Google překladač: English Deutsch

Park manipulační techniky ve společnosti Faurecia Automotive Czech Republic, která sídlí v Písku, mimo jiné zahrnuje tahače značky Jungheinrich, za kterými jsou připojeny na míru vyvinuté přípojné vozíky s možností speciálního zastřešení. Celá flotila značky Jungheinrich je pronájemní, což má nesporné benefity nejen ve flexibilitě, ale i v ekonomických ukazatelích.

jun1

Pronájemní flotila pomohla zefektivnit logistické procesy
Faurecia Automotive Czech Republic v rámci manipulační techniky od roku 2010 spolupracuje výhradně se společností Jungheinrich, která specifické přípojné vozíky vyvinula v součinnosti s firmou INTRALOG. „Výhodou našich individualizovaných přípojných vozíků je oproti typizovaným přípojným vozíkům co nejlepší držení stopy, což je v úzkých výrobních uličkách nezbytné." „Se stávající technikou jsme spokojeni. V brzké době navíc budeme při transportu mezi halami využívat nové hybridní vozíky, které budeme moci používat jak při převozu venku, tak i uvnitř haly," říká Radovan Švajner, vedoucí logistiky společnosti Faurecia Automotive Czech Republic.

Kromě nového řešení přípojných vozíků se firma Faurecia Automotive Czech Republic zaměřila i na zoptimalizování tras vláčků a zefektivnění práce samotného řidiče. Proto bylo nutné přesně nastavit systém zastávek, jízdní řád a layout jednotlivých vagónků, aby pracovník měl co nejkratší pochozí trasu, čímž se maximálně eliminují ztrátové časy. Cílem bylo rovněž eliminovat riziko kolizí. Hlavní výhodou je však eliminace zásob materiálu, díky efektivitě tahačů s vozíky může být maximálně využita výrobní plocha.

Stávající tahače s přípojnými vozíky, které jsou součástí pronájemní flotily, pomohly výrazně zefektivnit jednotlivé logistické procesy. „Nejenže je na vagónky možné naložit více nákladu, ale hlavně je možné ho rozložit. Dochází ke snížení skladových zásob a ke zvýšení efektivity využití prostoru. Celkově se zrychlil tok materiálu," uvádí Radovan Švajner. Pronájem flotily je pro společnost Faurecia Automotive Czech Republic ekonomicky výhodnější než její vlastnictví. „Navíc jakmile skončí pronájemní smlouva, dostáváme novou techniku, nemusíme tedy řešit odprodej staré a nákup nové techniky," konstatuje Jan Lid, plant program preparation team leader společnosti Faurecia Automotive Czech Republic.

Vozíky s hydraulickými teleskopickými vidlemi snižují potřebu prostoru pro vykládku
Faurecia Automotive Czech Republic na výrobní ploše 19 tisíc m2 zaměstnává zhruba 750 pracovníků. Vyrábí výfukové systémy pro zákazníky, mezi které patří například PSA Group, Ford, Audi, Volvo, VW Group, Daimler, Renault, Fiat, GM, Jaguar a další. Firma využívá špičkové technologie, mezi které se řadí welding, canning, spinning, hydroforming, laser welding a další, k manipulaci v současné době využívá flotilu vozíků značky Jungheinrich. Konkrétně jde o ručně vedené vysokozdvižné vozíky EJC 214 (nosnost 1,4t), tahače (EZS 130 – tažná síla 3t, EZS 350 – tažná síla 5t, EZS 570 – tažná síla 7t) a o čelní elektrické vysokozdvižné vozíky (EFG 220 a o EFG 320). „Při vykládkách používáme vysokozdvižné vozíky s hydraulickými teleskopickými vidlemi, což není zcela obvyklé. Jejich výhodou je, že se vidlemi dostaneme až na druhou stranu nákladního prostoru vozidla, čímž odpadá další manipulace. Snižují potřebu prostoru pro vykládku," kvituje Radovan Švajner.

ISM Online umožňuje optimalizaci nákladů
V současné době Faurecia Automotive Czech Republic přechází ze systému správy flotily ISM na systém ISM Online. Jde o systém určený k analytickému shromažďování, sledování a vyhodnocování dat flotil vozíků. Na webu založený a intuitivně obsluhovatelný management vozíků Jungheinrich dává k dispozici konkrétní data pro konkrétní rozhodnutí, díky čemuž lze spravovat flotilu efektivně a s optimálními náklady. „Mezi výhody systému ISM Online patří spojení obchodních a technických dat vozíků, srozumitelná vyhodnocení se silnou výpovědní hodnotou, okamžitý přístup k datům flotily, navíc data o vozících je možné vyhodnocovat nezávisle na místě, i například ze zahraniční centrály," specifikuje Jiří Šperl, odborný poradce společnosti Jungheinrich (ČR).

www.jungheinrich.cz

jun2

 Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..