Google překladač: English Deutsch

Vedle nové generace vysokozdvižných vozíků bude společnost Jungheinrich prezentovat na předním světovém veletrhu intralogistiky CeMAT 2014 i novinky z oblasti ergonomie, bezpečnosti a produktivity práce. Na veletrhu CeMAT 2014 (19.–22. května) v německém Hannoveru bude odborné veřejnosti společností Jungheinrich představena celá řada zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.

jungheinrich obr2

Stefan Pfetsch, vedoucí produktového managementu čelních vysokozdvižných vozíků u společnosti Jungheinrich, vysvětluje: „Chceme řidičům poskytnout optimální pracovní prostředí. Za tímto účelem jsme nepohlíželi na jednotlivé komponenty jako na samostatné prvky, ale inovaci jsme pojali komplexně, s cílem vyvinout koncepci obsluhy orientovanou na potřeby řidiče."

K technickým inovacím pracovního místa řidiče patří nová ovládací páka DUO-PILOT, integrovaná do vícepolohově nastavitelné loketní opěrky a umožňující řidiči precizně a citlivě manipulovat s vozíkem. DUO-PILOT může řidič libovolně konfigurovat – stejně jako tomu bylo u předchozích verzí SOLO-PILOT a MULTI-PILOT – a přizpůsobit jej tak optimálně svým potřebám i aktuálním požadavkům vozíku podle prováděného úkonu. „Citlivé ovládání vozíku spolu s výborným výhledem na náklad vedou k dalšímu zvýšení výkonu při překládce," zdůrazňuje Stefan Pfetsch.

jungheinrich obr1Podstatně lepší výhled díky kompaktnímu sloupu
Výrazné vylepšení viditelnosti pro řidiče vozíků Jungheinrich přináší nově vyvinutý kompaktní zdvihový sloup. Řetězy a hadice jsou například vedeny v prostoru za profily a zdvihové zařízení má celkově podstatně kompaktnější konstrukci. Stefan Pfetsch pokračuje: „Řidič má tak ještě lepší výhled do všech stran, než jaký měl u starších variant vozíků Jungheinrich, i když už i zde byla viditelnost nadprůměrná."

Třešničkou na dortu je kompletně nový, interaktivní dialogový systém pracovního místa nejnovější generace čelních vozíků Jungheinrich. Multifunkční displej podává řidiči v reálném čase informace o všech důležitých stavech vozíku a událostech během jízdy – jednoduchou formou, ale přesto velmi podrobně. „Na displeji se řidiči zobrazují pouze ty informace, které jsou pro aktuální úlohu nezbytné," dodává Stefan Pfetsch.

Další výhodou jsou volně osaditelná funkční tlačítka ovládacího pole. Osadit je lze volitelnými moduly jako jsou například asistenční systémy. Tím se zjednodušuje orientace v menu. Moduly může řidič volit přímo. Stefan Pfetsch uzavírá: „Kromě vylepšené ergonomie to slouží ke zvýšení bezpečnosti a hospodárnosti vozíků."

Vedle ergonomických aspektů se při vývoji nového pracovního místa řidiče kladl důraz na praktické detaily, usnadňující řidiči každodenní práci. Proto je nová loketní opěrka vybavena další velkou odkládací přihrádkou, umístěnou pod polstrováním opěrky, a USB přípojkou – například na dobíjení mobilního telefonu.

Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Jako výrobní společnost a zároveň poskytovatel služeb v oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí společnost Jungheinrich svým zákazníkům rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství.

www.jungheinrich.cz

 Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..