Google překladač: English Deutsch

Na jaře 2013 uvedla společnost Jungheinrich na trh zcela nově vyvinutý vysokozdvižný vozík typu ETV 318 s výsuvným sloupem. Poprvé byl světové veřejnosti vozík představen na mezinárodním veletrhu manipulační techniky IMHX 2013 v Birminghamu. Společnost Jungheinrich představila na veletrhu IMHX, který se konal od 19. do 22. března 2013 v britském Birminghamu, svůj nový vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem. Tento vozík typu ETV 318 dokáže zdvihat a přepravovat břemena s hmotností až 1 800 kg. Jednou z předních vlastností tohoto nově vyvinutého siláka je maximální výška zdvihu 11 500 mm (výška palety v regálu: 11 300 mm) při zbytkové nosnosti 1 000 kg.

ETV Foto-2

„Díky různým balíčkům výbavy a ještě širší paletě volitelného příslušenství můžeme našim zákazníkům nabídnout vysokozdvižný vozík optimálně přizpůsobený konkrétním potřebám zákazníka", vysvětluje Joachim Schier, vedoucí výrobního managementu vozíků s výsuvným sloupem ve společnosti Jungheinrich.

Třešničkou na dortu je u tohoto vozíku nová panoramatická ochranná střecha řidiče, vybavená tónovaným bezpečnostním sklem. Použití tohoto skla přispívá k výraznému zlepšení bezpečnosti při vykládání a zakládání, zejména ve velkých výškách. Koncepce ochranné střechy je zcela nová. Joachim Schier k tomu říká: „Namísto rušivých příčných výstuh je zde použito speciální sklo, umožňující řidiči vynikající výhled na zvednutý náklad."

Kromě toho se nový vozík ETV 318 společnosti Jungheinrich pyšní novým elektrickým řízením. „Ovládací páčka u volantu je při jízdě v přímém směru z ergonomického hlediska neustále v optimální poloze, to znamená, že je „na devítku", vysvětluje Joachim Schier. Přitom nehraje vůbec žádnou roli, zda řidič volantem pohnul při vypnutém vozíku či zda jím v režimu řízení 180° dál libovolně točil. „Elektronika řízení Jungheinrich přivede ovládací páčku vždy zpět do výchozí polohy."

Position Control: Snadné a rychlé zakládání v definovaných výškách

Nové vlastnosti Jungheinrich vozíku s výsuvným sloupem usnadňují řidiči práci v celé řadě ohledů, čímž potažmo zajišťují vyšší efektivitu vozíku. Asistenční systém Position Control tak například zaručuje snadné a rychlé vykládání v předem definované výšce. Nová integrovaná funkce „Snap" jde ještě o krok dál, jak blíže vysvětluje Joachim Schier: „Vychýlením obslužného prvku automaticky vozík rozpozná, který regál má najet. Ruční volba výšky již tím pádem není nutná." Dalším plusem je účinná eliminace poškození nákladu a regálu díky nové funkci podpory při zakládání.

Asistenční systém Warehouse Control umožňuje výměnu dat mezi terminálem vozíku a Warehouse Management systémem. Data zpracovaná vozíkem pak slouží jako požadované hodnoty pro předvolbu výšky zdvihu. „Díky systému Warehouse Control je vozík zcela integrován do Warehouse Management systému zákazníka. Kromě výrazného zvýšení efektivity jsou prakticky vyloučeny chyby při zakládání a vykládání", pochvaluje si Joachim Schier.

Prostřednictvím snímačů měří asistenční systém Operation Control průběžně hmotnost nákladu a synchronizuje ji s danou výškou zdvihu. Na případné překročení příslušné zbytkové nosnosti je řidič upozorněn optickými i akustickými výstražnými signály.

Nový ETV 318 od Jungheinricha je také možné vybavit různými balíčky podle konkrétního typu použití. Balíček Efficiency tak například zajišťuje nejdelší dobu použití na jedno nabití baterie. Drive Plus se zase hodí na takový typ použití, při kterém musí vozík často urazit dlouhé trasy. A balíček Lift Plus se nabízí využít v případech, kdy je nutné zdvíhat do vysokých výšek.

Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Jako výrobní společnost a zároveň poskytovatel služeb v oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí společnost Jungheinrich svým zákazníkům rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství.

www.jungheinrich.cz

ETV Foto-1Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..