Google překladač: English Deutsch

Společnost Jungheinrich (ČR) s.r.o. představuje v rámci iniciativy STOP DŘINĚ kompletní řadu ručních elektrických vozíků. Manipulace s těžkými paletami je při použití mechanického vozíku fyzicky velmi náročná. Elektrické paletové vozíky naproti tomu umožňují daleko rychlejší a pohodlnější práci. Jungheinrich má v nabídce vozíky vhodné pro každou příležitost: od denní dávky v jednotkách hodin až po těžké nasazení v non-stop provozu.

jung EJE-CBD-4-19-

„Zjistili jsme, že spousta zaměstnanců v logistice i výrobě stále používá mechanické paletové vozíky na každodenní tahání velmi těžkých nákladů. Myslíme si, že v současné době, kdy elektrické paleťáky startují již na 39.900 Kč, je to zbytečná dřina. Na stránkách stop-drine.cz nabízíme informace ke kompletní řadě ručně vedených elektrických vozíků i řadu referencí," říká Martin Koudelka, vedoucí marketingu Jungheinrich ČR.

Rychlá a pohodlná práce
Příklady z praxe ukazují, že po nasazení elektrických paletových vozíků dochází k okamžité změně. Práce je rychleji hotová a obsluha není unavená, což přispívá i k vyšší bezpečnosti práce. „Dříve jsme překládali kamiony za pomocí čelního vozíku a ručního paleťáku. Překládka nyní probíhá výrazně rychleji a je pohodlnější," říká Jiří Kavánek, jednatel firmy K+P line s.r.o.

Lepší pracovní podmínky mohou oslovit kvalitní zaměstnance
Argumentem pro elektrifikaci paletových vozíků ale zdaleka není jen výkon a efektivita. „V dnešní době, kdy je nouze o kvalitní pracovníky se jedná o zajímavý benefit, který může být pro řadu pracovníků výrazným impulzem k setrvání ve firmě. Navíc se výrazně snižuje riziko pracovních neschopností," doplňuje Martin Koudelka.

Různé varianty pro jakékoliv nasazení
Každý provoz je specifický, někdo potřebuje vozík na více směn denně, někdo dvakrát do týdne složí kamion a pak vozík nepoužívá. A právě v šíři portfolia elektrických paletových vozíků nastal výrazný posun oproti minulosti. Jungheinrich připravil v rámci iniciativy na webu www.stop-drine.cz ucelený přehled všech možností elektrických vozíků, kde si podle základních kritérií může vybrat vhodný vozík opravdu každý.
„Poměr cena-výkon je důležitým faktorem i při nákupu manipulační techniky. Naše nejvýkonnější stroje jsou špičkou v oboru a jsme s nimi velmi úspěšní, nicméně ne každý nutně potřebuje vysoký výkon. A právě proto jsme se vydali i cestou výroby jednodušších vozíků s menším výkonem a logicky i nižší cenou tak, aby nabízený poměr cena-výkon dával smysl i v méně náročných nasazení," vysvětluje Martin Koudelka.

Dostupná Lithium-Iontová technologie
Dalším argumentem pro nahrazení ruční práce elektrickou je Lithium-Iontová technologie v bateriích. Lithiová baterie umožňuje mezidobíjení v jakémkoliv okamžiku a zároveň není nutné dobíjet baterii do plné kapacity. K úplnému nabití navíc stačí pouze 1,5 hodiny a již za 30 minut je baterie nabitá na 50 % své kapacity. „Díky těmto vlastnostem je práce s Lithiovými bateriemi naprosto bezpečná a bezúdržbová. Oproti využití vozíků s olověnými bateriemi odpadá nutnost dolévání elektrolitu do článků baterie a s vozíky tak může pracovat kdokoliv bez nutnosti specifického školení na práci s bateriemi. V letošním roce navíc uvádíme na trh základní model elektrického paleťáku s Lithiovou baterií, který je s cenou 39.900,- dostupný opravdu každému. Nejedná se sice o vozík pro celodenní nasazení, ale jako pomocník pro manipulaci s těžkými břemeny, nebo na nedokonalé podlaze na 1-2 hodiny čisté práce denně je naprosto dostačující," shrnuje výhody Pavel Králík, produktový manager společnosti Jungheinrich.

Společnost Jungheinrich, založená v roce 1953, je jedním z předních poskytovatelů intralogistických řešení. S rozsáhlým portfoliem vysokozdvižných vozíků, logistických systémů a služeb nabízí společnost Jungheinrich svým zákazníkům na míru uzpůsobená řešení splňující výzvy Průmyslu 4.0. Skupina se sídlem v Hamburku je reprezentována svými vlastními zastoupeními přímého prodeje ve 40 zemích a partnerskými společnostmi ve více než 80 zemích z celého světa. Společnost Jungheinrich po celém světě zaměstnává přibližně 18 000 lidí a v roce 2017 skupina vykázala obrat ve výši 3,4 miliardy EUR.

www.stop-drine.cz

jung Voz

jung LehKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news