnost jejího rychlého dobíjení i mezidobíjení. To vše je výsledkem inovativní technologie baterií Jungheinrich a systémů managementu baterie společnosti Jungheinrich.

Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Jako výrobní společnost a zároveň poskytovatel služeb v oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí společnost Jungheinrich svým zákazníkům rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství. V loňském roce se stala firma Jungheinrich již potřinácté jedničkou na trhu v ČR.

www.jungheinrich.cz

jungh2

 Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news